Gebelikle ilgili sorular

bora bey,doğumuma sayılı haftalar kaldı,doğum sezeryanla olmak zorunda...
kaygı ettiğim konu bebeğin doğum tarihi....adet dönemlerim düzensiz ve planlı bir hamilelikte değildi...
ultrasonda doum tarihi 29 ekim,veya 1,2 kasım gibi görünüyor,ama bu bana biraz erken gibi geliyor...son adet tarihini bilmediğim içinde tam birşey bilmiyorum...
yalnız bebeğin anne rahmine düştüğü gün 10,15 şubat gibi olmalı...
internettende araştırdım adet tarihim belli olmadığı için hesap yapamadım...bebeğim anne karnından zamanından önce alınacak diye korkuyorum...
10,15 şubatı ilişkiye girdiğimiz gün olarak baz alarak,bana yardımcı olurmusunuz?teşekkürler...

İlayda; endişelerini anlıyorum. Sezaryenini yapacak olan doktor ilk yaptığı (ilk 12 haftada yapılan us gebelik yaşının belirlenmesinde çok değerlidir) ultrasonlara göre tahmini doğum tarihinizi hesaplamıştır. Takip etmediğim bir gebeye şu tarihte doğurursun demem maalesef mümkün değil. Bu endişeni doktorunla paylaşmalısın...

merhaba bora bey size bir sorum olacak dün 5+5 günlük hamile olduğumu öğrendim ancak onunla birlikte polip te olduğunu söyledi doktor. keseyi tam olarak göremediği için vajinal ultrasynla bakmak istedi keseyi gördü.ancak keseden daha büyük polip var. bu benim ham,leliğime engelmidir. yaşanabilecek sınkıntılar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. 10 gün sonrasına randevu veerdi. sizce kötü bişeyler mi var inanın sevnemedim bile hamile olduğuma

merhaba bora bey size bir sorum olacak dün 5+5 günlük hamile olduğumu öğrendim ancak onunla birlikte polip te olduğunu söyledi doktor. keseyi tam olarak göremediği için vajinal ultrasynla bakmak istedi keseyi gördü.ancak keseden daha büyük polip var. bu benim ham,leliğime engelmidir. yaşanabilecek sınkıntılar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. 10 gün sonrasına randevu veerdi. sizce kötü bişeyler mi var inanın sevnemedim bile hamile olduğuma

Endometrial polip vakalarında düşük ihtimali yüksek olmakla birlikte, birçok hastam da doğum yaptı. Bebeğinize zarar vermez. Kanamalarınız olabilir. Endişelenmeyin. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

cevabınız için teşekkürler bora bey.kanama olacak diye kesin bişey yok değilmi kanama olmama ihtimali de var mı.ayrıca benim özellikle yapmam gereken bişey varmı sağlıklı bir gebelik geçirmek için. çok panik haldeyim. tetik üstünde oturuyorum.doktora gittiğimde net bişey öğrenemedim. hamilelerde çok sık rastlanan bişey olmadığını söyledi.içimi rahatlatmam gerek biraz sanırım:)yardımlarınız için tekrar teşekkürler

bora bey bişey sormak istiyorum bende pko var adetlerim düzensizdi biraz düzene grdi merak ettiğim gebe kalırmıyım cvp verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler.

doktorbey 7 haftalık hamileyim bebegimin dün konturolde kalp atışı alınamadı altan ulturasyonla kese ve bebek normal ve düzgündü fakat 6 haftalıkken acilik oldum gece hastaneye gittik taş düşürdügümü söylediler kadın dogumcuya muayne etirdiler bebek iyi kalp atışı var fakat düşük tehlikesi oldugu için progynex verdiler sabah akşam dünde genel konturolde kendi doktorum kalp atışı alamadı normalmihapı 1 hafta kulanma cumaya bakalım kese bozulmuşsa bebegi alırız dedi çok üzüldüm kendimi iyi hisediyom leke yok agrı yok yaşım 37 5 yaşayan çocugum var bu 6 bebegim olacaktı lütfen rahatlatıcı bilgilendirin bu durum normalmi

merhabalar doktor bey. kullandığım onca demir ve kan ilacına rağmen kan seviyelerim her ay daha düşük çıkıyor. neredeyse 30 haftalık olacağım ama geçen ay 9 olan kan seviyem bu ay 8.3 e düşmüş. bu durum düzelmezse doğumda beni nasıl bir risk bekliyor? demirimde 19 bu arada.

bora bey çok teşekkür ederim sorumun cvp net alamadım bende polikistik over var bende bu rahatszlık varken gebelik oluşurmu adetlerim baya düzene grdi tekrar cvp ınız için teşekkürler....

bora bey bende birşey sormak istiyordum vajinismus hastasıydım yendim jel kullanıyodum ilşkiye girerken şuan jeli bıraktım bu seferde tahriş oldum.ben jel kullansam tekrar hamileliğe engel midir kullandığım jel de durex play jel su bazlımı değilmi bilmiyorum

bora bey bende birşey sormak istiyordum vajinismus hastasıydım yendim jel kullanıyodum ilşkiye girerken şuan jeli bıraktım bu seferde tahriş oldum.ben jel kullansam tekrar hamileliğe engel midir kullandığım jel de durex play jel su bazlımı değilmi bilmiyorum

Olmaz. Gebe kalmanız dileğiyle...

bora bey merhaba bugün tekrar doktora gittim farklı bir doktora gittim 6 haftalık hamile olduğum söyledi. kese biraz normale göre aşağıdaymış bu zaralı olurmu birde vajinal muayene yaptığında akıntımın olduğunu söyledi ve bana gyno-lomexın diye bir fitil verdi ama içeriğinde hamilelerde kullanılması önerilmez diyor. ben de çok tedirgin oldum ve araştırmadan kullanmak istemiyorum. ayrıca bebeğin kalp atışlarını ne zaman duyabileceğiz.çok soru oldu kusura bakmayın beni aydınlatırsanız sevinirim.

mrb ben sat'a göre 6 haftalık hamileyim fakat geçen hafta yaptırdığım kan testi sonucu düşük çıktı(185 civarı) ve bebeğim görünmedi.doktor 2 hafta bekleyelim dedi ve bu hafta pembe renkli kan gelmeye başladı..bu kan nedendir idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim gebe olduğumu öğrendiğimde fakat şu an geçti lütfen cvp bu kan nedendir

merhaba doktor bey.son adet tarihim 22.eylül.2010. 18.ekim de kan tahlilinde 35.75 gibi bir değer çıktı.tekrar test yaptırmadım.yarın 25 ekimde randevum var.bebeğimi görebilir miyim..

X