gebeliği kolaylaştırıcı karışımlar.

yabangulumZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.722
23
41
Gebeliği Kolaylaştırıcı Karışımlar

Bazı kadınlar yu.murtlama olmayışı, yumurtalık kanallarının tıkalı veya ay hallerinin düzensiz oluşu gibi sebeplerle gebe kalamaz veya gebe kalmaları zorlaşır. Bu sebepleri ortadan kaldırmak ve gebeliği kolaylaştırmak için aşağıda bitkisel karışımlar kullanılır.
Tedavisi :
* Bir kilo kaynayan süte iki demet maydanoz konur. Süt hafif ateşte kaynamaya devam ederken, buharı hazne içine girecek şekilde buharında 20 - 30 dakika oturulur.
* Balla kanştınlarak her gün 10 gr. arı sütü yenir. Balla karıştırılarak her gün 5 - 10 gr. propolis yenir. Günde üç defa bir tatlı kaşığı polen süt, su veya balla kanştırılarak polen yenir.
* Her gün bir adet beyaz soğan (gümüş soğanı) yenir. Ayrıca küçük bir tencerede kaynamakta olan suya 2 - 3 adet beyaz soğan dilimlenir. Buhan hazne içine girecek şekilde, yarım saat bu buharda oturulur. Pişen soğanlar, kasık ve hazne üzerine konularak yatılır, soğuyunca soğanlar atılır.
Ay halleri dışında birinci hafta her gün, ikinci hafta beş, üçüncü hafta üç, daha sonra da haftada bir gün olmak üzere, uygulamaya dört ay devam edilir.
* Fındık, Antep fistığı, ceviz, badem, çam fıstığı, üzüm, dut kunısu, kayısı, incir ve hurma uygun miktarlarda karıştırılarak sabah akşam birer avuç yenir. Karpuz ve kavun yenir.
* Kadın yumurtalık ve rahminin kuvvetlenmesi için çörek otu, turp tohumu ve havuç karışımlarından istifade edilir.
* 5 gr. zencefil, 2 gr. vanilya, 2 gr. salep, 2 gr. zahter, 3 gr. safran, 5 gr. roka yaprağı, 5 gr. pırasa tohumu, 5 gr. nane yaprağı, 2 gr. mührü Süleyman kökü, 2 gr. mahlep, 3 gr. lahana tohumu, 5 gr. ısırgan tohumu, 3 gr. kimyon, 5 gr. boy otu, 2 gr. boğa dilberi, 5 gr. Antep fistığı, 5 gr. çam fistığı, 4 gr. turp tohumu, 3 gr. soğan tohumu, 5 gr. sinameki, 3 gr. rezene, 3 gr. anason, 5 gr. tarçın, 3 gr günlük ve 3 gr. şalgam tohumu kahve değirmeninde toz haline getirildikten sonra, macun kıvamına gelinceye kadar bal ilave edilir. Bu macundan günde üç defa birer kaşık yenir.

VIIIIIIIŞŞŞŞŞŞŞŞŞ.yabangülü..çocuğu bilmem ama bunları yiyince kuduracağım kesin.kocamda pek bi nazlıdır bu konuda...yandi artık çocuk.....

VIIIIIIIŞŞŞŞŞŞŞŞŞ.yabangülü..çocuğu bilmem ama bunları yiyince kuduracağım kesin.kocamda pek bi nazlıdır bu konuda...yandi artık çocuk.....

:roflol::roflol::roflol:canım valla artık ne olursa olsun.öyle olursa çocukta olur bende zaten hamileliği kolaylaştırıcı diye yazdım her konuda.:roflol::roflol:

canım paylasımın ıcın tesekkurler..
ozellıkle soganın kadınlar ustunde cok fazla faydası var.:dance:

sağolasın canım sayende yeni yeni şeyler öğrendim yerimseniben özelliklede soğanın faydasını ,hiç yiyemiyorum ben soğan:tomato:megerse nelere iyi geliyormuş

X