Gebelikle ilgili sorular

Bora bey merhabalar size şunu sormak istiyorum.8 haftalık hamileyim,hamile kaldığımı farketmeden önce plates yaptım karnımın üstüne egzersiz yaparken batma hissi hissettim ve sonrasında da kahverengi lekelenmeler başladı.Adetim gecikincede test yaptım pozitif çıktı.5 Haftalık hamileyken zara benzer bi doku parçası geldi çok küçük ve koyu renkte.hemen dr.a gittik rahim ağzında polip olduğunu söyledi düşük ihtimalininde olduğunu söyledi.10 gün sonra gittim konrtole bebeğin iyi olduğunu polip olduğunu yineledi.Ancak kanama olursa 12.haftadan sonra alırız dedi.Alttan muayne oluyorum.6.haftamda tamamen lekelenmem bitti ancak muayene oldukça pembe kanamam geliyor kanama gelincede alalım diyor dr.ama kısır döngü oldu muayne olunca ertesi gün kanama oluyor hem yaşadığım panikle ne yapcağımı şaşıryorum...İlla polipin alınmasımı lazım ve alttan muayne gereklimi?bebeğe yada polipin bana ne zararı olur?Dr. beni pek aydınlatamadı..Şimdiden teşekkür ediyorum

Merhaba hocam
benim Sat 28 ağustos, 2 ekimde bhcg 177 çıktı. kesem geç göründü. 26 ekimde kese ölçüsü 10,4 mm ölçüldü. kese düzgün belki geç döllenmedir haftaya gel dedi. ama içinde birşey görmeyince ve haftamla uyumlu olmayınca bhcg istedi. bhcg değerim bugün yani 27 ekimde 2757 çıktı. bhcg 25 günde 177 den 2757 olmuş sadece. kanamam falan yok. bundan sonra olumlu bir gelişme olur mu. yoksa bu gelişmeyen yada boş gebelikmidir.
şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
sayın hocam Eylül ayında hiç adet olmadım ama nedense ihmal ve mevsim değişikliğidir diye test yapmadım ekimde normal adet gördüm, sonrasında adetim bitti ve birkaç gün sonra önce kahverengi akıntı ardındanda kan gelmeye başladı. Üşüttüğümü düşündüm sonrada acı sona yaklaştım gece saat 3-4 gibi acayip sancıyla, rengim bembeyaz oldu lavabodan yatağa kendimi zor attım. Acile gittik test yapıldı. Hem idrar hem kan pozitif çıktı fakat ultrasonda bebek görülmedi, kese olmadığı sölendi, ama tedbir olarak 4-5 gün sonrasına tahlil verildi. Değerlere bakılacak, aynı gün özel dr çıktım çok güvendiğim bir dr dış gebelik olmadığını keseninde gözükmediğini bir gebeliğin oluştuğunu fakat beslenemediğini çok ince olduğunu büyük ihtimalle düştüğünü söledi. 4 gün sonrasına randevu verdi kan değerlerine bakacaktıkki sanırım doktora gittiğim günün gecesi yada ertesi gün.Gece yattım çok geçmedi sancı içinde uyandım acile gittik muayene oldum yine bebeği göremediğini ama düşmüşde diyemeyeceğini söledi doktorum değerlerde düşme vardı ilk değerim 838.11 ikenacilde764.74 düştüğü sölendi yani gebelik sonlanıyordu aslında.o sabah hastaneye yattım serum taktılar kanamam çok değildi ama devam ediyordu.ertesi gün hastaneden çıktım bugün yine gittim muayene oldum ve test yaptırdım değerim 756.04 çok aşırı düşme yok ama heralde peyderpeyi böle düşecek değerler dr düşük diyemem dedi sadece başarısız bir gebelik dedi ondanda bişi anlamadım ya nese bu başarısız gebelik yani döllenmiş yumurta nereye kaçtı.ertesi gün yine kendi dr ma çıktım değerlere baktı vajinal ultrasonla muayene etti ve düşmüş dedi ama karnımda sıvı olduğunu söledi birde yüzdebir ihtimal dış gebelik dedi kanaman artarsa rahatsızlanırsan gel kanaman durursa gelme dedi hocam kafam çok karıştı dr um çok kesin konuştu ama ben hala belirtiler yaşıyorum kanamamda azda olsa geçmedi devam ediyor baş ağrılarım oluyor tabi hormonlar vücudu hemen terk etmiyor ama sizdende bir değerlendirme rica ediyorum içimde bişi kalmadığı sölendi ama korkuyorum bide ne zaman adet görürüm,ilişki ne zamandan sonra tavsiye edersiniz şimdiden çok teşekkürler...

