Gebeliğe Hazırlık Gebeliğe doğru gidilen kutsal yolumuz ;)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

ceydap

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2014
323
188
31
Arkadaşlar merhaba öncelikle size çıktığım bu yolda hangi tedaviler uygulandı neler yapıldı ondan bahsedeyim hem dertleşelim hem fikir olsun hem de burda bizi bizden başka kimse anlamaz diye dusunerekten muhabbet etmek istedim
Ben 24 yaşındayım 4 buçuk yıllık evliyiz bugüne kadar hiç korunmadik en başından beri bebeğimiz olsun istedik evliligimizn 9. Aynda hamile olduğumu öğrendim fakat acı bi sekilde daha tam sevinemeden dış gebelik olduğunu öğrendim. Kendiliginden sonlandı. Ardından bi sene kadar denememize rağmen bebeğimiz olmuyordu çok fazla doktora gittim klomen ve çatlatma iğnesini belki 6 kez kullandm o da fayda etmedi rahim filmi cekildim acı ceke çeke anestezisz çektiler film düzgün olmamış sadece tüplerin açık olduğu kesin rahimin durumu hakkında bi veri yok ortada. Ağustos ayında yeni bi doktora gitmeye karar verdim hormon testlerim yapıldı yumurta gelişimi bakıldı hiçbir sknti yok eşim de çift taraflı varikosel olduğu ortaya çıktı gerci o da cok etkilememis sperm sayısını ama ben hipotiroit hastasıyım o yuzden etkiliyodur diye düşünüyoruz o da ameliyat olucak bende yeni bir rahim filmi cektiricem ayın 17si adet tarihm tahminim 22si gibi filmi cekilirim bende durumlar böyle sizlerde ne var ne yok ???

Rahim filmleri spermiyogramlar tahliller derken 3 sene bitti elde var 0 hopotiroit bende de var ama doktor engel değil diyor tüp bebeğe hazirlaniyoruz

Bende 5 aylik evliyim 25 yasindayim. Sol overda 4 cm ve 1 cm olmak uzere iki tane cikolata kistim var. Doktor bebegin olursa kist erir dedi. Yoksa buyumeye devam edebilir ve ameliyat olman gerekir dedi. Bir bebegim olmasini bende istiyorum ama bu kistlerle olabilir de olmayabilirde..
Bu ay yumurtaliklarin catlama gunlerini degerlendirmeye calistim ama bugun regl oldum malesef..

Rabbim isteyen herkese nasip etsin , şifa versin bizlere inşallah..

Hayır aşılama denemedim doktorum onermedi tutma ihtimali tüp bebeğe göre düşük boşuna hormon yuklemeyelim vücuduna dedi bana da mantıklı geldi tüp bebekle aynı süreç her yönden yıpranma dedi

Canm oncelikle gecmis olsun bende çikolata kistinden ötürü ameliyat masasından döndüm bence fazla takılma bu durumw kendiliginden geciyo o kistler rabbim hayırlı evlatlar nasip etsn hepimize

Hayır aşılama denemedim doktorum onermedi tutma ihtimali tüp bebeğe göre düşük boşuna hormon yuklemeyelim vücuduna dedi bana da mantıklı geldi tüp bebekle aynı süreç her yönden yıpranma dedi

Yaş kaç acabaa??

Canm oncelikle gecmis olsun bende çikolata kistinden ötürü ameliyat masasından döndüm bence fazla takılma bu durumw kendiliginden geciyo o kistler rabbim hayırlı evlatlar nasip etsn hepimize
Seninki kendiliginden mi gecti canim. Birde kac cm di?

Kızlar herkese geçmiş olsun inşallah isteyen herkesin kısa zamanda olur bebeği ..ben de bir senedir evliyim hiç korunmadim pko var adet olduğum günden beri geçen ay rahim filmi çekildi birşey çıkmadı bekliyorum ben de sabırla

Seninki kendiliginden mi gecti canim. Birde kac cm di?

Ewet tam amelyata grcem adetim geldi doktor iptal etti ameliyati adet btti başka doktora gttm kistlerim ne durumda die bana dedi ki ne kisti ne ameliyati adetle bitmis hepsi kac cm di blmyoorm vala cnm ya 2 sene oldu bu olay olalı

İnsallah sabrımızı n sonu sağlıklı hayırlı bebislerimiz olur cnm hoşgeldin eee doktorlar ne diyo bu duruma

Ewet tam amelyata grcem adetim geldi doktor iptal etti ameliyati adet btti başka doktora gttm kistlerim ne durumda die bana dedi ki ne kisti ne ameliyati adetle bitmis hepsi kac cm di blmyoorm vala cnm ya 2 sene oldu bu olay olalı
İyiki ameliyat olmamişsin ,Allah yardim etmiş.. Ameliyat yumurtaliklara zarar veriyormuş olanlarin cogu bin pişman..

Aynı durum bizdede var eşimde çift taraflı varikosel var ama spermler bu durumdan etkilenmemiş doktor aslında ameliyata gerek yok fakat 15 aydır bebek olmadığı için gerekli gördü malum varikosel spermleri öldürüyor.Ama içimde korku var ameliyat sonrası da sonuç alamazsak diye ne kadar zor bir psikolojiymiş bu hiç aklımdan çıkmıyor kendimi çok eksik hissediyorum

Esimn de ole aslnda sayısı cok iyi ama o kafaya taktı olucak ameliyat rabbim bu psikolojiyle bize sabırlar versn gerçekten çok zor

Benimde 11. ayim bu ay kist ve miyom varmis yeni ogrendim sogan kuru yapiyorum bu ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…