Gebelikle ilgili sorular

Gebelik testi sonucunuzu öğrenebilir miyim????

Iyi gunler Doktor Bey

Nisan basi spiralle hamile kaldim ve kurtaj yapmak zorunda kaldim. Hala da kendimi toparlayabilmis
degilim. Simdide dogum kontrol hapiyla korunmaya karar verdim.
Benim sorum dogum kontrol hapiyla gebelik mumkun mu? bazi kadinlar hamile kaliyormus
Bildigim kadariyla hap yumurtanin olusmasini engelliyor, ortada yumurta yoksa gebelik
nasil oluyor anlayamadim. Ben hapimi saati saatine aldigim halde bir ihtimal tekrar hamile
kalir ve bunu bilmeden devam edersem bebek icin riskli olurmu? onu kaybedermiyim?
Bunu tekrar yasarsam bu kez kaldiramayabilirim. Eger boyle bir risk varsa, lutfen beni uyarin .
Ayrica adetimin ilk gunu aksami hapi ictim bu ay koruyuculugu gecerli olurmu yoksa ilave bir yontem mi kullanmaliyim?
Simdiden cok tesekkur ederim .
iyi calismalar.

hocam ben geçen ay adet düzensizliği yaşadım duphaston verdi dr um.geçen ay 20gün gecikmem oldu ilaça başladım bittikten 3.gün sonra adet oldum.
bu ayda kullandım adetimin 20.günü başladım.24.gün bitti.bugün 33.günüm ama hala adet olamadım..
idrar testi yaptım bu sabah ama negatif
ilaç kullandığım halde neden adet olamıyorum
hamileyim de testte mi çıkmıyor acaba.???

merhaba bora bey benım regl duzensız 12 nisanda son regl daha sonra korunmasız ılışkı oldu normalde 12 mayıs regl olmam gerekırdı dıye hesaplasak regl olmadım fakat 1 haftadır kahverengı akıntı oluyo ve 2 kere peçeteye gelıcek kadar afedersizniz ama kan geldı devamı gelmadı sızce gebelık olabilirmi

Hocam iyi günler dün hsg cektirdim...daha evelde cektirmistim ama bu sefer doktor acemiydi galiba ,tek basina tüm islemi yapmaya calisri.cok canim yandi,40 dk sürdü nerdeyse,su an azda olsa agrim var...sag acik,sol kapali dedi zaten 1,5 yil evel cektirmistim,raporu doktorada verdim...ayni cikti sonuc dedi..ama benim icime süpe düstü,verdigi sivi aninda bacaklarimdan akti...icime balaon koymus,o cikti o yüzden olamdi diyyip bu sefer,balonsuz aleti girecegim dedii..yine sivi hep disari akti..rontgen cekmedi,sadece ekrandan bakti..güya banada göterdi,saga doldu su,ama soldan gecmiyor diye,,tabi ben birsey göremedim...

Hocam bu acemi cekim,tüpümü yirtar yada delermi..rahime zarar vermismidir..Özelikle acik olan sag tüpümün bu cekimde yirtilma olasiligi varmi,yada rahim delimesi...Daha evelki cekimim cok rahat olmustu,basimda 1 doktor 2 hemsire vardi...ben bu cekimi özel muhayanede yaptirdim ama doktorun 4 yardimcisi oldugu halde herseyi tek basina yapti...beni o masada kac kez birakip,alet,erdavat almaya gidip geldi....tüpüm acikmi diye baktirmaya gittim ama simdi endiselerim artti...tüpüme,rahime zarar verme olasiligi nedir hocammm cok sagolun..Bunu ögrenmek icin ne yapabilirim...Bu arad ben Almanyadayim..

İlacı uygun kullanan kadınlarda gebelik oranı 3/1000 olarak verilmektedir. Düzenli kullanan hasta gebe kaldığında gebeliğin doğum kontrol hapı kullanımı nedeni ile sonlandırılması gerekmemektedir. Geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim...

Kanda gebelik testi yaptırmanızı öneririm...

