Gebelik kolestazı geçiren varmı ,yardım lütfennn:(

Ben 37 haftalık Doğum yapmıştım yani anormal bir durum değil ki endişelenme lütfen

Tekrardan merhabalar, 10 gün sonra testlerim tekrarlandı ve ilaçlar değerlerimi düşürmüş :) ALP değerim yine yüksek ama o gebelikte zaten yükselen bir değer olduğu için normalmiş. AST 43 E _ ALT de 129 a düştüğü için dr şimdilik bir risk yok her şey yolunda dedi. Bu konuda Prf. Dr. Çetin Karaca bana destek oldu. Önerebileceğim bir gastroentalog.

Merhaba geçmiş olsun doğum konusunda birşey dediler mi size 40 haftayi bekelwyecek mi dr unuz?

Merhaba geçmiş olsun doğum konusunda birşey dediler mi size 40 haftayi bekelwyecek mi dr unuz?

merhaba teşekkür ederim, 2 gün önce testlerim yenilendi ve ALT - AST normal değerlere düşmüş. Benim doğum normal gözüktüğü için şu an için bebeğin kendi geleceği zamanı bekliyoruz, 36+1 deyim. Şu anlık sezeryan görünmediği için erken alınma durumu olmayacak, 40. haftaya kadar normal akışına bıraktı doktorum.

Ne gzel Rabbim sagkikla kucağınıza almayi nasip etsin benimde degerlerim normale donmus bakalim dr la dha gorusmedim ilk sonuclarda direk 37 de sezeryan demişti

B
Ben bebeğimi yeni kaybettim. Kolestaz ve rahim
Ağzı açılmam vardı su gelince 19. Haftada doğdu kızım ve kaybettik. Benim kaşıntılarım 11. Haftada başladı daha önce 2 düşüğüm olduğu için progesferon kullanıyordum. Doktorlar bu yüzden bu kadar erken başlamış ve değerlerin çok artmış olabilir diyorlar. Ben kaşıntı yüzünden krizler geçiriyordum hala vucudum hep yara. İlaç da düşürmedi. Bir de benim safra kesem yok. Sizin de değerleriniz çok yükselmiş. Siz progesteron tarzı bir hormon ilacı kullanmışmıydınız. Kaşıntılarınız kaçıncı haftada artmıştı

Ben doğum yaptim çok şükür bebegim iyi 38+1 de sezeryan oldum benim.gibi kolestaz olup araştırma içine girenler muhakkak ursactive ilacinizi kullanin değerleriniz dusmezse dr a sorarak dozunu artirin dogum sekli konusunda da bu konuda tecrubeli bir dr bulmaya calisn ve dr unuzu dinleyin

Merhaba,
Bende 27 haftada gebelik kolestazi teşhisi kondu. Gastroenteroloji doktoruna sevk etti kadın doğum doktoru. Şimdi haftalık tahlil yaptırıyorum değerlerim normal seyrinde devam ediyor düştü. Çünkü ursactive kullanıyorum 3 defa günde. Normale döndüğü halde bu ilacı bırakmamam gerekiyor değil mi birde doğum kaçıncı haftada oluyor bu hastalıkta bayanlar nolursunuz bir fikir ve destek olursanız çok sevinirim

Ulaci birakmayin birakirsaniz tekrar yükselir değer doğuma kadar ilca devam eksetiyette 37 hafta içinde aliyorlar bebeği 38i gecirtmiyorlar biriken safra atigi bebeğe gecebiliyous 37 den sonra

Merhaba, ben her gebeliğinde kolestaz problemi yaşayan ve bunun çaresi için çok doktor gezen biri olarak şuan devam eden son gebeliğimde doktorumun tavsiyesiyle 16 mg prednol kullanıyorum ve şimdilik değerlerim iyi gidiyor ve kaşıntım da yok. Zamanında bu sayfalardan çare arayan biri olarak ben gibi birileri bu sayfayı ziyaret ederse belki doktorlarına benim kullandığım ilacı danışabilirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…