Gebelikle ilgili sorular

merhaba,benim de bir sorum var.adet tarihlerim geriye dönük olarak sırasıyla ;SAT 28 OCAK,SAT 24 ŞUBAT,SAT 20 MART,SAT 12 NİSAN çatlatma iğnesi 27 NİSAN'da yapıldı.2 gün önce idrarda gebelik testi yaptım ,sonuç negatif.. aslında çok ümitli değilim çünkü 10 gündür her ay adete yaklaşık10 gün kala olduğu gibi yine göğüs ağrılarım var.ama birkaç günden beri de,arasıra olan hafif baş dönmelerim var..kanda bhcg yaptıracağım, tarih olarak SAT mi ,yoksa çatlatma iğnesini olduğum tarihi mi baz almalıyım?teşekkürler..

Çatlatma iğnesinden 14 gün sonra yaptırmanızı öneririm. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle..

Geç tutunma ve geç yumurtlama en çok ne kadar süreyle olur, adet günlerime göre 9 haftalık hamile olmama gerek ama ultrasona göre 6 haftalık. Gebeliğim de ancak adet günüm geçtükten 20 gün sonra pozitif çıkmıştı. Daha önce boş gebeliklerim oldu sizce ümitlenmelimiyim.

Adet düzeninizi öğrenebilir miyim?

IYi gunler Doktor Bey
Ben 28 yasindayim. 2,5 yasinda bir kizim var. Bu ay gebelikten suphe ediyorum hafta sonu
test yapacagim. Ben kizimi sezarlanla dogurmustum, ters oldugu icin.
SImdi hamileysem eger, ocak gibi yani tam 3 sene sonra dogumum olucak
bu kez normal dogum istiyorum, tabi herhangi bir saglik problemi olmazsa.
Sizce bunun bir sakincasi varmi? boyle birsey olabilirmi?
Yoksa hamilelik suresince degerlendirilebilecek bir durum mu?
Bilgi verirseniz cok sevinirim
Iyi calismalar diliyorum.

Tabii ki doğurabilirsiniz. Ancak bunu benim yerime, sizi takip edecek olan doktorunuza sormalısınız...

doktor bey merhaba 27 haftalık hamileyim 1 saatlik bir uçak yolculuğumu yoksa 8 saatlik otobüs yolculuğu mu daha tehlikeli gebeliğimde hiçbir problem yok

iyigünler doktor bey.. benim gebeşliğim biraz sorunlu gecti.. ve sık ultrasyona girdğim oldu.. hatta baya sık günde 2 defa bile.. acaba ultrasyonun zararı varmı.. nekadar doktorum yok desede ben hala takıorum.. birindne otistik yapııcagını fazla ultrasyonun duymustum.. sizce bu ihtimal yüzde kaç dogry tskkrler

MErhaba Bora Bey;

2,5 yıllık evliyim ve 27 yaşındayım.
Eylül ayında korunurken hamile kaldım.Ama kalp atışlarını duyamadığımız için kürtaj olmak zorunda kaldım.
Dr. um en az 2 ay korunmalısınız, gebelik ihtimaliniz yüksek bu dönemde.Hamile kalmanızı önermiyorum demişti.
Fakat biz 1 ay sonra korunmayı bıraktık.5 aydır gebelikte olmadı.
Şöyle bir sorunda var biz eşimle tayinciyiz, başka şehirlerdeyiz.Haftada 1 görüşüyoruz.
Bu dönemde sadece 2 defa yumurtlama dönemine denk gelmişiz sanırım,bu sorunda sanırm hamile kalma sürecini biraz daha uzatıyor.

Benim size sorum; Böyle bir durumda ne kadar denemenin ardından dr. takibine başlamayı önerirsiniz?

2 sorum daha var:

Preseed hamile kalmayı kolaylaştıran bir jel olarak biliniyor.
Bazı arkadaşlar ise düşüğü arttırdığını iddia ediyor ve kullanmayın diyorlar.Bu konuda sizin düşünceniz nedir? Sakıncası var mı gerçekten ? Elimde bir tane var ve kullanıp kullanmama konusunda muallakta kaldım.

Son sorumda; Bu ay 10 gün bi izin kullanacağım bu konu için.Ovulasyon testide aldım fakat yinede tahmini olarak ne zamanlar ilişki olması gerekiyor.Adet tarihlerim ;
* 7 Mart * 5 Nisan * 5 Mayıs .....

