Gebelikle ilgili sorular

Hocam iyi günler..benim sorum su..Tüpleri kapali olan biri kimyasal gebelik yasayabilirmi..Kimyasal gebelik yasayan birinin tüpleri acik anlamina gelirmi yani...cok sagolun.

Hocam iyi günler..benim sorum su..Tüpleri kapali olan biri kimyasal gebelik yasayabilirmi..Kimyasal gebelik yasayan birinin tüpleri acik anlamina gelirmi yani...cok sagolun.

Tüpleri kapalı olan (cerrahi olarak kapatılsa bile) gebe kalma ihtimali (1/1000) vardır. Dolayısı ile biyokimyasal gebelik de olabilir

Doktorunuz ilaç ve aşılama veya ilaçsız aşılama seçeneklerini deneyebilir. 3-6 aşılama denenebilir. Ancak bu doktorunuzun izleyeceği protokole bağlıdır.

Erkek spermi düşük sebebi değildir.
tşk doktor bey.gebeliğin ilk haftalarında cinsel birleşmenin kasılmalardan dolayı düşük olabileceğini duymuştum.doğruluk payı varmıdır?gebeliğin ilk haftalarında cinsel ilişkide erkeğin korunması gerekirmi?

Size açık bir şekilde cevap verdim...

Tüpleri kapalı olan (cerrahi olarak kapatılsa bile) gebe kalma ihtimali (1/1000) vardır. Dolayısı ile biyokimyasal gebelik de olabilir

Hocam cevabiniz beni üzdü..Cünkü benim sol tüp kapali,,sag acik denildi ve laparaskopi ile kesinlesti..fakat ben miyom amelyati oldum o arada ltüplere bakilip,sol kapali,sag acik denildi ve sonrasinda ben 5 aydir hamile kalmiyorum,op sonrasi bende mantar ve idrar yolu iltigabi oldu,antibiyotikle gecti,sag tüpüm kapandi diye cok korktum....Ben bu op sonrasi kimyasal yasadim,4+4 te kamama oldu..bende bu kimyasal olayi tüpüm demekki acik diye yorumlamistim...Ama demeki kapali olsada kimyasal yasaniyor...Sizce ben HSG cektireyim mi...Amelyat olai 5 ay oldu..tüpüm kapanmis olabilirmi..Cok tesekkürler..

Hocam cevabiniz beni üzdü..Cünkü benim sol tüp kapali,,sag acik denildi ve laparaskopi ile kesinlesti..fakat ben miyom amelyati oldum o arada ltüplere bakilip,sol kapali,sag acik denildi ve sonrasinda ben 5 aydir hamile kalmiyorum,op sonrasi bende mantar ve idrar yolu iltigabi oldu,antibiyotikle gecti,sag tüpüm kapandi diye cok korktum....Ben bu op sonrasi kimyasal yasadim,4+4 te kamama oldu..bende bu kimyasal olayi tüpüm demekki acik diye yorumlamistim...Ama demeki kapali olsada kimyasal yasaniyor...Sizce ben HSG cektireyim mi...Amelyat olai 5 ay oldu..tüpüm kapanmis olabilirmi..Cok tesekkürler..

merhaba bora bey ben 5+4 günlük hamileyim SAT 25 aralık yalnız dr gittim 2 gün önce sadece keseyi gördü daha çok küçük dedi ve 15 gün sonrasıına gün verdi bazı arkadaşlar bebeğini görmüşler acaba bi anormallikmi var yoksa geç döllenme olabilirmi normalde bebeğin kalp atışını ne zman duyabiliriz yada bebek ne zman görünür cevaplarsanız sevinirim

Sorunuzu bu şekilde sorsaydınız "HSG çektirmenizi öneririm" derdim. Ama siz Tüpleri (tüpü değil) kapalı bir insan kimyasal gebelik yaşayabilir mi diye sordunuz ben de "tüpleriniz" kapalı imiş gibi cevap verdim. Bu satırları okuyan değerli hanımefendiler, lütfen sıkıntılarınızı açık, seçik ve net olarak yazın, yoksa verilen cevaplar genel için verilmiş cevaplar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Seevgili Blackcandy, endişelerinizi anlıyorum, ama maalesef cevabı 15 gün sonra öğreneceğiz. Adet düzeninizi yazmamışsınız (28-30-35 günde bir adet görüyorum gibi). İnşallah kalp atımlarını görürsünüz. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Bora bey:Soru sorma seklimi seklimi okuyunca size hak vermemek elde degil..Bazen duygu ve düsncelerimizi net ifade edemiyoruz iste...Size vrdiginiz bilgilerden dolayi cok tesekkür ederim..Ben Almanyada yasiyorum ve burda sorularima cevap almak icin 1 ay icinde randevu anca aliyorum,siz ise aninda bizi bilgilendiriyorsunuz...Tüm KK adina tesekkür ediyoru size...En kisa zamanda HSG cektirecehim ama bi en kisa zaman burdaki sistemle 3-4 ayi bulur...iyi calismalar-

