Gebelikle ilgili sorular

Uterus unıkornus denilen bir yapısal problem var. Kısaca Yarım Uterus olarak adlandırabiliriz. Bu hastalar gebe kalıp doğum yapabiliyorlar. Sineşi rahmin büyük bölümünü kapatmıyorsa ( kavite yeterliyse) gebe kalır ve doğum yapabilirsiniz. Sineşi genellikle düşüğe yol açmamaktadır. Gebe kalmanız ve sağlıklı dpğum yapabilmeniz dileğiyle...

Gebelerin %80 kadarında çeşitli derecelerde bulantı ve veya kusma şikayeti olmaktadır. Bu nedenle değil ilaç kullanmak yemek yiyemeyen, hastanede serumla tedavi edilen gebeler olmaktadır. Sonuç; dünya nüfusu da hızla artmaktadır. Endişelenmeyin...

merhaba bora bey.1 yıllık evliyim.eşim ve ben çok istiyorduk bir bebişimizin olmasını.11.ayda kan tahlili yaptırdım beta-hcg 38.27 çıktı.aralık ayında önceki aylar gibi hiç ümidim yoktu ama adetim yaklaşık 1 hafta gecikti ve tahlilimde pozitif çıktı.sevincim sadece 2 gün sürdü.4 haftalıkken kimyasal düşük yaptım.yolculuk yaptım acaba yolculuk sarstımı tam yerleşme döneminde.eylülde ayın 2 si,ekim ayın 28 ine,kasım 23 üne adet oldum.aralık 24 üne gebe kaldığımı öğrendim kandan.26 aralıkta ise kimyasal düşük yaptım.bu ay acaba hamile kalırmıyım göğüslerim yine herzamanki gibi ağrıyor ve şişti.her ay adetim 1 hafta öne geliyor.kafama takıldı acaba yine düşük yaptığımdaki gibi 26 sına mı olurum yoksa kasım 23 tü onumu baz almam gerekiyor?kimyasal düşük yapanlar tekrar nekadar süre sonra gebe kalıyorlar? adetim düzenli 1 biçimde her ay 1 hafta öne geliyor.düşük öncesi adetim 23 üydü.düşük yaptığım tarih 26 sı.düşük yaptığım tarihte mi adet olurum yoksa en sonki adetim gibi 23 ü mü bunu merak ediyorum.bugün ayın 23 ü ve sadece göğüslerim şiş ve ağrılı.gebe kaldığımdaki gibi sol kasığımda ve sol tarafımda ani kramplar var ağrı var.allahım hayırlısını versin ama anlayamadım sanki gebe kalacakmışım gibi 1 his var içimde.1yıldır 1 kaç doktora muayene oldum ve test yaptırdım.herşey normal diyorlar.hiçbir şekilde korunmuyoruz.sadece evliliğimiizn 4 ayı kadar bilinçsizlikten kaynaklanan bazı sorunlarımız oldu.parfüm v.s ilişki sonrası hemen duş alma gibi.bunların negibi olumsuz yanları var tam bilmiyordum ama.şuanda kullanmıyorum.

Adet görecekseniz yine 5 gün önce görecektin,z. 21 inde adet görmeniz beklenir. İnşallah gebesinizdir. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Dr.Bey,durumumla ilgili yapısal problem yani yarım uterus olarak adlandırmışsınız.yapısal problemler doğuştan olan prob.olmuyormu?durumumu tekrar özetleyecek olursam,benim doğuştan herhangi bir prob.yok.2008 yılında bebeğin kalp atımının 8.haftada durması nedeniyle geçirdiğim kürtaj sonrasında rahimin sağ tarafında yapışıklık tespit edilmişti.buna bağlı olarak geçen yıl 2 kez ope.histeroskopi oldum ve buna rağmen henüz birkaç gün önce çekilen SIS hidrosonoğrafide hala aynı bölgede yapışıklık görüldü.ayrıca adetin 22.günü rahimin en kalın yeri 5.5 mm.olarak ölçüldü.3.histeroskopi konusunda rahat değilim.bu yapışıklık yine aynı yerde tekrar edebiliyor anladığım kadarıyla.(sanırım bu histeroskopiler de çözüm değil ve bunun sonu yok..ilk histeroskopiden sonra yeterli kavite var denilmişti.ama ben yine de risk almamak adına 2.ope.hist.oldum.şimdi 3.hist.diyorlar..bunu yaptırmadan aşılama şansım herkesle aynımıdır?çünkü benim bu düşüklerin arasında normal yolla gebelik sonunda normal ,sağlıklı bir çocuğum var.aşılama tavsiye edermisiniz?

