Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhabalar 2 li test sonucumu aldım acaba yorumlayabilirmisiniz?
gebelik haftası= 12+4 , fetal ense kalınlığı= 0.88 , kombine risk=1:7392 , ikili test=1:1358 , yaş riski=1:914 , trisomy 18 + NT=1:10000 testte bu sonuçlar yazıyo yaşım 26 şu an gebelik haftası 15+4 oldu. bu sonuçlar normal sınırlar içindemi yada buna göre 3 lü test yaptırmam gerekirmi cevabınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

merhaba doktor beyy...
ben öneriniz üzerine dün kan testi yaptırdım ve bhcg değerim 2.6 çıktı...
adetim 6 gün geçmişti...
yanlız benim hamilelik belirtilerim devam etmekte ve hala adet olmadım...
acaba adet tarihime yakın günlerde hamile kalmış olabilir miyim??
yorumuz nedir acaba??
şimdiden tşk ederimm...

dr bey bana bir cvp yazmamışsınızz??

o ZAMAN CUMA GÜNÜ TEKRAR BHCG YAPTIRIN

doktor bey merhabalar 2 li test sonucumu aldım acaba yorumlayabilirmisiniz?
gebelik haftası= 12+4 , fetal ense kalınlığı= 0.88 , kombine risk=1:7392 , ikili test=1:1358 , yaş riski=1:914 , trisomy 18 + NT=1:10000 testte bu sonuçlar yazıyo yaşım 26 şu an gebelik haftası 15+4 oldu. bu sonuçlar normal sınırlar içindemi yada buna göre 3 lü test yaptırmam gerekirmi cevabınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

üÇLÜ TESTE DOKTORUNUZ KARAR VERİR. sONUCUNUZ 1/7892 YAŞ RİSKİNİZ 1/914 SONUCUNUZ İSTATİSTİKİ OLARAK ÇOK İYİ.

Merhaba HOCAM benim sorunum kabızlık....:KK17: Cok zorlanıyorum tuvalete 3 4günde bir cıkıyorum 8+2 hamileyim hep böle oldu...asla ıkınmıyorum ama tuvalete cıkarken bi zorlanmam oluyor ben derin derin nefes alıp veriyorum ama yinede karnımdan bir baskıyla cıkıyorum tuvalete:KK17: Cok endişeliyim..doktorda biraz idare ediceksin dedi...tabii ona böyle acıklamadım sadece kabız oldum dedim anlamıstır sonucta zorlanarak cıktıgımı....anüs bölgesi tahrişimi ne deniyormus ondan oldu birde okadar zorlanıyorum yani.....bebegime zararı olurmu zorlanarak cıkmamım ya aslında asla ıkınmıyorum ama anlıyorsunuzdur işte insan kabız olunca ıkınmasa bile bir zorlanma oluyor yaparken birden bir baskılanma oluyor...:KK17: Cevaplarınızı bekliyorum acil hocam saolun şimdiden....tuvalete cıkmam benim için işkence oldu..sigarayı bıraktım fakat tuvalete cıkarken içmesem cok daha zor oluyor ....yardımcı olun lütfen bebeğime zararı olmusmudur?oluyormudur?birde cok zorlanarak cıktıgım için vajinayla anüs bölgesi ortasında bir yırtılma oldu kasımaktan doktor bepanthen krem verdi zararı yoktur değilmi şimdiden cok teşşekkürler hocam....

zARARI OLMAZ ENDİŞELENMEYİN. HASTALARIMA TUVALET ÖNCESİ EN AZ 15 DAKİKA BEKLEMEK KAYDI İLE ERİŞKİN GLİSERİNLİ FİTİL MAKATTAN İKİ ADET ÖNERİYORUM. HER GÜN 1 TABLET SENOKOT VEYA 1 KAŞIK DUPHALAK KULLANDIRTIYORUM.

tekrar merhaba doktor bey
daha önce de yazmıştım size
sat 9 ekim
ilişki 23 ekim
8 kasım beta hcg 88
11 kasım 206
13 kasım 466
18 kasım 1827
20 kasım 2016
22 kasım 2921
26 kasım 4236
22 kasımda çok minik 0,45cm'lik kese göründü
doktorum gelişmiyor düşecek dedi ve cumaya kadar düşmezse kürtaj dedi
çarşamba günü regl krampları gibi kramplarım oldu fakat ertesi günü kesildi ve bir daha olmadı
cuma günü doktora gitmeden kendim gidip beta hcg testi yaptırdım ve sonuç ikiye katlanmasa da 4236 çıktığı için düşmeyeceğini anladım
yaşım 40
daha önce yaşadığım bir düşükle ilgili doktoruma güvenim sarsıldı
önümüzdeki pazartesi başka bir doktora gidiyorum ama şu an kafam çok bulanık
sizin bir yorumunuz var mı

