Gebelik Öncesi Beslenme ve Takviyeler

canım baktırdın mı sonucuna
Evet canım geçen hafta rahatsizlaninca doktor kanda gebelik bakıp sonra ilaç yazdı tutmadı bu ayda, siddetli bir böbrek ve idrar yolu enf varmış vücudumda regl de oldum dün zaten. Artık doktor yolu gözüktü kendimi de çok üzgün hissediyorum:KK43:

Evet canım geçen hafta rahatsizlaninca doktor kanda gebelik bakıp sonra ilaç yazdı tutmadı bu ayda, siddetli bir böbrek ve idrar yolu enf varmış vücudumda regl de oldum dün zaten. Artık doktor yolu gözüktü kendimi de çok üzgün hissediyorum:KK43:
Hiç moralini bozma iyileşmeye bak çünkü önce sen sağlıklı olacaksınki bebeğin de sağlıklı olsun. Çok geçmiş olsun 💐

Biz de Mayıs ayında başladık hazırlık yapmaya.
Henüz tam anlamıyla denemeye başlamadık Ağustos ayında pek dikkat etmedik sadece ama yumurtlama vs takip etmedik ciddi anlamda denemeye daha başlamadık yani, takviyelerimize devam ediyoruz yumurta ve sperm kalitesi için. Bakalım neler olacak...

Ben folik asit, d3k2, balık yağı ve koenzim Q10 kullanıyorum ayrıca her gün buğday çimi suyu içiyorum.
Eşim de emodex kullanıyor sperm kalitesi sayısı ve hızını artıran bir takviye.
Planlı bir şekilde denemeye başlayınca yumurtlama dönemi ve sonrasında avokado da ekleyeceğim beslenmeme
bizde aynı sekılde mayıs ayında basladık hazırlıklara tüp için..
öncesındede dıkkat edıyordum da mayısta daha bır dıkkatlıydık..
eşim mart sonu,nısan -mayıs ayında kecıboynuzu ozu, arı sutu bal propolıs, antulus takvıye kullandı ve meyve cevız fındık tarzı seyler...
bende folık asıt yanında demırım dusuktu, demır surubu, koenzım içerikli sudradeyn,omepaq10- b12- dvitamını kullanmaya basladım, ara ara arı sutunden yedım. avakado ,ceviz yesıllıklerle beslenmeyı ekledım..
veee hazıran sonu hamıle kalmışım, 3 sene sonunda dogal yoldan ılk defa..
sonumuz gercı ıc acıcı olmadı ama dıs gebelık gecırdım.
bu bıle bır adım ınsallahh saglıklı gebelıgın başlangıcıdı..
hepımızın Allah yardımcısı olsun.

sımdı korunma surem bıtecek, bır aydır bende cım tozu ıcıyorum her sabah, sonra acaı tozu yulaf ve cevız kuru uzum ıle..
dıger kullandıgım vıtamınlerı de tekrar edıyorum bakalım :)

eşim mart sonu,nısan -mayıs ayında kecıboynuzu ozu, arı sutu bal propolıs, antulus takvıye kullandı ve meyve cevız fındık tarzı seyler...
bende folık asıt yanında demırım dusuktu, demır surubu, koenzım içerikli sudradeyn,omepaq10- b12- dvitamını kullanmaya basladım, ara ara arı sutunden yedım. avakado ,ceviz yesıllıklerle beslenmeyı ekledım..

sımdı korunma surem bıtecek, bır aydır bende cım tozu ıcıyorum her sabah, sonra acaı tozu yulaf ve cevız kuru uzum ıle..
öncelikle geçmiş olsun en kısa zamanda güzel haberler alırsınız umarım... daha önce yumurtlama gününü hangi aralıklarla değerlendirdiniz hatırlıyor musunuz?