Gebelik testi sonucunuzu öğrenebilir miyim?

bİR ZARAR GORDUGUNUZU (GORMEMEME RAMEN) DUDUNMUYORUM. bebeginize kavusmaniz dilegiyle

cok tesekkur ederim , icimi rahatlattiniz.
iyi calismalar

merhaba uzun zamandan beri aklımı kurcalayan sorular var. Yaklaşık 2 sene önce kürtaj oldum ama kürtaj olmam iyi mi oldu kötü mü bilmiyorum. 21 temmuz idrar testi sonucu hamile olduğumu öğrendim. 2 hafta sonra ilk kez ultrasona girdim ve bebek görünmüyodu ve kalp atışı yoktu. 2 gün sonra kanamam başladı hafiften gittiğim doktor bana düşük olmaması için ilaç vermişti fakat verdiği ilaç kanamamı arttırmıştı daha sonra iğne oldum yine olmadı kanamam devam etti. bi başka doktora gittim 3 hafta geriden geldiğini ne yaparsam yapıyım düşük olucağını söyledi bu arada 8 haftalık olması gerekirken 5 haftalık gibi görünüyomuş ve bebek hala görünmüyodu ilk gittiğim doktor 1 hafta daha bekleyelim demişti fakat diğer doktor ne yaparsan yap düşer üstelik gelişemiyo kürtaj olman gerek ama istersen bekle ama boşuna beklemiş olursun demişti ve ben o gün kürtaj olmuştum. sizin böyle bi hastanız olsa ne yapardınız ve ben kürtajdan bi süre sonra eşimden boşandım ilerde evlendiğimde tekrar böyle bi sorunla karşılaşabilir miyim ?

merhaba ben 4-5 haftalık hamileyim daha keseyi görmeye gidemedim ama sinüzit oldum doktor bana duocıd 375 mg lık antibiyotik ve otrivine pediatrik burun spreyi verdi kadın doğum doktoruma danışarak verdi bu ilaçları ama tedirginim erken dönemde bi zarar veririmi enfeksiyonun bebeğe daha zararlı olabileceğini söyledi tedirginim

Son düzenleme:
merhaba 22 şubatta 3-4 haftalık hamile olduğumu öğrendim fakat 3 gün sonra hamileliğim sonlandı.sonrasında yaptırdığım testlerde kanda kızamıkçık saptandı ve düşüğümün sebebinin kızamıkçık olduğu söylendi.hiç bir ilaç kullanmadım.testi mart ayında yaptırmıştım ve rubella IgM 0,826 çıkmıştı. tekrar hamile kalmak için ne kadar süre beklemeliyim acaba ve kullanmam gereken bir ilaç tavsiye eder misiniz???? şimdiden teşekkür ederimmmmm....

Rubella IgG nizi öğrenebilir miyim?

Hanımefendi endişeleriniz anlıyorum. Anlayamadığım tek şey şu; iki doktorun birbirine danışarak, sizinle yüzyüze görüşerek önerdiği tedaviye, yüzünü görmediğiniz bir doktorun ekleyeceği nedir? Doktorlarınıza güvenmenizi öneriyorum. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Hanımefendi o gün olanlar olmuş, bir karar vermişsiniz ve bunun gereğini de yapmışsınız. Geriye dönüp bunu düzeltebilir ve bakalım bu gebelik sağlıklı mı olacak diye bekleyebilir misiniz? Yarın ne olur sorusuna gelince, inanın bilmiyorum. 5 dakika sonra ne olacağımdan haberim yok. Yeni bir hayata başlamışsınız ve size sağlıklı ve mutlu bir hayat dilemekten başka yapabilceğim birşey yok. bebeğ,inize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor bey hsg raporumu yorumlarsanız sevinirim

Uterus hafif sağa deviyedir.
Endometrium konturları düzenlidir.Lümen içi lezyon veya ekstrensek kitle basısı mevcut değildir.
Sol tuba uterina normal sürede açılmaktadır,opak madde konsantrasyonu doğaldır.
Sağ tuba simetriğinden daha geç açılmaktadır.
Her iki taraftan batın dağılımı tabiidir.

normal bulgular. Gebe kalman ve doğum yapabilmen dilğiyle....

İlk ultrason kontrolunde bebeğim 4+4 olarak göründü bundan 5 gün sonra 5+5 1 hafta sonra da 7+6 çıktı kalp atışları izlenebiliyor 12 günde 23 günlük büyüme gibi görünüyor bu ilk zamanlar için normal mi, neden kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleme:
merhaba bora bey benim adet duzensızlığım var 26 şubat ve 12 nisan son regl ama bugun dr gıttım gebe kalmak için bir engel yok ve bana ferlutal verdi ama ben bu ilaçtan sonra regl olucam ama bu reglden sonra yumurtlamam olmazsa ve yıne regl olmazsam bir dahakı ay yınemı ferlutal içmem gerekicek yanı su saatten sonra nasıl bir yol izlemem gerekıcek dr yumurtlamamın duzensız olduğunu soyledı sızce bu ılacı ıçıp regl olduktan sonra ne yapmalıyım ve bir dahakı ay regl olmazsam tekrarmı bu ılacı kullanmalıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…