Allah razı olsun

Doktor bey
Öncelikle verdiginiz cevaplar ve ilginiz icin tesekkur ederim
Pazar gunü şiddetli bir ağrı ile uyandım
Gaz sancısı diye düşünüp rahatlatacak seyler yapmaya çalıştım
Fakat ani tansiyon düşürüyor istifra ettim ve cok halsizlesip
İki buklum oldum
Hemen acile gittim
Ectopic gebelik
Önce meta... bir şeyler denen iğneden oldum
Fakat kan değerlerim düşünce bu saba hemen ameliyata alındım
Sol tüp patlamış ve alındı

Doktorum tek tuple hamile kalabileceğimi söyledi
Esimle konuştuk bundan sonra tüp bebek düşünüyoruz

Saygılarımla

Hekimlik hayatım süresince hastalarıma "yumurtlaman tembel", karaciğerin mayalanmış, damar damar üstüne binmiş, belin kireçlenmiş tabirleri ile tedavi vermedim. Hastalık neyse, tıbbi adı neyse onu anlatarak bilgi verdim tedavisini yaptım. Tembel yumurtanın ne olduğunu bilmiyorum. Ama şunu gayet iyi biliyorum. 35 yaşın altında bir kadını değerlendirdikten sonra, adetleri düzenliyse "bir acelesi" yoksa. Bir sene dene gel diyorum...

hocam cevabınız için çok teşekkürler benim adetlerim düzensiz , doktorum işimin uğraştıracağını söyledi ve yumurta çatlatma iğnesi yapılması gerek dedi ama bu iğnenin yan etkisini bana yada bebeğime vereceği bi zarar varmı diye sorduğumda her ilacın yan etkisi vardır dedi başka bir açıklama getirmedi yan etkiler konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılarımla...

slm ayda iki kez ertesi günü hapı kullandım ilk kullandığım tarih 7 ekim 12 saat snr tek hapını ve diger hapı 12 saat snr aldım belki 12 satti geçmişti adet düzenin ay olarak 1 gün snr atıyordu normalde 14 ekimde olmam gerekirken 19 ekimde oldum ve ay içerisinde 2'ci hap kullandım vey yine ikisini aynı anda almadım 29 ekimde kullandım ve bunu aynı tek olarak 12 saate bi aldım ve adetim 4 kasımda tekrar oldum ama 2 gün sürdü kanama kara ve kan tarzındaydı ancak bu hapı kullandımda 3 gün gün içerisinde 3 kere ilişki yaşadım şuan bel ağrım ve sol kasık ağrım ve sarı türünde akıntım var 26 kasımda idarr yoluyla gebelik testi yaptım sonuç negatif çıktı ama ağrılarım çok yardımcı olursanız beni yönlendirirseniz sevinirim...

hocam cevabınız için çok teşekkürler benim adetlerim düzensiz , doktorum işimin uğraştıracağını söyledi ve yumurta çatlatma iğnesi yapılması gerek dedi ama bu iğnenin yan etkisini bana yada bebeğime vereceği bi zarar varmı diye sorduğumda her ilacın yan etkisi vardır dedi başka bir açıklama getirmedi yan etkiler konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılarımla...

Bunların cevabını maalesef ben değil tedavinizi planlayan doktor verecek...

kskcadi "gebe" olmadığınız için şanslısınız. Ertesi gün hapı bir ayda 2-3 defa kullanılsın diye icat edilmiş bir hap değil. Yumurtlama ihtimalinin yüksek olduğu günlerde, korunmasız ilişki varsa o an ve kullandığınız ilacın önerisi ne ise ona uyularak kullanılması gereken bir yöntemdir. Partneriniz prezervatif taksa veya siz doğum kontrol hapı kullanıyor olsanız bu yazışma gerçekleşmeyecekti.
1. Muayene etmediğim için ağrınızın nedenini bilmem mümkün değil
2. Lütfen modern korunma yöntemlerinden birini kullanın
Sağlıklı günler dilerim

Merhaba Dr.Bey,aşılama öncesinde eşimin periferik karyotip yaptırması gerektiği söylenmişti.malum özel merkezlerde çok pahalı olduğu için devlet hastanesinde üroloji dr.una gittik.devlet hastanesinde periferik karyotip yapılmıyormuş dış laboratuara gönderiliyormuş ama dr.kodu yanlış girdiği için eşimden alınan kan örneği y kromozom mikrodelasyonu olarak çalışılmış.periferik karyotiple bu y kromozom mikrodeasyonu arasında bir fark varmıdır?(bu arada eşimin spermiyogramı iyi çıkmıştı)yani yeniden kan verip karyotip çalışılması şartmıdır?yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hanımefendi Ürolog Y mikrodelesyonu ister. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ise genel kromozom analizini isteyebilir. Sizden neden kromozom analizi istenmişti?

