Gebelikle ilgili sorular

uzun süreli boşalmama sperm kalitesini düşürebilir. Mastürbasyon yapabilir. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Hocam ayrica...Benim sol tüp kapali ,sag acik..simdi ben soldan yumurtlarsam hamile kalma sansim yokmu...her ay soldan yumurtlarsam ne olacak peki..hic hamile kalmayacakmiyim..Sgdan da yumurtlamayi saglayacak bir yöntem varmi,yani yumutlamayi destekleyecek ilaclarla sagdada yumuta olusumu saglanirmi..doktor 2 ay bekle klomen verim dedi..klomenle olurmi??????? cok sagolunn

Yumurtlamanın olacağı overi seçmemiz mümkün değil. Gebelik başarısı anektodal olarak %50 düşer. Ama hep soldan yumurtlamazsınız (belki de hep sağ tarafınızdan yumurtluyorsunuz :KK34:) Gebe kalacağınıza inancınızı yitirmeyin. Sağlıklı günler dilerim...

doktor bey merhaba;
ilk bebeğimi 8 haftalıkken kürtajla aldırmak zorunda kaldım.doktor kese bozulmuş dedi.aradan 5 ay geçti.şu an yine hamileyim.son adetim : 4 ekim beta hcg : 10000
geçen hafta doktora gittim,karından göremedi..alttanda baktırmadım.biraz daha bekleyip 2 hafta sonra yine görünemzse alttan baktırmayı düşünüyorum..sizce kesenin görünmemesi normal midir? ilkinde de görünmemişti 6 haftalıkken..kesemi ne zaman görebilirim?

Vaginal US ile bugün görebilirsiniz...

düşüncelerinizi ve değerlendirmenizi çok merak ediyor ve takip ettiğim kadarıylada önemsiyordum ama çok uzun zamandır bir cevap alamadım.Çok eminimki yoğunluktan kaynaklanıyordur yada somut olarak muayene ve tetkiklerini şahsınız tarafından yapılmaması yüzünden yanlış yönlendirmek istemiyor olabilirsiniz ama ben sadece tecrübe ve değerli bilgilerinize güvenerek bir fikir edinmek istemiştim saygılar...:26:

09.11.2010 tarihinde cevapladım sorunuzu :KK61:

merhaba doktor bey
kızlar merhaba
geçmiş bayramınız mübarek olsun

Allah'a şükürler 10 yıllık evliliğimde 3 düşükten sonra şu an 6 haftalık hamileyim
yani sanırım 6 hafta
çünkü adet tarihim ve birlikte olduğumuz tarihleri hesapladığımızda 6 hafta
ama bebişimin kesesini ilk bu gün görebildim ancak
beta hcg takibindeydim
8 kasım 88
11 kasım 206
13 kasım 466
18 kasım 1827
20 kasım 2016
işte bu 18 ve 20 kasım arası beni endişelendirdi
sacede 200e yakın bir artış
doktor pazartesi tekrar çağırdı
bir yerlerde artışın belli bir haftadan sonra 3 günde bir olduğunu okudum
ama işte
takıntılı zihniyet
huzursuz oldum

sevgiler

merhaba dr bey
ben 31 haftalık ikiz gebeyim doğuma az kaldı merkezinizde gördüğüm tedavi sonucunda hamile kaldım tek emriyo transferi sonucu ikiz gebelik yaşadım
çok şükür sorunsuz bir gebelik geçirdim sadece şeker problemi yaşadım onuda diyetle normale döndürdük şimdi heycanla çocuklarmın doğmasını bekliyoruz
bu arada kendime bakım yapmak istedim saçlarımı boyatmak istiyorum ama bu konuda kafam çok karışık kimileri 3 ay sonrasında zararı olmayacağını sölüyo kimileri zararlı diyo
ben işin uzamanına sormayı tercih ediyorum
saça röfle yaptımak bebeklerim için sakıncalı olablirmi
şimdiden tşkler

Yaptırmanızda hiçbir sakınca yok. Sağlıklı bir doğum dilerim...

bu sanırım benim sorumun cvp tşk ederim dr bey

merhaba hocamm..

en son sat ım 20 ekim ve hala hastalanmadım..
adetim düzenlidir..
hamile oldugumdan şüpheleniyorum bir kaç belirtim var ama psikolojik olabilir diyorum..
belirtilerimm:

bir haftadır beyaz akıntı
saat başı açıkıyorum
bir kaç gündür mide bulantısı ve kusma
gögüslerimin aşırı büyümesi ve mavi damarların belirginleşmesi
tansiyonum düşüyormuş gibi hafif baş dönmesi
aşırı halsizlik
çabuk yorulma
sabah kalktıgımda midem kazınıyor gibi olması

sizde belirtiler beni yanıltıyor olabilir mi??
bunlar hamilelik belirtileri mi??
yardımcı olursanız sevinirimm..
şimdiden tşk ederimm..

merhaba doktor bey
kızlar merhaba
geçmiş bayramınız mübarek olsun

Allah'a şükürler 10 yıllık evliliğimde 3 düşükten sonra şu an 6 haftalık hamileyim
yani sanırım 6 hafta
çünkü adet tarihim ve birlikte olduğumuz tarihleri hesapladığımızda 6 hafta
ama bebişimin kesesini ilk bu gün görebildim ancak
beta hcg takibindeydim
8 kasım 88
11 kasım 206
13 kasım 466
18 kasım 1827
20 kasım 2016
işte bu 18 ve 20 kasım arası beni endişelendirdi
sacede 200e yakın bir artış
doktor pazartesi tekrar çağırdı
bir yerlerde artışın belli bir haftadan sonra 3 günde bir olduğunu okudum
ama işte
takıntılı zihniyet
huzursuz oldum

sevgiler

Dış gebelik şüphesi dışında hiçbir hastamın beta HCG sini günaşırı takip etmiyorum. Kalp atımları görününce grupla paylaşırsanız sevinirim. Sağlıklı bir gebelik dilerim.

