Gebelikle ilgili sorular

mrb hocam öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkürler. dk hapı kullanmadan önce 28-30 arasında değişirdi ama hapı bırakınca düzensizleşti.son adet tarihlerim 16 subat, 22 mart, 27 nisan acaba ovulasyon günüm ne zaman olur?

Hatalı cevap için özür dilerim. beklenenden 7 gün sonra döllendiği için kalp atımları 1 hafta sonra duyulacaktır. Sağlıklı biir gebelik dilerim....

hocam ben dün adet sabahı idrar yaptım ve silik varyok çıktı teste akşama doğru baktığımda daha belirginleşmişti pozitif olduğunu varsayabilirmiyiz :26::26::26::26:
halen regl olmadım

34-35 günde bir adet görüyorsunuz. 19-20-21. günler yumurtlamanız oluyordur. 18. günden itibaren Ovuquick yumurtlama testi ile kesin günü bulabilirsiniz.

hocam ben dün adet sabahı idrar yaptım ve silik varyok çıktı teste akşama doğru baktığımda daha belirginleşmişti pozitif olduğunu varsayabilirmiyiz :26::26::26::26:
halen regl olmadım

İnşallah gebesinizdir. Kanda beta HCG yaptırmanızı öneririm. En doğru sonucu alırsınız. saygılarımla...

İnşallah gebesinizdir. Kanda beta HCG yaptırmanızı öneririm. En doğru sonucu alırsınız. saygılarımla...

sağolun hocam yani kabul edilebilirmi yani adet sabahı yapmıştım ama akşama doğru iice netleşti kan testi yaptrcam fakat korkum var ben bi düşük yaşadım ocak ayında 4 haftalıkken düştü aynısı olursa yada geç kalmıyım yani beklesemmi yoksa hemenmi yaptırsam arasında kaldım kafam karışık

34-35 günde bir adet görüyorsunuz. 19-20-21. günler yumurtlamanız oluyordur. 18. günden itibaren Ovuquick yumurtlama testi ile kesin günü bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam bir sorum daha var ben henüz doktora gitmedim.İlk gittiğimizde nasıl şeyler uygulanıyor.Ne gibi testler yapılıyor.

Teşekkür ederim hocam bir sorum daha var ben henüz doktora gitmedim.İlk gittiğimizde nasıl şeyler uygulanıyor.Ne gibi testler yapılıyor.

Ben size şu yapılır, bu yapılır desem ve doktorunuz da yapmasa veya farklı birşey istese ne olur? bence iyi olmaz. Bu işlemleri doktorunuza bırakalım...

Merhaba ;
Ben kasım 2010 da 12 haftalık bebeğimi düşürdüm düşükle beraber yaklaşık 15 gün civarı kanamam oldu. rahim içi temizlenmedi dr gerek görmedi bişey kalmamış dedi aralık ayında bir önceki ay düşük yaptığım gün adet gördüm 3 ay günüm değişti ve yaklaşık 4 aydır ortalama aynı gün adet görüyorum hiçbir şekilde korunmuyoruz .Fakat bebek henüz olmuyor malesef . Şuanda çalışmadığım için sosyal güvencemde yok dr a gidemiyorum . Diğer sitelerde okudugum kadarıylada Klomen diye bir ilaç kullananlar var ve çatlama iğnesi olmadanda hamile kalmışlar . Acaba bu ilacı kullanmam doğru olurmu ? bilincsizce bişey yapmak istemiyorum ama bebeğimin olmasınıda çok istiyorum . Ne yapmalıyım nolur bir yol gösterin

bu arada her ay 30 unda adet oluyorum bu ay 30 nisan ve 1 mayısda toz pembe geldi 2 gündürde normal geliyor

Son düzenleme:

Çok geçmiş olsun. Doktor kontrolünde olmadan ilaç kullanmak ne kadar doğru? Bu soruya yanıt vermeniz gerekiyor. Kendi başınıza gebe kalmışsınız, yine kalacaksınız. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız gereğiyle...

evet bunun nekadar yanlış oldugunu biliyorum ama ah şu sabırsızlık :18: yokmu ... İnşallah en kısa zamnda en hayırlı şekilde olur umutla bekliyeceğim teşekkür ederim

halen regl olmadım

kanda baktırdım hocam 2 çıktı değerim :26::26::26: kimyasalmı yaşadım acaba :26:

Hayır, maalesef gebe değilsiniz..Biyokimyasal olması için kan testinin pozitif olması gerekiyor (<5 gebe değil)

tşklerr peki neden idrarda pozitif çıktı 4 teste yanlışmı :26::26::26: bide hala regl olmadım :26::26::26: 30 uncu günüm gerçi geçen ay 31 de olmuştum 32 de oluyo forlutal içsemmi hocam yoksa beklesemmi :26::26::26:

Kan testi direkt ölçüm yaptığu için idrar testinden daha güvenilir. 31-32 oluyor dediğinize göre beklemeniz daha doğru.

Kan testi direkt ölçüm yaptığu için idrar testinden daha güvenilir. 31-32 oluyor dediğinize göre beklemeniz daha doğru.

sağolun hocam bekliyim biraz daha peki bişey daha sorcam dün benden akıntı geldi uzayan hani anlıyoruz ya yumurtanın çatladığını bu ne demek :26::26::26: 29 uncu gün geldi ama 11ve 13 uncu günlerde de gelmişti :26::26::26::26: ona göre hesap yaptığımda en geç 27 de adetti ondan kan testi yaptırdım

Hanımefendi bir doktorla yüzyüze görüşmenizi öneririm...

hocam selamlar
ben 30-35 günde bir adet görüyorum ..geçen ay 52 gün olmayınca dr a gittim gebelik yoktu dr duphaston verdi 6 ay boyunca adetin 20.günü başla 5 gün kulln dedi ben 2 aydır kullanıyorum
hamile kalırsam bu ilaç zarar verir mi ??

Eğer denilen şekilde kullanıp adet görüyorsanız problem olmayacaktır. Gebe kalmanızı dilerim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…