Muayene etmediğim için fazla bir yorumda bulunabilmem mümkün değil . Doktorunuzu dinlemeniz en doğrusu olacak...

Bora bey merhaba, bu 3 lü tarama sonuçlarım normal mi?
Labaratuar kağıdında bu kadar yazıyor. Anlıyamadım.

ALFA-FETO PROTEIN (AFP) 35.7
ESTRIOL (E3) 5.66
DILISYON BETA-HCG 24741

Bebeğimi kaybettim, sonuçum kaybettikten sonra çıktı, o yüzden doktara gidip sorma fırsatım olmadı. merak ediyorum.

Çok geçmiş olsun. Verdiğiniz değerlerden maalesef ben de hiçbir şey anlamıyorum. MOM değerleri ve dahası trizomi 21 riski: 1/? üçlütest: 1/? nöral tüp defekti riski 1/? gibi sonuçların da olması lazım.

Adet görecekseniz yine 5 gün önce görecektin,z. 21 inde adet görmeniz beklenir. İnşallah gebesinizdir. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

tşk doktor bey.bugün 24 ü ve malesef yine hayaller suya düştü 1 sorum olacak doktor bey kimyasal düşük yaptığıma göre gebe kalabiliyormuşum düşüncesindeyim. hormon tahlillerim falan normal çıktı ve ultrasyon sonucundada yumurtlama oluyormuş. yinede doktora gitmeme veya eşiminde doktora gitmesine gerek varmı?

Çok geçmiş olsun. Aslında tüm gebeliklerin %50-60 bu şekilde, yani biyokimyasal gebelik ve kanama ile beraber atıldığı için analaşılmıyor bile. Her ay sağlıklı her 4 çiftten biri gebe kalıp ultrasonda kalp atımlarını görebiliyor. Daha önce muayene olmadıysanız, muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla...

Teşekkür ederim. Banada bi garip geldi, normal 3 lü taramalara benzemiyor. Küçük bi ildeyim ben, acaba burdaki imkanlarla bu kadarımı yapılıyor.

merhaba,benim sormak istediğim;eğer hidrosnografi(SIS) çekildiği zaman henüz bilinmeyen yani yeni oluşmuş bir gebelik varsa,bu uygulamayı yapan dr.bunu farkedebilir mi?ve bunun hamileliğe bir zararı olurmu?teşekkürler..

Farketmeyebilir. Gebelik varsa, devam ederse ve kalp atışları da gözükürse bir problem olmamış demektir.

slm benım adetım 7 gün gecıktı ka degerım 77,8 cıktı degerım sızce nasıl yükselebılır mı

slm doktor bey.ilk gebeliğimi geçen ay yaşadım 4 haftalık kimyasal düşük yaptım.1yıllık evliyim.bebeğimizin olmasını çok istiyoruz.adetlerim aşırı sancılı geçiyor eskiden beri herhangi 1 sorunun olmadığını herşeyin normal old.söylüyor doktorlar.fakat buayki reglim sancıdan ziyade kasık ağrısı ve aşırı karın ağrısıyla geçti.üşütmüş olabilirmiyim yoksa eskiden beri bukadar ağrı sancı doğum yapınca geçermi?hangi yola başvurmam gerekiyor?birde bebeğin tam tutunma aşamasındayken 1 kaç saatlik yolculuk kimyasal düşüğe neden olurmu?tşk.

mrh.gebe olduğunu tam bilmeden heray acaba gebe miyim düşüncesiyle reglime 3-4gün kala cinsel rejim doğrumudur?birde yeni gebeyken cinsel rejime girmek gerekirmi erkek spermi düşüğe neden olur mu?

Seyahat (biyokimyasal da olsa) düşüğe neden olmamaktadır. Muayene eden doktorun söyledikleri dışında bir şey söylemem (sizi muayene etmediğim için) mümkün değil. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

mrh.gebe olduğunu tam bilmeden heray acaba gebe miyim düşüncesiyle reglime 3-4gün kala cinsel rejim doğrumudur?birde yeni gebeyken cinsel rejime girmek gerekirmi erkek spermi düşüğe neden olur mu?

Erkek spermi düşük sebebi değildir.

merhaba dr bey benimde bir sorum olucak .

21 aylık evliyim hiç korunmadım hamile kalamadım doktora gıttım sperm testi ve hormon testi istedi bir soun yok. adet düzeni bir sorun yok. Yumurtlama takibi yaptı ilk ay 11. gün yumurtalar çatlamış. adetliyken gel kist falan varmı dıye bakıcakmiş. s
sizce bundan sonraki aşamalar nasıl olucak yanı ilaç vs. diye devam edilebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…