Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

Ya henüz 6 haftalık gebeyim inanılmaz derecede kabızlık başladı şimdiden
Hayatımda kabız olan insan değildim siz nasıl baş ettiniz bu sıkıntıyla bayanlar
Bol bol su ayran salata süt sıvı şeyler bol bol iç canım geçer inşallah

Köy sütü o daha iyi olur ilaçsız daha sağlıklı taze olsun temiz olsun bunlara dikkat et inşallah geçer ondan sonra

merhaba arkadaşlar bende aynı durumdan muzdaribim 6 haftalık kalp atışları dinlicez dedi doktor gitim renkli ultroson yaptı kese var bebek yok dedi yarın sabah gel kürtaş dedi ama gitmedim allahım nedilerse o olurdedim tevekületim bekliyorum yüce mevlam ne emrederse o olur mübarek üç aylardaym bebğimi aldırmak istemiyorum tanıdğım bir hemşire ve ebe vardı kesinlikle beklmemi söyledi böyle çok var sonra rabbim yoktan varediyordedi sabırla bekliyorum lütfen dualarınızı benide katın allahım hepimize tez zamanda dünyanın en güzel duygusu olan anneli tadırsın,insallah

2 HAFTA DAHA BEKLEMENİ ÖNERİRİM ..
inşallah görünür bebek ..
8 haftalıkken hala görünmüyorsa sıkıntı vardır..
allah yardımcınız olsun..
bende yaşadım biliyorum.

merhaba

ben 5 hafta 5 günlük hamileyim kasık ve bel ağrılarım normal mi?
birde arada çok açık sarı akıntı geliyor ama kokusuz..

Meraba
Benim esim spermiyogram testi yapmıştı ve ısı 45 derece çıktı doktor normal dedi diye söyledi bana ama ben internetten baktım vücut ısısından bikac derece düşük olması gerekiyomus bi de size sorayim dedim 45 derece sperm kalitesini olumlu mu etkiler olumsuz mu

Merhaba bende 29+4 günlük hamileyim. Karnım çok büyük yani ayına göre ve bebek çok dışarda gibi son 1 2 haftadır dokunmak bile acıtıyor en son 1 ay önce ultrason kremi yaktı ve o günden sonra çatlaklar çıktı ortaya hatta alerji gibi oldu. Bir de hep sağ tarafta ve poposu mu neresi bilmiyorum çok şişiyor sertleşiyor. Resmen yamuluyor karnım. Bazen istemeden çarpıyorum özellikle sivri yerlere denk geliyor sert değil tabiki umarım birşey olmuyordur bebeğime ama benim canım çok yanıyor. Göğüs altımda aynı şekilde yanıyor o hiç geçmedi zaten. Acaba normal şeyler mi bunlar ? Bir de tam olarak ne zaman döner bebek şuan tekmelerini kasıklarımda hissediyorum daha erken mi dönmesi için?

Merhaba hanimlar.
Benim sorum olacak:
Cilt çatlaklarınız oldu mu?
Kremler önliyor mı?
Krem sürmediyseniz, vücüdunuzun nerde çatlaklar oluştu veya oluşmadı mı?
Krem sürdüyseniz, yinede çatlak oluştu mı?
Doğum yaptıktan sonra, ve zayıfladıktan sonra bu çatlaklar az görüküyor mı?

Benim çok var şuanda bile. Bacaklarımda karnımda daha da çoğalır diye bekliyorum. Kremin falan işe yaramayacağını söylüyorlar bol su içersen azalırmış. Zaten doğumdan bir kaç ay sonra da griye dönüyor belli olmuyor. Bence çokta takılacak birşey değil

Teşekür ederim cevabınız için.
Ama ne biliyim çok kafam takıldı ona.

Teşekür ederim cevabınız için.
Ama ne biliyim çok kafam takıldı ona.
İlk gördüğümde bende şok olmuştum :) Ama çatlamaması mümkün değil çünkü bir anda kilo almaya başlıyorsun ve elinde değil yani. Ben son zamanlarda dikkat etmeye başladım artık hamur işi yememeye ama 18 kilo falan aldım artık :)

Tecrubeli anneler size birsey sormak istiyorum..6 +2 yim.alt karnında sertlik oluştu.mesanenin olduğu yerde sanki..korkuyorum ..normalmi acaba..boyle şey yaşayan var mi

Kızlar lutfen acıl cevap verrmısınız. Yarn dktra gtcem ıkılı tarama ıcın kafam karısık sız yaptrdınzmı yaptrmamak dahamı mantklı test sonucu yanls cıkabılıyormus hamılelıgımı zehr etmwk ıstemıyorum

Mrb,ilk 3 ay bebeğe zarar verir diye hiçbirşey kullanmadım,sonrasında Doğum yapana kadar yağ karışımları hazırlayıp sürdüm,ayrıca çatlak kremi de kullandım,çok şükür çatlamadım(annem ve ablam da bi miktar çatlak vardı genetiğimde mevcut yani),o yüzden muhakkak kullanın cildinizi elastik ve nemli tutacak bişeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…