Gebelikle ilgili sorular

Anemi gebelik için engel teşkil etmez. Ancak gebeliğe anemik başlamak gebelik sürecini olumsuz olarak etkileyebilir. Anemi düzelmeden gebe kalmamanızı öğütlerim....

Çok teşekkür ederim Dr Bey,yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ilaçları,kontrole gidicem...Aneminin düzelmesi çok mu uzun bir süreç?ve bu değerim kaç olmalı gebelik için?

13 ay önce doğum yaptım.doğumdan yakllaşık 2 ay sonra sprial taktırdım.senelik kontrole gittiğimde doktorum kaydığını söyledi.kaymasının sebebi ne olabilir?tekrar taktırsam tekrar kayarmı?hamile kalma riskim nedir?

Hanımefendi spiralin yerinde durmama sebepleri için forum uygun bir ortam değil. Tecrübenizden spirali sizin için uygun olmadığı sonucuna ulaşıyorum. Doktorunuzla diğer yöntemleri tartışmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

Dr.Bey,size eşimin spermiyogram raporunu sormak istiyorum:
Miktar: 1.00 CC
Viskozite: Normal
Sıvılaşma:1 Saat

Mikroskopik Muayane
1cc/Hücre 32.000.000 Tümü: 32.000.000
Mikroskopi HER SAHADA 10-15 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ.

SPERMATOZOİD HAREKET KABİLİYETİ

Normal Hareketli(%) Yavaş Hareketli(%) Hareketsiz(%)

1/2 Saat: - 1/2 Saat: - 1/2 Saat: -
1 Saat: 40 1 Saat: 5 1 Saat: 55
2 Saat: 40 2 Saat: 5 2 Saat: 55

Boyalı Preparasyonda Morfoloji

Normal Yapılı: 40
Anormal Yapılı: -
Baş Anomalisi: 30
Boyun Anomalisi: 10
Kuyruk Anomalisi: 20

Diğer Bulgular
Fruktoz(Kantitatif):mg/dl

Teşekkürler...

merhaba bora bey. ben 12 haftalık hamileyim.6 haftadır mide problemleri yaşıyorum yaşama düzenim bozuldu.aç yada tok sanki midemde ve gırtlağımda hep bişey takılı gibi bunu 24 saat hissediyorum.içimde bişey dolaşıyo gibi hisediyorum.çok mutsuzum bana bi tavsiye verebilirmisiniz. hamilelikte normalmi bu yoksa bununla ilgili bi doktoramı gözükeyim. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

--------------------------------------------------------------------------------

Dr.Bey,size eşimin spermiyogram raporunu sormak istiyorum:
Miktar: 1.00 CC
Viskozite: Normal
Sıvılaşma:1 Saat

Mikroskopik Muayane
1cc/Hücre 32.000.000 Tümü: 32.000.000
Mikroskopi HER SAHADA 10-15 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ.

SPERMATOZOİD HAREKET KABİLİYETİ

Normal Hareketli(%) Yavaş Hareketli(%) Hareketsiz(%)

1/2 Saat: - 1/2 Saat: - 1/2 Saat: -
1 Saat: 40 1 Saat: 5 1 Saat: 55
2 Saat: 40 2 Saat: 5 2 Saat: 55

Boyalı Preparasyonda Morfoloji

Normal Yapılı: 40
Anormal Yapılı: -
Baş Anomalisi: 30
Boyun Anomalisi: 10
Kuyruk Anomalisi: 20

Diğer Bulgular
Fruktoz(Kantitatif):mg/dl

Teşekkürler...

Spermiogram yeterli olduğunu gösteriyor. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanınız sizin derdinizin tek devasıdır. İlk 6 haftada bulantı kusma hazımsızlık iştahsızlık kazınma olabilir...

Meraba bora , ben 27 haftalik hamileyim

karnim cok kucuk gibime geliyor vede oyla asiri kilo almiyorum 2 kilo aldim sadece

2. trim de bebegim kilosu guzel cikti 3.trim yaptiracam acaba problem falan olurmu

kilo aliyisigimizin

Meraba bora , ben 27 haftalik hamileyim

karnim cok kucuk gibime geliyor vede oyla asiri kilo almiyorum 2 kilo aldim sadece

2. trim de bebegim kilosu guzel cikti 3.trim yaptiracam acaba problem falan olurmu

kilo aliyisigimizin

Ne kadar şanslı olduğunuzun farkındasınız değil mi? Karnınız küçük gözükmesine rağmen bebeğiniz normal kiloda. Çevrenizden gelen saçma sapan yorumlara lütfen kulak asmayın.

merhaba doktor bey. 18 haftalık hamileyim. hamilelik öncesi cok düzenli olmasa da spor yapıyordum..ancak hamilelik dönemimde yürüyüş dısında bir şey yapmadım bu zamana kadar. evde eliptik bisikletim var onu ayakta ya da oturarak kullanmamda bir sakınca olur mu sizce? (ayakta kullanılması durumunda karın kaslarını da calıstırıyor)

Hamilelikte hemen hemen önerilmeyen tek spor (halter ve bungee jumping dışında) bisiklet kullanmaktır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Test Adı
Test Sonucu
Normal Aralık
Sonuç Tarihi

İstek Numarası: 7908971
Test Grubu: Biyokimya (Dış Lab.)
Üçlü Test -
AFP (Down) 33,8
MoM (AFP) 0,87
HCG (Down) 9027
MoM (HCG) 0,78
FE3 13,6
FE3 MoM 0,89
Yaş Riski 1/513
USG Gebelik Yaşı 18 HAFTA 3 GÜN
Trisomy 21 Riski 1/2045
Loading…
hocam lütfen canım sıkıldı testim normal cıkmışmı aminosentez gerekiyormu yazarsanız minnettar olurum saygılar

bora bey,doğumuma sayılı haftalar kaldı,doğum sezeryanla olmak zorunda...
kaygı ettiğim konu bebeğin doğum tarihi....adet dönemlerim düzensiz ve planlı bir hamilelikte değildi...
ultrasonda doum tarihi 29 ekim,veya 1,2 kasım gibi görünüyor,ama bu bana biraz erken gibi geliyor...son adet tarihini bilmediğim içinde tam birşey bilmiyorum...
yalnız bebeğin anne rahmine düştüğü gün 10,15 şubat gibi olmalı...
internettende araştırdım adet tarihim belli olmadığı için hesap yapamadım...bebeğim anne karnından zamanından önce alınacak diye korkuyorum...
10,15 şubatı ilişkiye girdiğimiz gün olarak baz alarak,bana yardımcı olurmusunuz?teşekkürler...

Hanımefendi canınız neden sıkıldı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…