gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Geçmiş olsun canım kefir içmeni tavsiye ederim kabizlığa birebir içemezsen de armut ye yanında su iç:KK25:
Armut iyi mi geliyor bak onu denemedim. Sağol canim. Kuru kayısı ılık su içtim bugün ac karna daha bu sonuç yok. Doktor da bisey verdi suya katip iciyorsun ama midemi bulandırdı çok

Kizlar aranizda progestan kullanan var mi?sali doktora gittim gebelik kesesi goruldu.ama bastan beri cok nadir ve az lekelenmem vardi.bugun camasirimda avuc ici kadar kan vardi.doktora ulasamadim.esim evde degil.doktor o gun kanama fazla olursa progestan baslariz demisti.arkadasim getirdi icecegim.cunku simdi yine kanamam olmus.yarin kontrole godecegim ins ama ilaci kullanmamin zarari olmaz di mi

Kizlar aranizda progestan kullanan var mi?sali doktora gittim gebelik kesesi goruldu.ama bastan beri cok nadir ve az lekelenmem vardi.bugun camasirimda avuc ici kadar kan vardi.doktora ulasamadim.esim evde degil.doktor o gun kanama fazla olursa progestan baslariz demisti.arkadasim getirdi icecegim.cunku simdi yine kanamam olmus.yarin kontrole godecegim ins ama ilaci kullanmamin zarari olmaz di mi
Can'ım merhaba ben Protestan fitil kullanıyorum canım hiç bir zararı yok

Zararlı değil kesinlikle kullan ihmal etme bugün... yarın doktora gidiyorsun zaten

Gebelik kesesi kanda gebelik tespit edildikten hemen sonra ultrasonda izlenemez.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.

Sonuç olarak gebelik kesesi vajinal ultrason ile 4,5-5 haftalık iken karından ultrason ile 6 haftalık iken izlenebilir.Geç yumurtlama olması halinde kesenin oluşması , kalp atımlarının başlaması gecikebilir.
Can'ım ben gittin doktora bugün kesemi karnımdan da gördü alttan bakına da gördü ama kaç haftalık hamileyim diye sorduğumda daha çok Yen'i 2 - 3 haftalık dedi ayrıca beta değeri sen demişsin ki 4haftalık filan 3binlerde oluyor ama benim değerimde yüksek 3448.10 anlamadım kafam karıştı ben mi yanlış anladım acep yardımcı olursanız sevinirim

mrb kızlar benim keseyi doktor ultrasyonda goremedi sonra vajinal ultrasyonda gördü rahimin içinde dedi kan testide yapalım dedi yaptım degerim 4519 çıktı sizce iyimi bide ayın 5 de gel kalp atislarina bakalm dedi sizce duyulurmu

mrb kızlar benim keseyi doktor ultrasyonda goremedi sonra vajinal ultrasyonda gördü rahimin içinde dedi kan testide yapalım dedi yaptım degerim 4519 çıktı sizce iyimi bide ayın 5 de gel kalp atislarina bakalm dedi sizce duyulurmu
İyi tabi maşallah Can'ım bazen karnından bakınca görülmeyebiliyormuş alttan bakınca daha net görülüyor sıkıntı stres yapma dicem ama insan stres yapıyor ben çok heycanlıyım on gün sonra kontrol bar ayın altısında hayırlı haberlerdeki karşılaşırız inşallah

BetaHcg değerim 2556 ile ilk muayeneye gittiğimde SAT'a göre 4+4'tüm. Doktor 2000'in üstündeyse transvajinal ultrasonla gebelik kesesinin görülebileceğini söylemişti. Nitekim o gün keseyi görmüştük. Kimin hangi hafta hangi betaHcg ile hamile kaldığı kişiden kişiye göre değişebilen bir durum. Erken ya da geç döllenme olabileceği gibi vücutta salgılanan hormon miktarı da kişiden kişiye değişebilir. Önemli olan doktor takibinde olmak. İnternetten bakıp hafta ve BetaHcg takibi yapmak çok doğru değil bence.

Kızlar merhaba 3 sene buralarda gezinirken bugün hamile olduğumu öğrendim çok şükür allahım benim gibi bekleyen herkesin yavrusunu kucağında sağ salım görmeyi nasip etsin inşalllah
Hayırlı olsun inşallah.Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.sağlıkla kucağına alman dileğiyle

kızlar merhaba benim 4+3 te hcg 5801 çıktı. 4+5 te doktora gidicem muhtemelen 10binleri geçmiş olacak. sizce kese görünür mü? ilk kontrolüm olacak endişeliyim biraz..

kızlar merhaba benim 4+3 te hcg 5801 çıktı. 4+5 te doktora gidicem muhtemelen 10binleri geçmiş olacak. sizce kese görünür mü? ilk kontrolüm olacak endişeliyim biraz..
Hayırlısı olsun.Rabbim sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah.ben ilk gördüğümde 5+3 dü keseyi karından görünmüştü.kişiden kişiye değişir tabi vajinal ultrasonla görünür belki

X