Gebelikle ilgili sorular

Hanımefendi geçmiş olsun. Rehisteroskopi gerekirse gerektiği kadar yapıyorum. Süreç konusunda haklısınız. Düzeltebiliyorsam hastalarım spontan gebe kalabiliyorlar. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle.

Dr.Bey,ayrıca,rahimdeki yapıklığın derecesi adet kanamasının miktarıyla ilgilimidir?bir de çatlatma iğnesinden sonra ilişki hangi saatte olmalıdır?dr.um iğneyi olduğum günden başlayarak 3 gün üstüste ilişki öneriyor..ama bu forumda okuduğum kadarıyla sanırım sadece bana bu şekilde önerilmiş..birçok kişi 36.saatten bahsediyor..sizin görüşünüz benim için daha değerli..teşekkürler..

Hanımefendi o günden itibaren hergün olabilir, günaşırı olabilir. Hepsi uygundur. Yapışıklık adet kanamasını azaltabilir. Saygılarımla...

merhaba doktor bey ben 4ay once sezeryan oldum 1,5ay sut verdim sutumun kesildiyi halde adet olmadim bu normalmi benden daha once pko vardi bununla alakali ola bilirmi? tesekkurler..

PKO iyileşmez, kronik bir süreçtir. Süt gelmeye devam ediyorsa adet görmeyebilirsiniz...

dr. bey iyi geceler.... benim adetim 18 gün gecikmişti. idrar testi negatif çıkmıştı. daha snra dr a gittim. ultrasonda rahim duvarının kalınlaştığını gördü. başka bişi göremiyorum dedi. ilk 4-5 haftalıkken görülemediği oluyo dedi. kan testinde de negatif çıkınca bebek yok dedi ve farlutal verdi. şimdi onu kullanıyorum. ama bu ay birçok gebelik belirtisi hissetmiştim. ve yaklaşık bir yıldır da adetim hiç gecikmemişti. kan testi ve dr un söylediğine göre kesinlikle bebek yok mudur??? acaba bütün belirtileri psikolojik olarak kendim mi yapıyorum??? teşekkürler...

Elimizde kan testine inanmaktan başka çare yok. Diyelim ki yeni gebesiniz ve farlutal aldınız. Gebelik bu ilaçtan etkilenmeyecek ve adet görmeyeceksiniz. Endişelenmeyin...

doktor bey. önceki sorumda da bahsetmiştim. kese falan görülmeden düşük yaptım.sancılı bir kanamam da olmadı adet görür gibiydi.sorum şu: tekrar gebelik düşünmek istiyorum. psikolojik olarak da hazır hissediyorum kendimi.düşükten sonra korunmasam sağlıklı bir gebelik geçirebilir miyim?
teşekkür ederim

Hemen gebe kalabilirs,niz. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor Bey birkez kimyasal gebelik geçirmiş olmak, kadında ve erkekte sorun olmadığı şeklinde yorumlanabilir mi?

Doktor Bey birkez kimyasal gebelik geçirmiş olmak, kadında ve erkekte sorun olmadığı şeklinde yorumlanabilir mi?

Hanımefendi geçmiş olsun. Bu durumda bir yorum yapmak mümkün değil. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Hocam iyi günler..esim bu ay mide sorunundan dolayi,enar cektirdi,kontrasmitil diye bir maddet verildi,rontken cekildi,yani bolca ilac ve radyasyon aldi ,acaba stermi etkilermi bu.cok sagolun

Hocam iyi günler..esim bu ay mide sorunundan dolayi,enar cektirdi,kontrasmitil diye bir maddet verildi,rontken cekildi,yani bolca ilac ve radyasyon aldi ,acaba stermi etkilermi bu.cok sagolun

Gebe kalırsanız sorun olmayacaktır. Saygılarımla...

merhgaba bora bey benim regl duzensız bir kızım var bir bebek daha istiyoruz regl tarihim 26 şubat ve 12 nisan mart ayında olmadım yumurtlama gunlerimi oğrenmek istiyorum ve erkek bebek şansını nasıl arttırabilirim tesekkurederim

Düzensiz adetleri olan kadınlarda yumurtlama tarihlerini hesaplamak mümkün değil. Ya bie uzmandan yardım alacaksınız, ya da Ovuquick vb bir yumurtlama testi kullanacaksınız. Erkek bebek şansını arttırmanız için bir önerim maalesef yok. Yüksek kalorili beslenen kadınarın erkek çocuğa gebe klma ihtimalleri yüksekse de istatistiki olarak bu fark pek anlamlı değil. Yani %50 şansınız var. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhaba,ben geçen ay yani 29 martta çatlatma iğnesi oldum..12 nisan'da kahverengi akıntı başladı 14 nisan'da ise,kanama şeklinde az geldi ve 15-16 nisan'da kanama biraz daha yoğunlaştı.16 nisan'da serophene başladım ve 5 gün boyunca 1 tane içtim.25 nisan'da kontrole gittim ve rahim kalınlığı 5 mm.olarak ölçüldü.östrojen bandı verildi.bugün 2.bandı yapıştırcağım..benim sormak istediğim benim adet başlangıcım kahverengi akıntının başladığı 12 nisan mı yoksa kanamanın başladığı 14 nisan mı?kahverengi akıntının başladığı günden sayarsak rahim bir önceki aya göre bu ay ince gözüküyor.geçen ay 6 mm.olarak ölçülmüştü.(benim yapışıklık prob.var.buna bağlı olarak 2 kez histeroskopi geçirdim ama hala biraz daha var olduğu söylendi.onlara bağlı olarak rahim biraz ince seyrediyor..)yanıtlarsanız sevinirim..teşekkür ederim..

hocam merhabalar hayırlı çalışmalar;
benim sat 10 mart 15 nisanda beta hcg 465.89 28 nisandada 7262 çıktı. kese boyutuda 9mm... sata göre 7 haftalık olması gerekirken değerler geriden geliyor sanırım geç döllenme oldu sizce tehlikeye atılacak bi durum warmıdır ??? çok korkuyorum....

Merhaba Dr.Bey,ben geçen ay yani 29 martta çatlatma iğnesi oldum..12 nisan'da kahverengi akıntı başladı 14 nisan'da ise,kan ama şeklinde az geldi ve 15-16 nisan'da kanama biraz daha yoğunlaştı.16 nisan'da serophene başladım ve 5 gün boyunca 1 tane içtim.25 nisan'da kontrole gittim ve rahim kalınlığı 5 mm.olarak ölçüldü.östrojen bandı verildi.bugün 2.bandı yapıştırcağım..benim sormak istediğim benim adet başlangıcım kahverengi akıntının başladığı 12 nisan mı yoksa kanamanın başladığı 14 nisan mı?kahverengi akıntının başladığı günden sayarsak rahim bir önceki aya göre bu ay ince gözüküyor.geçen ay -serophene kullanmadan sadece çatlatma iğnesi yapılmıştı--ve 6 mm.olarak ölçülmüştü.(benim yapışıklık prob.var.buna bağlı olarak 2 kez histeroskopi geçirdim ama hala biraz daha var olduğu söylendi.onlara bağlı olarak rahim biraz ince seyrediyor..)yanıtlarsanız sevinirim..teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…