hocam birde bünyem çok düştü kanım düştü çok ayakta kalınca karnım ağrıyo halsizleşiyorum hep yatıyorum yada oturuyorum zaten hep uykum geliyo cvp verirseniz çok ama çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler..senağlama

mrb hocam 21+3 gebeyim ve gebeliğimin başlarında olmak üzere bugüne kadar çok şiddetli mide ekşimem var r.duo şurup içmeme rağmen bi faydasını göremiyorum sizce ne yapmalıyım teşekkürler..

hocam iyi günler benim son adet tarihim 12 ağustos 11 haftalık hamileyim 2 li testi hangi tarihler arasında yaptırmam gerek acaba hafta olarak değilde tarih yani gün olarak söyleyebilirmisiniz ben şu an yurtdışındayım tarih olarak söylerseniz doktora o tarihte gidicem cvp için şimdiden teşekkürler.

bora bey çok teşekkür ederim sorumun cvp net alamadım bende polikistik over var bende bu rahatszlık varken gebelik oluşurmu adetlerim baya düzene grdi tekrar cvp ınız için teşekkürler....

Adetleriniz ilaç kullanarak düzene girmişse Doktor kontrolünde gebelik başarısı daha yüksek olacaktır.

Gözünüz aydın. 6. gebelik haftasında kalp atımlarını görebiliyoruz. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Muayene edemediğim için kanamanızın nedenini bilemiyorum. Doktorunuzun önerisi doğru. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Polip kanamaya ve sizi mutsuz etmeye devam edecektir. Gebeliğin herhangi bir haftasında polip alınabilir. Endişelenmeyin. sağlıklı bir gebelik dilerim.

Sabrın sonu selamettir. Güzel haberlerinizi bekliyorum...

ii günler hocam benim oğlum 8 yaşında ona hamileyken tetanoz oldum etkisi henüz varmıdır bu bebegimde olmama gerek varmı cevabınız için şimdiden tşk ederim

Beta HCG değerlerinizi haftalık olarak takip ettirmelisiniz. 5 in altına düştükten sonra yumurtlama başlayacaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Hemoglobulin değeriniz kaç?

hocam cevaplayacağınız çok soru var ama benim sorumu da cevaplarmısınız?

mrb hocam 21+3 gebeyim ve gebeliğimin başlarında olmak üzere bugüne kadar çok şiddetli mide ekşimem var r.duo şurup içmeme rağmen bi faydasını göremiyorum sizce ne yapmalıyım teşekkürler..

Hastalarıma lansor 15 mg sabah aç karnına öneriyorum. Tedavi için yine de doktorunuza danışmalısnız. Bebeinize kavuşmanız dileğiyle..

11-14 haftalar arasında yani şu an uygunsunuz...

ii günler hocam benim oğlum 8 yaşında ona hamileyken tetanoz oldum etkisi henüz varmıdır bu bebegimde olmama gerek varmı cevabınız için şimdiden tşk ederim

5 yılda bir rapel yapılması gerekiyor. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

iyigünler hocam....
bende bebek tedavisi için dr gittim adetin 3.gününden itibaren serephone adında klomen kullandım günde iki tane kulladım 5 günde bitti ilacı kullandıktan 10 gün sonra gece kasıklarım sanki yırtılıcak gibi agrı basladı yarın oldu dr beyi aradım yumurtalarınız catlamış olabilir dedi o zaman beni cagırıp gelin bakayım demeye gerek duymadı benim biri 15 mm lik yumurtam bide küçük yumurtam varmış diyelim ki o gün büyük olan yumurtam catladı peki ozaman o küçük olan yumurtama ne olmustur?
şimdiden çok tesekkür ederim.....

Melike bu sorunun neresine nasıl cevap vereyim bilmiyorum. Bazı hastalarıma klomen tedavisi ve ilişki zamanlarını tarif edip kontrole bile çağırmıyorum. Aşılama yapacağım hastaya ise mutlaka 9. günde bakıp çatlatma iğnesi yapıyorum. Tıpta "mesela şöyleyse ne olur?" sorusu için 10.000 senaryo ve yorum var. Ama ne senaryoya ne de yoruma ihtiyaç var. Bebeğine kavuşman dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…