gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

lazkizu

DUYDUĞUM EN GÜZEL ❤ SESİ...
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
1.130
1.307
31
merhaba arkadaslar ; en son persembe gunu yanı 25 agustosta cıkan hcg sonucum 1361 dir. normalde 1500 üstünde alttan muayne ıle gorulebılen kesemız 1361 degerınde ıken alttan bakıldıgında mınıcıkte olsa gorulduç şimdi 5 eylulde 6+0 haftalık oluyoruz sat tarıhıme gore.şmdiden cok heycanlıyım ; cok sukur kı dıs gebelık olma olasıgılı veya mol gebelık ; kimyasal gebelık olma olasılıgı ortadan kalktı. şimdi ise 5 eylulde kesemızı batından ultrason ıle rahatca gorucez ve ınsallah bebegımı ve kalp atıslarınıda duyarım. benım gıbı heycanlı olan guzel anne adayları dualarımızı bırıbırımızden esırgemeyelım. insallah guzel sonuclar alırız. :KK200::anneadayı:

Topik hayırlı olsun herkese şans getirsin inşallah canım birşey soracagim kese ve kalp atışını değer kaç olunca öğreniyoruz benim dün yaptigimda 284 tu yarın bir daha yaptir cam geçen ay kimyasal olunca korkuyorum ailelere de kalp atışını duyup söylemek istiyorum uzun oldu hakkınızı helal edin

Topik hayırlı olsun herkese şans getirsin inşallah canım birşey soracagim kese ve kalp atışını değer kaç olunca öğreniyoruz benim dün yaptigimda 284 tu yarın bir daha yaptir cam geçen ay kimyasal olunca korkuyorum ailelere de kalp atışını duyup söylemek istiyorum uzun oldu hakkınızı helal edin

helal olsun canım ne demek kuzum suan cok yenı bir hamılelıgın var 1500 ve 3000 arası alttan muayne ıle kese göruluyor 3000 üstü de hem batından yanı karından goruluyor dıye bılıyorum. gebelık haftası ve beta hcg artttıkcada kalp atısı duyulacak ALLAHın ıznıyle.

Gebelik kesesi kanda gebelik tespit edildikten hemen sonra ultrasonda izlenemez.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.

Sonuç olarak gebelik kesesi vajinal ultrason ile 4,5-5 haftalık iken karından ultrason ile 6 haftalık iken izlenebilir.Geç yumurtlama olması halinde kesenin oluşması , kalp atımlarının başlaması gecikebilir.

Merhaba arkadaşlar.26 ağustosta. Battan 2 gün once beta hcg 16.48 di. Geçtiğimiz ay kimyasal gebelik yaşadım.:KK43:inş. Aynı durumu tekrar yaşamam

merhaba ınsallah guzel ılerleme kaydedersınız. suan batınızı 4 gun gecmıs 72 cıvarlarında olması gerekıyor hcg nızın ölcüm yaptırdınız mı tekrardan ?

Peki alttan ultrasyonda sıkıntı olur mu daha önce alttan muayene oldum ama o zaman gebe değildim korkuyorum ay inşallah bayramdan önce kese ve kalp atışını duyarız ya

Peki alttan ultrasyonda sıkıntı olur mu daha önce alttan muayene oldum ama o zaman gebe değildim korkuyorum ay inşallah bayramdan önce kese ve kalp atışını duyarız ya

ben olcagını zannetmıyorum kuzum ; normal ultrasona gore alttan muaynelerde daha saglıklı sonuclar alındıgı kanıtlanmıs aslında. tabı doktora guvenmek ayrı bır konu

Yarın yaptırmayı düşünüyorum

cok bekletmeden yapınkı en azından degerın guzel bır sekılde ılerlemesı sızı bıraz olsun ferahlatabılır. yada gerıye dogru gıdıyorsa ınsallah boyle bırsey yokur ona gore hazırlıklı olursunuz. Ben guzel bır sekılde degerınızın ılerledıgını dusunuyor ve hıısedıorum

Selam lazkizu lazkizu canım ben de artık aranizdayim çok şükür:anneadayı: 2 gün önce kanda değerim 387 di, aynı zamanda şiddetli grip oldum tekrar kan vermeye gidemedim, akşam üstü halim kalırsa gidicem bakalım ne durumda, Dr a bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum

Tamam canım teşekkür ederim o zaman biz bugün 4 haftalık olduk haftaya doktora gitsem 5+ larda gorulur dimi:dua::dua:

kuzum benım 4+4 te degerım 1391 di ve doktor azda olsa belkı goruruz dıye alttan baktı ; mişnik bir karartı vardı banada gsterdı :) 5+larda haylı haylı gorulur kuzum

Selam lazkizu lazkizu canım ben de artık aranizdayim çok şükür:anneadayı: 2 gün önce kanda değerim 387 di, aynı zamanda şiddetli grip oldum tekrar kan vermeye gidemedim, akşam üstü halim kalırsa gidicem bakalım ne durumda, Dr a bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum

kuzum hosgeldın son adet tarıhın neydı ve kac gunde bır oluyorsun adet ? tahımını haftanı falan soyledımı doktorun ? ben suan 5+1 deyım bayramdan sonraya cokta bırakma derım canım degerın her ıkı gunde bır ıkıye katlıyormu onun bır takıbı yapılsın derım ben. ALLAH muhafaza bos veya dıssa degerlerde dusmeler meydana gelebılır.

X