Gebelikle ilgili sorular

merhaba bora bey,
ben 6 haftalık gebeyim dün dr. progesteron hormonuna baktı ve sonuç 9.39 çıkmış 10-15 lerde olsa daha iyi olurdu dedi ve progestan ilacına başlattı sizce bu sonuca göre herhangi bir düşük tehdidi mevcut mudur nelere dikkat etmek gerekiyor teşekkürler...

merhaba bora bey,
ben 6 haftalık gebeyim dün dr. progesteron hormonuna baktı ve sonuç 9.39 çıkmış 10-15 lerde olsa daha iyi olurdu dedi ve progestan ilacına başlattı sizce bu sonuca göre herhangi bir düşük tehdidi mevcut mudur nelere dikkat etmek gerekiyor teşekkürler...

Gebelik öykünüzü öğrenebilir miyim?

Gebelik öykünüzü öğrenebilir miyim?

pko hastasıyım ben 1 yıldır bebeğimiz olmuyordu klomen ve pregnyl tedavisi gördüm artık aşılamaya geçilecekti fakat aşılamadan önceki ay kendi haline bırakalım dedi dr. ve o ay hamile kaldım şuan 6 haftalık hamileyim fakat progestan değerinden dolayı korktum hemen ilaca başladım

Ben takip ettiğim hastalarda 6. gebelik haftasında progesteron istemiyorum. Neden istendiğini de (tıbbi olarak) bilmiyorum. 6 hafta olmuş Allah tamamını erdirsin. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

Ben takip ettiğim hastalarda 6. gebelik haftasında progesteron istemiyorum. Neden istendiğini de (tıbbi olarak) bilmiyorum. 6 hafta olmuş Allah tamamını erdirsin. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

çok teşekkür ediyorum kasık ağrılarım oluyor adet sancısı gibi sanki adet olacakmışım gibi açıkçası ondanda korktum birde bunun nedenini açıklayabilir misiniz... başarılarınızın devamını diliyorum...

Bu forumdaki bazı yazılara dikkatini çekmek isterim. Bazı gebeler de "ben de hiç ağrı sancı yok, problem mi var acaba? diye soruyor. Endişelenmeyin. Saygılarımla...

Bu forumdaki bazı yazılara dikkatini çekmek isterim. Bazı gebeler de "ben de hiç ağrı sancı yok, problem mi var acaba? diye soruyor. Endişelenmeyin. Saygılarımla...

ilginiz için çok teşekkür ederim beni bana bakan dr.dan daha güzel aydınlattınız...saygılarımla...

merhaba doktor bey..
uzun bir infertilite tedavisi sonucu hamile kalabildim..
sol yumurtalığımda 4cmlik çikolata kisti var.. ayrıca prolaktinim yüksek..
çektirdiğim beyin mr da hipofizde mikroadenom çıktı..
klomen ve yumurta takibi ile hamile kalamadım.
2. aşılama ile hamile kaldım.
son adet tarihim 4 aralıktı..
11 şubatta missed abortus teşhisi ile kürtaj oldum.
missed abortusa sebep ne olabilir? internette araştırdım ama bulamadım.
kürtajdan ne kadar süre sonra tedaviye tekrar başlamalıyım?
ayrıca kürtajdan sonraki 2. ve 3. gün kanamam az olmasına rağman 4. gün kanamada bir miktar artış oldu. bu normal midir?
şimdiden teşekkürler

merhaba doktor bora bey ??ben 4 yıllık evlıyım .2 yıldır bebk ıstıyoruz ılk gebelıgımı 2009 da hazıran ayında gebe kaldım ama pergnly 5000 iğnesı vurularak gebe kaldım.cok sukur kaldım ama 2 aylıkken kaybettım suan da hala tedavı goruyorum 16 ocakda ovıtrelle iğnesı vuruldum ama etkılı olmadı ve suanda da hala bısıler yokk regl gunumde 23 de ama ne yapıcamı sasırıyorumm yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tessekkurler:KK42::KK42:

Adet gününüzü bekleyecek, inşallah gebe kalacak ve rahatlayacaksınız. İki üç deneme ve aşılama sonrasında gebelik elde edilemezse size yardımcı olmaya hazırım.

merhaba doktor bey..
uzun bir infertilite tedavisi sonucu hamile kalabildim..
sol yumurtalığımda 4cmlik çikolata kisti var.. ayrıca prolaktinim yüksek..
çektirdiğim beyin mr da hipofizde mikroadenom çıktı..
klomen ve yumurta takibi ile hamile kalamadım.
2. aşılama ile hamile kaldım.
son adet tarihim 4 aralıktı..
11 şubatta missed abortus teşhisi ile kürtaj oldum.
missed abortusa sebep ne olabilir? internette araştırdım ama bulamadım.
kürtajdan ne kadar süre sonra tedaviye tekrar başlamalıyım?
ayrıca kürtajdan sonraki 2. ve 3. gün kanamam az olmasına rağman 4. gün kanamada bir miktar artış oldu. bu normal midir?
şimdiden teşekkürler

doktor bey sanırım benim mesajımı görmediniz....