Yaa canım benim kocaman sarılıyorum sana 😔 Allah bir daha sınamasın öyle bir şeyle bundan sonraki ilk denemede tutsun ve sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah.
Hazırlıklarımız benziyormuş 😍 ben de deneme yapmasak da durumu anlamak adına arada ovulasyon testi yapıyordum takviyelere başlamadan önce ultra pik görmüyordum hiç dört ay bitti işte aralıksız kullandım hepsini ve bu ay ilk defa ultra pik oldu ovulasyon alakası var mı bilmiyorum ama. Değerlendirme de yapıldı artık sıra bekleyip görmekte.
Benim sorunum da yumurtanın biraz erken çatlaması gibi geliyor o yüzden denk getirme kısmı erken mi geç mi derken strese sokuyor beni baya bu sefer ultra piki gördüğüm an yaptım denemeyi. Sperm kalitesi önemli demişti doktorum o yüzden her gün ilişki de yapmıyoruz çatlama kısa olunca anca tek ilişki denk gelebiliyor gibi oluyor yumurtlama döngüsüne... Böyle tek ilişkiden de olur mu bilmem, insanların yumurtlama dönemi üç dört gün sürüyor birden fazla deneme yapabiliyorlar biz de o olmuyor test anında negatife dönüyor 🤷
Senin de deneme zamanların yaklaşıyor o zaman inşallah hemencik tutar bakarsın aynı aylarda anne oluruz 😍😍😍🙏💙

Yaa canım benim kocaman sarılıyorum sana 😔 Allah bir daha sınamasın öyle bir şeyle bundan sonraki ilk denemede tutsun ve sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah.
Hazırlıklarımız benziyormuş 😍 ben de deneme yapmasak da durumu anlamak adına arada ovulasyon testi yapıyordum takviyelere başlamadan önce ultra pik görmüyordum hiç dört ay bitti işte aralıksız kullandım hepsini ve bu ay ilk defa ultra pik oldu ovulasyon alakası var mı bilmiyorum ama. Değerlendirme de yapıldı artık sıra bekleyip görmekte.
Benim sorunum da yumurtanın biraz erken çatlaması gibi geliyor o yüzden denk getirme kısmı erken mi geç mi derken strese sokuyor beni baya bu sefer ultra piki gördüğüm an yaptım denemeyi. Sperm kalitesi önemli demişti doktorum o yüzden her gün ilişki de yapmıyoruz çatlama kısa olunca anca tek ilişki denk gelebiliyor gibi oluyor yumurtlama döngüsüne... Böyle tek ilişkiden de olur mu bilmem, insanların yumurtlama dönemi üç dört gün sürüyor birden fazla deneme yapabiliyorlar biz de o olmuyor test anında negatife dönüyor 🤷
Senin de deneme zamanların yaklaşıyor o zaman inşallah hemencik tutar bakarsın aynı aylarda anne oluruz 😍😍😍🙏💙
Bende sana sarılıyorum kocaaamaann🥰❤️
Evet sper kalitesi için gün aşırı öneriliyor genelde canım.
Olur neden olmasın yeter ki nasip olsun.vitamnlerin çok faydası oluyor ya inanıyorum 🤲
İnsallaahhh sağlıkla gelsin minişler 🌸
Hayırlısı ile anne olalım bizde

Çok sağol canım,
Aslında ben adet biter bitmez ertesi gün başlarım gün aşırı şeklinde ilerledik.
ben de bu şekilde denemek istedim bu kez ama o şekilde değerlendiremedik. bazı günler uykumuz vardı pik olan günleri yakalamaya çalıştım ama bakalım inşallah tutmuştur 🤲

ben de bu şekilde denemek istedim bu kez ama o şekilde değerlendiremedik. bazı günler uykumuz vardı pik olan günleri yakalamaya çalıştım ama bakalım inşallah tutmuştur 🤲
nasip kuzum yaaa..
vallahı gelecek olunca hıc bısey onunde duramıyor..
Allahım hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın hepımıze en en kısa zamanda ınsallaahhh

inşallah canım.. senin bat ne zaman
benımde 6 eylül..
benım hıkaye uzun karmasık :) 3 yıldır denıyoruz .. 2 asılama oldum bırı kımyasal gebelık oldu gecen sene..
bu sene tup yapacakken hazıranda hamıle kaldım dış gebelık oldu. suan korunma donemındeyız kuzum...
ınsallah hayırlısı ıle saglıkla nasıp olur.

X