28 günde bi adet görüyorum ve düzenlidir

Bora bey,gebe kalmaya çalışıyorum.Bu ay ki adetim gece başladı yani gece saat 10 dan sonra bir iki damla kan geldi ve durdu,ertesi gün kanama başladı.Şimdi hangisini 1.gün olarak baz alıyım?

Bora bey,gebe kalmaya çalışıyorum.Bu ay ki adetim gece başladı yani gece saat 10 dan sonra bir iki damla kan geldi ve durdu,ertesi gün kanama başladı.Şimdi hangisini 1.gün olarak baz alıyım?

Tatilde olduğum için geç cevap veriyorum özür dilerim. ertesi günü baz olarak alın :)

Hocam cevap için çok teşekkürler..
Size yazmıştım, ekim ayında miyomektami olmuştum.2 ay içinde 1cm lik miyom oluştu. pataloji sonucu elime yeni geçti yorumlayabilirmisiniz?
Öykü--Korpus sağ yandan kaynaklı myom
Mikr.Bulg.-125 ağılığında 7,5x6x5,5cm boyutta gri beyaz renkte nodüler görünümde düzgün parlak yüzeyli 1 adet parlak yüzeyli myom benzeri oluşum.BK2P2K

Bu ebatlardan 3 myom olduğumu anlaşılıyor,birde yeni çıkan myomla ilgisi var mı acaba?
Hocam gebelik düşündüğümü söylüyorum ama yerleşimiyle ilgili tam olarak bilgi verilmiyor.Sadece doktorun biri submikoz multiplimyom,diğeri fundus multiplimyom dedi.Bebeğin yerleşeceği yerle alakalımıdır.
Bora bey çok oldum ama ne olur beni aydınlatırmısınız kafam çok karışık ve korkuyorum.:18:

Tek bir myomla ilgili bilgi var. (Üç ölçüm en-boy-ön arka uzunluk olarak tanımlanabilir) 1 cm lik myom ise önemli değil. Endişelenmeyin. sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

merhaba ben daha oncede yazmıştım dr. kıst varmı dıye bakıcaktı adetlıyken gel demiştir adetin 4. gunu gıttım 3.5 cn kıst varmış bı cyclı-progynova diye.
genelde adet düzensizliği için verilirmiş. bıde bana dogum kontrol hapı demişti ama bu ilaç d kontrol hapı değil. bıraz kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim..

merhaba bora bey. bu başlığı görünce çok sevindim. durumumu kısaca anlatmaya çalışayım.
ben şubatın 7sinde 4-5 haftalık gebe olduğumu öğrendim. kan tahlilimde hormonlar ölçülüyor sanırım 890larda çıktı. o günlerde eşimle birlikte olduktan sonra yaklaşık 6 gündür kahverengi lekenmeler oldu. doktora gittim. rahimde kalınlaşma var ama bişey göremedim dedi. kanaman artarsa düşük yapıyorsundur dedi. ve benden 48 saat içinde 2 kez kan tahlilini yeniden yaptırmamı istedi. birini dün yaptırdım bu sefer 1800lerde çıktı diğerini de yarın yaptırcam kısmetse. ama ben anlamadım şimdi 6 haftalık olmasına rağmen neden görünmedi hiç bişey ben hamile değil miyim şimdi ya da düşük mü olcak? hala az az da olsa lekelenmelerim oluyor. şimdiden teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Kafanız karışmasın. Benzer etkinliği olan ilaçlardır. Sağlıklı günler dilerim...

Muayene edemediğim için sorularınıza net yanıt verebilmem mümkün değil. Adetlerinizi 28 günde bir görüyorsanız, görülmeli. Ama bu durumda ben de bekleyip tekrar muayene ediyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…