öncelikle ,sorumu yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.benim tekrarlayan düşüklerim var.(8.ve 10.haftalarda bebeğin kalp atımı durdu.)son gebelik kimyasal gebelik oldu.ama bu arada, ilk düşükten sonra sağlıklı ve de doğal yolla gebelik sonrasında doğan sağlıklı bir çocuğum var.2003'te düşük,2005'te sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum,2008'de düşük,2010'da tekrar düşük(kimyasal gebelik)...ben karyotip ve diğer panel testlerini yaptırdım.şimdi 2.çocuk isteğiyle başvurduğumuz kadın doğum dr.eşimden de karyotip istedi.biz de devlet hastanesi ürolog'a gittik.ürolog dr.y kromozom mikrodelasyonu olarak girmiş bilgileri...bu durumda eşimin karyotip tahlilini devlet hastanesindeki kadın doğum uzmanının mı istemesi gerekiyor?

selam dr bey ben ikinci düzey ultrasyona girdim bebegime erkek dediler hatta raporuma cinsiyet bölümünde erkek yazıyor ben elbse ve beşk almaya başladım karnın yuvarlak kız felan diyor cevremdeki bayanlar karnın şekliyle cinsy bilimsel olarak cevabı olmadıgını biliyorum benm asıl merak ettigm ikinc düzey ultrasonda rapora cinsyetin erkek yazdıgı halde emin olarak gördügü çin dr yazmış yanılma payı varmıdır tşk ederim

selam dr bey ben ikinci düzey ultrasyona girdim bebegime erkek dediler hatta raporuma cinsiyet bölümünde erkek yazıyor ben elbse ve beşk almaya başladım karnın yuvarlak kız felan diyor cevremdeki bayanlar karnın şekliyle cinsy bilimsel olarak cevabı olmadıgını biliyorum benm asıl merak ettigm ikinc düzey ultrasonda rapora cinsyetin erkek yazdıgı halde emin olarak gördügü çin dr yazmış yanılma payı varmıdır tşk ederim

Komşularınız ne diyor? İkinci düzey ultrasonografi de yapıyorlar mı?? İstediğinize güvenmekte tabii ki serbestsiniz. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

öncelikle ,sorumu yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.benim tekrarlayan düşüklerim var.(8.ve 10.haftalarda bebeğin kalp atımı durdu.)son gebelik kimyasal gebelik oldu.ama bu arada, ilk düşükten sonra sağlıklı ve de doğal yolla gebelik sonrasında doğan sağlıklı bir çocuğum var.2003'te düşük,2005'te sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum,2008'de düşük,2010'da tekrar düşük(kimyasal gebelik)...ben karyotip ve diğer panel testlerini yaptırdım.şimdi 2.çocuk isteğiyle başvurduğumuz kadın doğum dr.eşimden de karyotip istedi.biz de devlet hastanesi ürolog'a gittik.ürolog dr.y kromozom mikrodelasyonu olarak girmiş bilgileri...bu durumda eşimin karyotip tahlilini devlet hastanesindeki kadın doğum uzmanının mı istemesi gerekiyor?

Geçmiş olsun. Bu soruyu devlet Hastanesi'ndeki kadın hastalıkları ve doğum uzmanına sormalısınız. Bebeğinize en kısa sürede kavuşmanız dileğiyle...

iyi günler, ben 16 haftalık hamileyim. bebeğin ense kalınlığı ölçüldüğünde iyi çıkmıştı. ancak ikili testin sonuçlarına göre kombine değer normal, ancak ikili test değerleri sınırda dedi. değeri 1:250 amniyosentez yaptırmak size kalmış dedi. araştırma fakültesine yönlendirdi beni. onların görüşünü almam ona göre davranmam gerektiğini söyledi. yaşım 33. sizce amniyosenteze gerek var mı? şimdiden teşekkürler.

Araştırma Hastanesi ne yönlendirilme sebebiniz "genetik danışmanlık" almanızı sağlamak. Hastalarımla yüzyüze 30 dakika konuştuğum önemli bir konuyu forumun sınırlı olanakları ile anlatabilmek ne mümkün ne de uygun. Sağlıklı bir gebelik dilerim....

Bora bey iyi calismalar..
Benim sol tüp kapali , Yapilan ulrasonlarda genelde soldan yumurtladigim anlasiliyor,sag acik..Klomen tedavisine baslayacagim ,bu tadaviyle sagdan yumurtlama sansimi arttirabilirmiyim..cok sagolun..yada önereceginiz birsey varmi..Tesekkür ederim..

merhaba,ben tekrarlayan düşüklerime bağlı olarak daha önce periferik karyotip ve kardiyovasküler risk paneli yaptırmıştım,sonuç normal çıktı.buna ek olarak bugün çıkan tahlillerim ne kadar anlamasam da beni biraz endişelendirdi:KK43:referans aralığına göre bazı değerlerim yüksek çıkmış.umarım önemli değildir.cevabınızı çok merak ediyorum.umarım yanırlarsınız..teşekkür ederim..
SONUÇ ALT SINIR ÜST SINIR

Biyokimya Anti Thrombin 3 Aktivitesi 111 0 0

Biyokimya Lupus antikoagülan taraması NEGATİF 0 0

Biyokimya Protein C 83 0 0

Biyokimya Protein S 90 0 0

Biyokimya Anti Kardiyolipin IgG NEGATİF:1.89

Biyokimya Anti Kardiyolipin IgM NEGATİF:1.24

X