Gebelik

Aden_52deniz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2024
1
0
24
Belki birilerine faydam olur diye buraya gebeligimi gün ve gün yazmak isterdim öncelikle 1 buçuk yıllık evliyim ve en başından beri bebiş istiyoruz yani kaç deneme bilmiyorum ama bizde hiç bir problem olmamasına rağmen olmuyordu sonra 1 buçuk yıl sonunda hamile kaldım şuan 2 aylık hamileyim öncelikle kesinlikle stres yapmıyorsunuz asla kafanıza takmayın bana derlerdi nasıl takmim ki diye içerleniyordum gerçekten de doğruymuş neyse biz yazın tatile gittik boş kafa tabi kaldık bı hafta orda regl bittiği gibi gittim bu arada neyse bı hafta sonunda geri döndük evinize o ayin sonu geldi regl olmam gerekiyor ama olamadım yani bu arada hiç beklemiyoruz bebek yani o kadar denedik olmadı artık akışına bıraktımistik o yüzden hiç tahmin bile etmiyordum hamile olacağımı neyse regl gunu geldi
İlk belirtim ayak ağrısı ama öyle böyle değil yere basamiyorum fena bir şekilde canım acıyor ama ben yine gebeliğe yormuyorum tabi hani regl olcak ondandir diye falan düşünüyorum ama bu arada vücudumu tanıyorum regl zamanım bu şekilde ayaak ağrısı yaşamamıştım neyse acıdan düşünemedim belki de o gün regl olmadim ama zaten bikac gün gecerdi mevsimsel vs ben ona yordum diyorum ya aklımda ne bebek fln yok neyse 4 gün geçti 5 gün geçti 6 gün geçti ben yine tahmin etmiyorum eşim sordu artık hani oldun mu falan bende oyle dank etti a olmadım falan dedim neyse o günü test aldık ama ben yine çıkmaz falan diyorum ay bı yaptım çift cizgi ama nasıl belirgin kıpkırmızı biz bı şoka girdik yani bu kadar ay uğraştık neler yaptık nasıl yani olur fln rabbimin Lütfü iste sonraki süreç çok hızlı gelişti zaten ilk haftalarda asla mide bulantısı baş dönmesi vs olmuyor bunu öncelikle belirteyim yani bende olmadi sondaki haftalarda başlıyor yani benim 2 aylık şuan yeni belirtiler başladı diyebilirim ama o ayak ağrısı normal değildi o da bu belirti olabilirdi iştah kaybı koku hassasiyetim yeni başladi bende inşallah faydam olmuştur size bu arada rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Ben 5 günlük dolu dolu adetim bittikten 5 gün sonra öğrendim gebe olduğumu üstelik 1 aylık dendi. Rabbim ol diyor oluyor dediginiz gibi stres olmaması gerekiyor. Bugün adet oldum bizde 2. İçin 6-7 aydır çabalıyoruz olmadı. Dehşet bulantım var eşim diyor ki kızımız da da adet olmustun hala gebe olma ihtimalim var yani :)) rabbim herkesi sevindirdi bu konuda

X