Gebelikle ilgili sorular

Hocam merhaba.

Gebelik düşünüyoruz, yalnız vitamin vs. eksikliği olmamasınada önem veriyoruz.
Kan sayımı yaptırdım ve 2 değerim biraz düşük çıktı.
Mcv 79,6 çıktı.Normal değerler 80-97
Rdw 16 çıktı. Normal değerler 11,5-14,5
Mpv 12 çıktı.Normal değrler 7,2-11,0
B12 202 çıktı. Normal değerler 211-911.

Bunlar önemli eksikler değil sanırım değil mi? Birde 2 ay önce bir kürtajım vardı.
İkinci bebek için sıkıntı yaratır mı?

Hocam merhaba.

Gebelik düşünüyoruz, yalnız vitamin vs. eksikliği olmamasınada önem veriyoruz.
Kan sayımı yaptırdım ve 2 değerim biraz düşük çıktı.
Mcv 79,6 çıktı.Normal değerler 80-97
Rdw 16 çıktı. Normal değerler 11,5-14,5
Mpv 12 çıktı.Normal değrler 7,2-11,0
B12 202 çıktı. Normal değerler 211-911.

Bunlar önemli eksikler değil sanırım değil mi? Birde 2 ay önce bir kürtajım vardı.
İkinci bebek için sıkıntı yaratır mı?

MCV önemli. Akdeniz anemisi taşıyıcılığı veya demir eksikliği açısından değerlendirilmenizi öneririm.

merhaba doktor bey,
16 aylik evliyim, 10 aydir cocuk istiyoruz
adet tarihlerim şu şekilde
(.........26 agustos, 21 eylül, 19 ekim, 17 kasim, 14 aralik 2010)

sorum şu..

sizce düzenli adet görüyormuyum??
hesaplamalarima göre 28 aralik ovulasyon günüm, bu dogrumu??
sizce ocak ayinda hamile kalabilmem açısından en uygun günler hangisi ??

cevaplarsaniz cok sevinirim hocam şimdiden cok teşekkür ederim

merhaba doktor bey,
16 aylik evliyim, 10 aydir cocuk istiyoruz
adet tarihlerim şu şekilde
(.........26 agustos, 21 eylül, 19 ekim, 17 kasim, 14 aralik 2010)

sorum şu..

sizce düzenli adet görüyormuyum??
hesaplamalarima göre 28 aralik ovulasyon günüm, bu dogrumu??
sizce ocak ayinda hamile kalabilmem açısından en uygun günler hangisi ??

cevaplarsaniz cok sevinirim hocam şimdiden cok teşekkür ederim

27-29 günde bir adet görüyorsunuz. 12-14-16. günler günaşırı, diğer günler haftada iki kez...

27-29 günde bir adet görüyorsunuz. 12-14-16. günler günaşırı, diğer günler haftada iki kez...

doktor bey benim bir sorum daha olacak:26:

günaşırı ilişki tam olarak ne anlama geliyor yani adetimin 12. 14. ve 16. günler günde 1den fazla mi iliskiye girilmesi gerekiyor gün aşırı derken??
13. ve 15. günlerde iliskiye girilmeyecekmi?

beni biraz aydinlatirsaniz sevinirim:KK17:

ben 21 haftalık sorunlu gebelik geçiren bir bayanım dün akşam belimle birlikte karnıma inanılmaz bir agrı saplandı bulantım başladı gitmek istedim ama ne belimi dogrultabildim nede agrıdan adım atabildim nefesimi bile kesti agrı bu sabah aynı agrı yine gelince endişelendim ben sezeryan dogum yapmıştım hiç dogum sancısı çekmedim bunlar dogum sancıdsının belirtileri olabilirmi kızımdada 5 aylıkken kasılmalarım oldugu için doktorum tansiyon ilacı vermişti yine aynı şeyleri yaşıyor olabilirmiyim cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler

Hocam iyigünler
Ben 27 eylül de düşük yaptım.6,5 cm lik miyomum vardı doktor alınması gerektiğini söyledi.20 ekim de miyomektami oldum.Gebelik için 2,3 ay korunma yeterli demişti.Bir kaç gün önce kontrole gittiğimde rahimde 1 cm lik miyom olduğunu söyledi.Bu kadar çabuk çıkarmı dediğimde çıkar dedi.Başka doktora göründüm muhtemelen gözden kaçmıştır dedi.

Hocam merak ettiğim bu kadar kısa sürede gerçekten çıkarmı yada küçük olduğu için farkedilmemiş olabilir mi?Bu arada ameliyatı yapan doktor çok tecrübeli bir doktor..

Miyom rahimin ön duvarındaymış gebe kalırsam ve büyürse sıkıntı yapar mı bana?
Yorumunuz benim için çok önemli lütfen yardım edin..

Doktor Bey merhaba,
daha öncede yazmıştım size. Adet tarihime 4-5 gün varken yapılan betahcg 17,7 çıkmıştı.

Bugün itibariyle adetimi 2 gün geçti. Adet günümde 1-2 damla şeklinde çok açık kahverengi lekelenme oldu. Daha önce kimyasal gebelik geçirdiğim için korktum ancak sonrasında bitti. Forumları okudum, birçok bayanda böyle şeyler oluyormuş. Hatta yerleşme kanaması olabileceğiniz söyleyende var. Yerleşme kanamasının döllenmeden sonra 3-7 günler arasında olabileceğiniz okudum, kafam karıştı.
Bu konuya açıklık getirebilirmisiniz?

