Gebelikle ilgili sorular

bora bey 5 hatalık gebeyim.progesteron değerim 17.59 çıktı.normalmi sizce.normal değer aralıkları nelerdir.

bora bey 5 hatalık gebeyim.progesteron değerim 17.59 çıktı.normalmi sizce.normal değer aralıkları nelerdir.

Hanımefendi, Tüp bebek hastalarım dışında hiçbir hastama progesteron takviyesi yapmıyorum. Progesteron düzeyini hiçbir hastamda takip etmiyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Merhaba Dr.Bey,

Ben 34 yaşındayım.bir çocuğum var,ikinci çocuk için aşılama tedavisi düşünüyoruz..Adetin 3.günü yaptırdığım hormon tahlili sonuçlarımı yorumlarsanız çok sevinirim..teşekkürler..

Serbest T3 3.86

Serbest T4 1.28

TSH 1.6041

FSH 4.40

LH 1.58

Prolaktin 11.69

Estradiol 69

ben şuan 7 haftalık hamileyim.fakat bundan 2 hafta kadar önce hamile olduğumu bilmiyordum ve grip olmuştum.doktorun verdiği antibiyotikleri kullandım, ilaçları kullandım.içeriğinde ise risk olarak C yazıyor.
bebeğime bi zarar vermiş olabilir mi? bu soru işareti beni öldürecek:KK43:

Merhaba Dr.Bey,

Ben 34 yaşındayım.bir çocuğum var,ikinci çocuk için aşılama tedavisi düşünüyoruz..Adetin 3.günü yaptırdığım hormon tahlili sonuçlarımı yorumlarsanız çok sevinirim..teşekkürler..

Serbest T3 3.86

Serbest T4 1.28

TSH 1.6041

FSH 4.40

LH 1.58

Prolaktin 11.69

Estradiol 69

Sonuçlarınız iyi. gebe kalınca grupla paylaşmanızı dilerim...

ben şuan 7 haftalık hamileyim.fakat bundan 2 hafta kadar önce hamile olduğumu bilmiyordum ve grip olmuştum.doktorun verdiği antibiyotikleri kullandım, ilaçları kullandım.içeriğinde ise risk olarak C yazıyor.
bebeğime bi zarar vermiş olabilir mi? bu soru işareti beni öldürecek:KK43:

Geçmiş olsun. Endişeleneceğiniz birşey yok. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Merhaba Bora bey hamileikte vicks kullanımında bi sakınca varmıdır acaba burnum tıkalı

bora bey merhabalr..ben idrar yolu enfeksiyonu için fitil kullanıyorum doktor verdi.iltihap yuzunden mi hamile kalamıyorum acaba? cok istiyoruz bebek.4 aydır bişe yok.ve adetlerim cok duzensiz..ve spermler dışarı akıyor surekli ne yapmam lazım lutfen yardım edin..

bora bey merhabalr..ben idrar yolu enfeksiyonu için fitil kullanıyorum doktor verdi.iltihap yuzunden mi hamile kalamıyorum acaba? cok istiyoruz bebek.4 aydır bişe yok.ve adetlerim cok duzensiz..ve spermler dışarı akıyor surekli ne yapmam lazım lutfen yardım edin..

Adetleriniz düzensizse Doktor kontrolünde gebe kalmanız başarıyı arttıracaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

merhaba doktor bey
benim sorum hcg değeri üzerine .. sat ; 30 eylül .. 3 kasım kan tahlili
sonucum 532,8 çıktı bu sonuca göre ikiz gebelik ihtimali
varmı .. bu arada ikiz kızıyım .. şimdiden teşekkür ederim

merhaba doktor bey ben 3 doğum yaptım.1.bebeğimi 36 haftalık normal doğum oldu.2.bebeğim 38 haftalık karnımda öldü.3.bebeğim 32.haftada erken doğum oldu.erken doğumlarımın sebebi suyum gelmesi.eşimle tekrar bebek istiyoruz.hamilelik öncesi yaptırmam gereken tahlil,kullanmam gereken ilaçlar varmıdır.27 yaşında 50 kiloyum.cevabınız için teşekkür ederim

merhaba doktor bey
benim sorum hcg değeri üzerine .. sat ; 30 eylül .. 3 kasım kan tahlili
sonucum 532,8 çıktı bu sonuca göre ikiz gebelik ihtimali
varmı .. bu arada ikiz kızıyım .. şimdiden teşekkür ederim

BİLMİYORUM :KK66: Sağlıklı bir gebelik dilerim....

merhaba doktor bey ben 3 doğum yaptım.1.bebeğimi 36 haftalık normal doğum oldu.2.bebeğim 38 haftalık karnımda öldü.3.bebeğim 32.haftada erken doğum oldu.erken doğumlarımın sebebi suyum gelmesi.eşimle tekrar bebek istiyoruz.hamilelik öncesi yaptırmam gereken tahlil,kullanmam gereken ilaçlar varmıdır.27 yaşında 50 kiloyum.cevabınız için teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun. Erken membran rüptürü açısından grup B beta hemolitik streptokok taraması yaptırmanızı öneririm. Bu tarma yeni bir gebelik sürecinde de yapılabilir. Sağlıklı bir gebelik olması dileğiyle..

hocam iyi günler..bende troyit var..amelyat oldum alindi...L-troksin 125 mg kullaniyorum..ben iyot iceren gidalar ve iyotlu tuz kullanabilirmiyim yoksa iyotsuzmu tercih etmeliyim..lütfen beni bilgilendirin..simdiden cok tesekkürlerrrrrrrrrr

hocam iyi günler..bende troyit var..amelyat oldum alindi...L-troksin 125 mg kullaniyorum..ben iyot iceren gidalar ve iyotlu tuz kullanabilirmiyim yoksa iyotsuzmu tercih etmeliyim..lütfen beni bilgilendirin..simdiden cok tesekkürlerrrrrrrrrr

Gıdalarla ilgili bir önerim yok ama tuzun iyotsuz olması gerekiyor. Vitamin takvivelerinde de iyot olmayanı seçelim.

iyi günler benim sorum şöyle;temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim.antidepresan kullanıyordum.hamileliğimi öğrenince hemen bıraktım.fakat öğrendikten üç gün sonra düşük oldu.bir ay önce yine antidepresana başladım.eşimle korunuyoruz,5 gün önce ilaçları bıraktım.korunmak istemiyorum.ama eşim ilaçların etkisinin geçmesi için bir iki ay daha korunalım diyo.bebeğe bişey olabilirmiş.bende doğru olup olmadığını merak ettim.
teşekkür ederim...

X