Gebelik belirtilerimi anlatıyorum

esolii22

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
157
74
24
Merhaba kızlar öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Hamile kalmadan önce bu sitede çok yorum okudum çok tavsiye fikir sahibi oldum. Tam 1 sene boyunca hiç korunmasız çocuk istedik. 1. Seneme girdiğim ay yani bugün gebeliğimi öğrendim ve sizlerle bunu paylaşmak istedim umarım yardımım dokunur. Bir sene boyunca asla korunmadım yaşım henüz genç fakat çocuk sahibi olmayı cok istedim ve asla olmadı ovülasyon testleri folik asitler vs vs hiçbir faydasını göremedim. Çok yakın bir doktorumuzun tavsiyesiyle fenomom adında bir takviyeye başladım içinde sadece vitaminler vardı yanında ek olarak omega ve d vitamini takviyesi de aldım. Eşime de megafert adında bir takviye ve yumurtlama dönemime kadar günde bir kaşık keçiboynuzu pekmezi içirdim. Ne kadar faydası olmuştur veya hangisi tetiklemiştir bilemiyorum ama bunların hepsini bir ayda yaptım ve yaptığım ay gebe olduğumu öğrendim. Aynı zamanda ovülasyon testiyle takip ettim ve çatlama yaşadığım günün gecesi yastığı belime koyup uyudum. 7 eylülde adet oldum ve 20 eylülde yumurtamın çatladığını gördüm. Sağ kasık ağrım vardı ve nedendir bilmem sağ göğüs ucum hep ağrıdı özellikle sağ göğüs sola nazaran daha hassas oldu bu beni şüphelendiren bir detaydı normalde böyle bir durum yaşamazdım her iki göğüsümde adetime yakın hassasiyet gösterirdi. Bugün adet olmayı beklerken ve sancım varken dışarı çıkmadan önce pedimi taktım. Her an adet olmayı bekliyordum. Akşam eve geldiğimde sırf emin olmak için tekrar testi denemek istedim ve gözlerime inanamadım tam bir senenin sonunda gebe kalabilmiştim. Umarım size faydam dokunur sorularınız varsa severek cevaplarım rabbim tüm isteyenlere nasip etsin iyi akşamlar

Ayrıca Lh testi de yaptım t çizgisi gerçekten daha koyu çıktı ama iki gün önce daha silikti umudum yoktu bir anda çok koyu oldu

X