Birde bu sabah idrar testi yaptım ve 2. çizgi 1.si kadar koyu olmasa da çıktı.

Genel bir yorum yaparmısınız?

Teşekkürler...

doktor bey benim bir sorum daha olacak:26:

günaşırı ilişki tam olarak ne anlama geliyor yani adetimin 12. 14. ve 16. günler günde 1den fazla mi iliskiye girilmesi gerekiyor gün aşırı derken??
13. ve 15. günlerde iliskiye girilmeyecekmi?

beni biraz aydinlatirsaniz sevinirim:KK17:

12-14-16 günaşırı demek zaten. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

merhaba doktor bey;
3 aylık hamileyim..saçımı organik boyalarla boyamamda herhangi bir sakınca varmıdır?

ben 21 haftalık sorunlu gebelik geçiren bir bayanım dün akşam belimle birlikte karnıma inanılmaz bir agrı saplandı bulantım başladı gitmek istedim ama ne belimi dogrultabildim nede agrıdan adım atabildim nefesimi bile kesti agrı bu sabah aynı agrı yine gelince endişelendim ben sezeryan dogum yapmıştım hiç dogum sancısı çekmedim bunlar dogum sancıdsının belirtileri olabilirmi kızımdada 5 aylıkken kasılmalarım oldugu için doktorum tansiyon ilacı vermişti yine aynı şeyleri yaşıyor olabilirmiyim cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler

Doktorunuz sizi daha önce sağlıklı bir şekilde doğurtmuş. Doktorunuza danışmalısınız. Ben bu tür şikayeti olan gebemi çağırıp muayene ediyorum...

Hocam iyigünler
Ben 27 eylül de düşük yaptım.6,5 cm lik miyomum vardı doktor alınması gerektiğini söyledi.20 ekim de miyomektami oldum.Gebelik için 2,3 ay korunma yeterli demişti.Bir kaç gün önce kontrole gittiğimde rahimde 1 cm lik miyom olduğunu söyledi.Bu kadar çabuk çıkarmı dediğimde çıkar dedi.Başka doktora göründüm muhtemelen gözden kaçmıştır dedi.

Hocam merak ettiğim bu kadar kısa sürede gerçekten çıkarmı yada küçük olduğu için farkedilmemiş olabilir mi?Bu arada ameliyatı yapan doktor çok tecrübeli bir doktor..

Miyom rahimin ön duvarındaymış gebe kalırsam ve büyürse sıkıntı yapar mı bana?
Yorumunuz benim için çok önemli lütfen yardım edin..

Küçük myomları biz de çıkartmıyoruz. Rahminizdeki tüm myomlar çıkartılmış olsa bile tekrar myom büyüyebilir. Ama siz de o zamana kadar gebe kalıp bebek sahibi olursunuz. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor Bey merhaba,
daha öncede yazmıştım size. Adet tarihime 4-5 gün varken yapılan betahcg 17,7 çıkmıştı.

Bugün itibariyle adetimi 2 gün geçti. Adet günümde 1-2 damla şeklinde çok açık kahverengi lekelenme oldu. Daha önce kimyasal gebelik geçirdiğim için korktum ancak sonrasında bitti. Forumları okudum, birçok bayanda böyle şeyler oluyormuş. Hatta yerleşme kanaması olabileceğiniz söyleyende var. Yerleşme kanamasının döllenmeden sonra 3-7 günler arasında olabileceğiniz okudum, kafam karıştı.
Bu konuya açıklık getirebilirmisiniz?

Birde bu sabah idrar testi yaptım ve 2. çizgi 1.si kadar koyu olmasa da çıktı.

Genel bir yorum yaparmısınız?

Teşekkürler...

Beta HCG yaptırıp bana bildirir misiniz?

Cevap için çok teşekkürler..İyiki varsınız..

Doktor Bey hormon testimi yorumlayabilirmisiniz yaşım 38 Adetin 3. günü yapıldı.

ESTR 54
PROL 14,41
TSH 2,83
FSH 7,21
LH 2,59
PROG 1,35
MCV 93,1
MCH 31,29

hocam progesteron testi 21.gün yapılıyormuş, şu an antibiyotik kullanıyorum,testi etkiler mi?Bu test yumurtlama hakkında net bilgi verir mi?

Teşekkürler..

Bora Bey..iyi calismalar..Ovülasyon zamani gelen,yumurta aki kivamindaki salgi,yumurtlamadan öncemi yoksa yumurta catladiktan sonrami geliyor..Klomen kullandim ve reglin 12. günü net sekilde bu salgiyi gördüm..yumurta catladimi,yoksa catlayacakmi..Gerci bu gidisle ben catlayacagim:KK60:Cok tesekkür ederim..

merhaba bora bey benim size doğum kontrol ilaçlarıyla ilgili sorum olucak.ben 4 aydır diane_35 ile korunuyordum.bu ay unuttuğum zamanlar oldu.ertesi gün 2 tane içiyordum.içmediğim bir gün yine olmuş bu sefer almayı unuttum.bir tane alınmadığında hamile kalınırmı.5 gün sonra adet görmem gerekiyor

X