Gebelikle ilgili sorular

dr bey 8 aylık hamileyim. doğumum yaklaşıyor. bana epidural normal doğum hakkında bilgi veririmisiniz. sizce bu yolla doğum ne kadar sağlıklı şimdidien tşklrrr..

Ben normal doğumlarımda epidurali öneriyorum. Hastalarım için süreç daha rahat oluyor. İşlem ve riskleri hakkındaki bilgiyi ise işlemi yapacak olan Anestezi Uzmanından alabilirsiniz...

hocam merhaba;
28 haftalık hamileyim.1 ay önce bel boşluğundaki ağrılar nedeniyle ürolojiye gittim.sağ böbreğimde büyüme oldugunu ve antibiyotik kullanmamı söyledi.1 ay boyunca kullandım.bi ara kontrole gittim antibiyotik işe yaramış büyüme durmuş dedi.geçen haftaki kontrolümde ise işe yaramamış antibiyotği bırak dedi.tel takacaz dedi.böbrek kanalına takılıyormuş galiba.doğuma kadar beklemez dedi.bende hamileyken böyle bir operasyon geçirmek istemiyorum.1 haftadır canımız çok sıkkın.üroloji uzmnanı bebekten önce annenin sağlığı önemli benim için diyor.ne yapacaz bilemiyorum.görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.iyi günler.

Üroloji Uzmanı çok doğru bir yere parmak basmış "ÖNCE ANNE". Hastalarımdan bir bölümüne bu nedenle ben de kateter taktırdım. Endişelenmeyin. Doktorunuz sizin için en doğru kararı verecektir. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Dr.Bey,8 kasımda operatif histeroskopi oldum.8 kasımdan 5 aralık tarihine kadar günde 3 kez estrofem,25 kasımdan 5 aralık'a kadar da duphastan kullanıyorum..histeroskopi sonrasında kanamam birkaç gün biraz yoğun sonrasında giderek azaldı,kahverengi lekeye döünüştü.birkaç günden beri de yine kahverengi akıntı,iplik gibi bişeyler oluyor,bu ne oluyor anlamadım:KK43:bunu histeroskopi yapan dr.a malesef henüz sorma fırsatım olamadı..mümkünse sizin de görüşünüzü almak istiyorum..bu durum normalmidir?

sağ kornual bölgede yapışıklık;ön duvar,arka duvar ve fundusta 4-5 adet polip vardı.poliplerin patolojisi temiz çıktı.

Histeroskopik müdahale sonrası ilk ay bu tür kanamalar olabilir. Parça ve pıhtı (bol kanama) olursa doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Geçmiş olsun

tekrar merhaba doktor bey
daha önce de yazmıştım size
sat 9 ekim
ilişki 23 ekim
8 kasım beta hcg 88
11 kasım 206
13 kasım 466
18 kasım 1827
20 kasım 2016
22 kasım 2921
26 kasım 4236
22 kasımda çok minik 0,45cm'lik kese göründü
doktorum gelişmiyor düşecek dedi ve cumaya kadar düşmezse kürtaj dedi
çarşamba günü regl krampları gibi kramplarım oldu fakat ertesi günü kesildi ve bir daha olmadı
cuma günü doktora gitmeden kendim gidip beta hcg testi yaptırdım ve sonuç ikiye katlanmasa da 4236 çıktığı için düşmeyeceğini anladım
yaşım 40
daha önce yaşadığım bir düşükle ilgili doktoruma güvenim sarsıldı
önümüzdeki pazartesi başka bir doktora gidiyorum ama şu an kafam çok bulanık
sizin bir yorumunuz var mı

Allah razı olsun

merhaba doktor beyy...
ben öneriniz üzerine dün kan testi yaptırdım ve bhcg değerim 2.60 çıktı...
adetim 6 gün geçmişti...
yanlız benim hamilelik belirtilerim devam etmekte ve hala adet olmadım...
acaba adet tarihime yakın günlerde hamile kalmış olabilir miyim??
yorumuz nedir acaba??
şimdiden tşk ederimm...

merhaba doktor beyy...
ben öneriniz üzerine dün kan testi yaptırdım ve bhcg değerim 2.6 çıktı...
adetim 6 gün geçmişti...
yorumuz nedir acaba??
şimdiden tşk ederimm...

değerimde 2.60 yazmışım yanlışlıkla dogru olan 2.6 ....