merhaba hocamm..

en son sat ım 20 ekim ve hala hastalanmadım..
adetim düzenlidir..
hamile oldugumdan şüpheleniyorum bir kaç belirtim var ama psikolojik olabilir diyorum..
belirtilerimm:

bir haftadır beyaz akıntı
saat başı açıkıyorum
bir kaç gündür mide bulantısı ve kusma
gögüslerimin aşırı büyümesi ve mavi damarların belirginleşmesi
tansiyonum düşüyormuş gibi hafif baş dönmesi
aşırı halsizlik
çabuk yorulma
sabah kalktıgımda midem kazınıyor gibi olması

sizde belirtiler beni yanıltıyor olabilir mi??
bunlar hamilelik belirtileri mi??
yardımcı olursanız sevinirimm..
şimdiden tşk ederimm..

Gebelik testiniz yaptırdınız mı?

hocam iyi günler ben 15 haftalık hamileyim görev nedeniyle yurtdışınadyım bayram tatili için türkiyeye gittiğimde ikili testimi yaptırmıştım doktor sonucu tlefondan öğrenebilirsin demişti aradım sonuç iyide diyemem kötüde diyemem bu testte iyi yada kötü diye bişey söylenmez dedi risk söylenir dedi 7932/1 bir sonuç diğer sonuçta 1000/1 bunların tabi hangi hastalık için olduğunu bilmyorum telefondada fazla bilgi vermedi hastası olğu için şimdi hocam benim bu sonuçlara göre başka bir test daha yaptırmama gerek varmı yada bu sonuçlara göre risk deniyorsa eğer ne kadar riskli azmı çokmu yani kısacası hocam bi problem varmı ve ne yapmam gerek eğer cvplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Dış gebelik şüphesi dışında hiçbir hastamın beta HCG sini günaşırı takip etmiyorum. Kalp atımları görününce grupla paylaşırsanız sevinirim. Sağlıklı bir gebelik dilerim.

doktor bey
dünkü muayenede keseyi gördük
fakat 9 ekim son adet günüm ve kese çok minik
beta hcg istenildiği gibi iki katına çıkmadı dedi doktorum
bekleyelim kendiliğinmden düşmezse kürtaj diyor
cumaya kadar düşmezse çağırdı
aklım çok karışık
önce zaten dış gebelikten şüphelendi
fakat keseyi görünce bu defa da kese çok küçük
gelişmiyor dedi
beta hcg en son şöyle
kasım 88
11 kasım 206
13 kasım 466
18 kasım 1827
20 kasım 2016
22 kasım 2900

bu arada neden bazı doktorlar kürtajla alıyor da bazıları düşüğü ilaçla yapıyor

Son düzenleme:
hocam iyi günler ben 15 haftalık hamileyim görev nedeniyle yurtdışınadyım bayram tatili için türkiyeye gittiğimde ikili testimi yaptırmıştım doktor sonucu tlefondan öğrenebilirsin demişti aradım sonuç iyide diyemem kötüde diyemem bu testte iyi yada kötü diye bişey söylenmez dedi risk söylenir dedi 7932/1 bir sonuç diğer sonuçta 1000/1 bunların tabi hangi hastalık için olduğunu bilmyorum telefondada fazla bilgi vermedi hastası olğu için şimdi hocam benim bu sonuçlara göre başka bir test daha yaptırmama gerek varmı yada bu sonuçlara göre risk deniyorsa eğer ne kadar riskli azmı çokmu yani kısacası hocam bi problem varmı ve ne yapmam gerek eğer cvplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Sonucunuz normal sınırlar içinde. Ben görmediğim ve sonuçlarınızı değerlendiremediğim için ancak bu kadar bilgi veriyorum. Doktorunuz daha iyi aydınlatacaktır...

gebelik testi yaptırmanızı öneririm...

idrar testi yaptım az önce ama negatif çıktı..
yanlız benim bir düşüğüm var ve ilk hamileliğimde de idrarda negatifti kanda pozitif çıkmıştı..dr umun dediğine göre bhcg değerim idrara geç düşebiliyormuş..
şimdi ne yapmamı önerirsiniz 4 gün geçikti adetimm??

idrar testi yaptım az önce ama negatif çıktı..
yanlız benim bir düşüğüm var ve ilk hamileliğimde de idrarda negatifti kanda pozitif çıkmıştı..dr umun dediğine göre bhcg değerim idrara geç düşebiliyormuş..
şimdi ne yapmamı önerirsiniz 4 gün geçikti adetimm??

KANDA bETA HCG BAKTIRMANIZI ÖNERİRİM...

Doktor hangi yönteme daha hakimse onu kullanır. Geçmiş olsun. Bebebeğinize en kısa sürede sağlıkla kavuşmanız dileğiyle...

Aslanlar gibi gebesiniz. Allah tamamını erdirsin...

bora bey ben 9 hafta 1 günlük hamileyim.bebeğimin herşeyi normal ancak ben aşırı derecede kustuğum için ve her türlü yiyeceklerden tiksindiğim için beslenemiyorum.idrarda ketonun pozitif çıkmasıyla doktorum beni 3 gün hastaneye yatırdı.aradan 10 gün sonra tekrar idrar testi yaptı ve yine keton çıktı.zaten gebeliğimin 5 haftasından itibaren 5 kiloya yakın verdim.tekrar yatmam illaki gereklimidir.ne önerirsiinz.

X