Kusura bakmayın. İlk gebeliklerde gebeliğin ilk 12 hafta içinde kaybedilme oranı %15 dir. Aynı çiftin ikinci gebeliğini kaybetme ihtimali ise %1 dir. Bu nedenle ilk kayıpta neden araştırılmaz. İkinci kayıptan sonra "tekrarlayan düşük" tanısı konur ve sebeb araştırılır. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle.

orta kulak iltihabı teşhisi ile dok augumentin diye bi antibiyotik verdi 6 haftalk hamileyim içiyorum ama çok tedirginim devam etsem mi bıraksam mı bilemdim

Doktor Bey günaydın,
ikili test sonucumu yorumlarmısınız?

Gebelik yası : 12 H 2 G
Anne yası (Beklenen dogum tarihinde) : 29

1.Trimester Ultrason Bulguları
CRL(mm) : 56,5
NT(mm) : 1,3
NT (MoM) : 0,87

Serum Biyokimya Degerleri
Örnek Alma Tarihi : 12/02/2011
T-hCG(IU/mL) : 96,7
PAPP-A (ng/mL) : 1422
T-hCG(MoM) : 1,07
PAPP-A(MoM) : 1,52

Trizomi 21 Trizomi 18
Temel Risk 1:1080 1:8534
Hesaplanan* 1:30300 1:99000

Adet gününüzü bekleyecek, inşallah gebe kalacak ve rahatlayacaksınız. İki üç deneme ve aşılama sonrasında gebelik elde edilemezse size yardımcı olmaya hazırım.

doktor bey bu benım sorumun cvp mı acaba :44::44:
eger sorumun cvp ı bu degılse bana cvp verırsenız sevınırın:KK69:

Doktor Bey günaydın,
ikili test sonucumu yorumlarmısınız?

Gebelik yası : 12 H 2 G
Anne yası (Beklenen dogum tarihinde) : 29

1.Trimester Ultrason Bulguları
CRL(mm) : 56,5
NT(mm) : 1,3
NT (MoM) : 0,87

Serum Biyokimya Degerleri
Örnek Alma Tarihi : 12/02/2011
T-hCG(IU/mL) : 96,7
PAPP-A (ng/mL) : 1422
T-hCG(MoM) : 1,07
PAPP-A(MoM) : 1,52

Trizomi 21 Trizomi 18
Temel Risk 1:1080 1:8534
Hesaplanan* 1:30300 1:99000

Down sendromlu bebek doğurma riskiniz 30300 de bir olarak hesaplanmıştır.

Dr.Bey, benim SAT 28 Ocak..şimdiye kadar ilk kez,dr.takibinde adetimin 5.günü başlayarak 5 gün boyunca serophene kullandım.adetin 11.günü de çatlatma iğnesi olarak pregnyl yapıldı.adetim 28-29 günde bir oluyor.ama benim yaklaşık 1 haftadır kasık ağrılarım,göğüslerimde hassasiyet,ara sıra bel ağrısı ve akşamları erken uyumalarım var.ayrıca birkaç gündür de sabahları,gündüzleri ve geceleri de olan mide bulantısı ve ağzımda metalik tat hissi var.bu belirtiler gebelikten mi kaynaklanıyor bilemiyorum ama dün bekleyemeyip yani adetin 23.günü akşam fortel erken gebelik testi yaptım ve sonuç negatif..prospektüse göre bu testin hassasiyeti diğer testlere göre daha yüksekmiş..acaba ben testi çok mu erken yaptım?beklenen adet tarihim 24 yada 25 şubat..eğer bir gebelik varsa bu kadar erken belirtiler en azından, mide bulantısı olur mu?normalde adetten 10 gün kadar önce sadece göğüslerimde hassasiyet olur.şimdi bu kadar çok belirti olunca,çok heyecanlıyım çünkü malesef daha önce tekrarlayan,nedeni bilinemeyen düşüklerim var:KK43:yanıt verirseniz çok memnun olurum,teşekkür ederim:)

Gebelik testi adetin gecikmesi ile yapılan bir testtir. Gebeliğin ilk bulgusu adet gecikmesidir. Şikayetler ise son adet tarihine göre 6. gebelik haftasında başlamaktadır. Gebe olmanız dileğiyle...

X