Şimdiden teşekkür ederim ....

29-30 günde bir adet görüyorsunuz. 15-16. günler yumurtlama oluyordur. 14-15-16. günler ilişki önerilir. Yumurtlama testi de 13. günden itibaren kullanılabilir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

doktor bey merhaba 27 haftalık hamileyim 1 saatlik bir uçak yolculuğumu yoksa 8 saatlik otobüs yolculuğu mu daha tehlikeli gebeliğimde hiçbir problem yok

Gebe için en kısa yolculuk en iyi yolculuktur. 28-36. gebelik haftaları arasında doktorunuzdan uçabilir raporu istenmektedir.

29-30 günde bir adet görüyorsunuz. 15-16. günler yumurtlama oluyordur. 14-15-16. günler ilişki önerilir. Yumurtlama testi de 13. günden itibaren kullanılabilir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Teşekkür ederim hocam ....

Preseedle ilgili bi fikriniz varsa onuda almak isterim hocam, bu konuda çok kafam karıştı çünkü ...

iyigünler doktor bey.. benim gebeşliğim biraz sorunlu gecti.. ve sık ultrasyona girdğim oldu.. hatta baya sık günde 2 defa bile.. acaba ultrasyonun zararı varmı.. nekadar doktorum yok desede ben hala takıorum.. birindne otistik yapııcagını fazla ultrasyonun duymustum.. sizce bu ihtimal yüzde kaç dogry tskkrler

Ultrasonografi ile ilgili yapılan araştırmalarda bildirilen kötü bir yan etki yok. Sadece bir çalışma çocuklarda solak olma insidansında artış bulmuş. Endişelenmeyin. sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim..

Adet yumurtlamada 14 gün sonra başlar. Sabittir. Siz de geç yumurtlama (28 günde bir adet görenlere kıyasla) zaten var. Adetinizin 21-26. günlerinde yumurtlamanız oluyor.

Aslında 9 haftalık hamile olmam gerek ama dün gittiğim drv 6+3 günlük hamilesiniz dedi bu da kafamı karıştırdı, embriyo görünüyor ve normal dedi son 1 haftalık kontrollerde embriyo gelişimi hızlı, ama bu kadar fark olması benim beni endişelendiriyor.

Aslında 9 haftalık hamile olmam gerek ama dün gittiğim drv 6+3 günlük hamilesiniz dedi bu da kafamı karıştırdı, embriyo görünüyor ve normal dedi son 1 haftalık kontrollerde embriyo gelişimi hızlı, ama bu kadar fark olması benim beni endişelendiriyor.

Muhtemelen geç yumurtlamanıza bağlıdır. Endişelenmeyin. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

merhaba bora bey benım regl duzensız 12 nisanda son regl daha sonra korunmasız ılışkı oldu normalde 12 mayıs regl olmam gerekırdı dıye hesaplasak regl olmadım fakat 1 haftadır kahverengı akıntı oluyo ve 2 kere peçeteye gelıcek kadar afedersizniz ama kan geldı devamı gelmadı sızce gebelık olabilirmi

merhaba hocam ben 28 günde bir regl oluyorum bugün reglimin 13.günü aynı zamanda ovülasyon testi kullanıyorum 3 gündür ikinci çizgi silik çıkıyor ne anlama geliyor tam olarak anlayamıyorum her 2 çizgiyide net kırmızı olarak görürsem ne yapmalıyım gün aşırımı yoksa hergünmi ilişki olmalı bu arada sabah 10 da yapıyorum testimi şimdiden teşekkürler.

merhaba hocam ben 28 günde bir regl oluyorum bugün reglimin 13.günü aynı zamanda ovülasyon testi kullanıyorum 3 gündür ikinci çizgi silik çıkıyor ne anlama geliyor tam olarak anlayamıyorum her 2 çizgiyide net kırmızı olarak görürsem ne yapmalıyım gün aşırımı yoksa hergünmi ilişki olmalı bu arada sabah 10 da yapıyorum testimi şimdiden teşekkürler.

ovülasyon testi kullanmanıza gerek yok. Düzenli adet görüyorsunuz. 12-14-16. Günler günaşırı ilişki öneririm. Yeterli olacaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

X