merhabalar ben 30 yaşındayım 2,5 yıllık evliyimbir aydır bebek istiyoruz doktora gittim yumurtamın olgunlaşmadığını söyleyerek yumurta çatlatma iğnesi yapılacak pzt günü acaba erkenmi davranıyoruz,yumurta bir dahaki ay tembelliği bırakırmı yardımcı olursanız çok mamnun olurum teşekkürler:)

doktor bey ben 18 haftalık gebeyim.2'li testimde risk olmadığı söylendi.3'lü testte ise trisomy 18 değerim hariç diğerleri normal çıktı.Ancak trisomy 18 riskim 1:161.bebeğimde gerçekten de bu hastalık varsa aldırmak istemediğim için amniyosentez de yaptırmak istemiyorum.Bebeğimin sağlıklı olduğuna inanıyorum.gebeliğimin ilerleyen evrelerinde amniyosentez yaptırmamanın sıkıntısını yaşar mıyım?(özellikle beden sağlığım açısından)

merhabalar ben 30 yaşındayım 2,5 yıllık evliyimbir aydır bebek istiyoruz doktora gittim yumurtamın olgunlaşmadığını söyleyerek yumurta çatlatma iğnesi yapılacak pzt günü acaba erkenmi davranıyoruz,yumurta bir dahaki ay tembelliği bırakırmı yardımcı olursanız çok mamnun olurum teşekkürler:)

Hekimlik hayatım süresince hastalarıma "yumurtlaman tembel", karaciğerin mayalanmış, damar damar üstüne binmiş, belin kireçlenmiş tabirleri ile tedavi vermedim. Hastalık neyse, tıbbi adı neyse onu anlatarak bilgi verdim tedavisini yaptım. Tembel yumurtanın ne olduğunu bilmiyorum. Ama şunu gayet iyi biliyorum. 35 yaşın altında bir kadını değerlendirdikten sonra, adetleri düzenliyse "bir acelesi" yoksa. Bir sene dene gel diyorum...

Hayır yaşamazsınız. Trizomi 18 in sıklıkla ultrasonografik bulgusu olmaktadır. Trizomi 18 li bebekler hakkında bilgi aldınız mı?

merhaba doktor beyy...
ben öneriniz üzerine dün kan testi yaptırdım ve bhcg değerim 2.6 çıktı...
adetim 6 gün geçmişti...
yorumuz nedir acaba??
şimdiden tşk ederimm...

dr bey bana bir cvp yazmamışsınızz??

Merhaba HOCAM benim sorunum kabızlık....:KK17: Cok zorlanıyorum tuvalete 3 4günde bir cıkıyorum 8+2 hamileyim hep böle oldu...asla ıkınmıyorum ama tuvalete cıkarken bi zorlanmam oluyor ben derin derin nefes alıp veriyorum ama yinede karnımdan bir baskıyla cıkıyorum tuvalete:KK17: Cok endişeliyim..doktorda biraz idare ediceksin dedi...tabii ona böyle acıklamadım sadece kabız oldum dedim anlamıstır sonucta zorlanarak cıktıgımı....anüs bölgesi tahrişimi ne deniyormus ondan oldu birde okadar zorlanıyorum yani.....bebegime zararı olurmu zorlanarak cıkmamım ya aslında asla ıkınmıyorum ama anlıyorsunuzdur işte insan kabız olunca ıkınmasa bile bir zorlanma oluyor yaparken birden bir baskılanma oluyor...:KK17: Cevaplarınızı bekliyorum acil hocam saolun şimdiden....tuvalete cıkmam benim için işkence oldu..sigarayı bıraktım fakat tuvalete cıkarken içmesem cok daha zor oluyor ....yardımcı olun lütfen bebeğime zararı olmusmudur?oluyormudur?birde cok zorlanarak cıktıgım için vajinayla anüs bölgesi ortasında bir yırtılma oldu kasımaktan doktor bepanthen krem verdi zararı yoktur değilmi şimdiden cok teşşekkürler hocam....

Son düzenleme:
Hayır yaşamazsınız. Trizomi 18 in sıklıkla ultrasonografik bulgusu olmaktadır. Trizomi 18 li bebekler hakkında bilgi aldınız mı?
şimdiye kadar ki ultrason görüntüleri normaldi.evet trizomi 18 hayatla bağdaşmayan bir hastalıkmış, çok fazla yaşamıyorlarmış.3 lü testi doğrulamak adına değil sadece bebeğimizin sağlıklı olup olmadığı hakkında ayrıntılı ultrasonografi umarım işe yarar.ilgilerinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
X