Gebe kalamayanlar buraya.....

Hamile kalmaya engel olacak tıbbi bir sorunu olmadığı halde hamile kalamayan bayanların tek sorunu belki de eş düşmesidir. Bu konuda farkındalık yaratmak istedim. Eş düşmesi, göbek düşmesi ile karıştırılır ancak farklı şeylerdir. Çoğu yörede ebeler veya bilinçli kişiler bunun tedavisini yaparlar. Yaşlı teyzeler, nineler de bilir

Hamile kalmaya engel olacak tıbbi bir sorunu olmadığı halde hamile kalamayan bayanların tek sorunu belki de eş düşmesidir. Bu konuda farkındalık yaratmak istedim. Eş düşmesi, göbek düşmesi ile karıştırılır ancak farklı şeylerdir. Çoğu yörede ebeler veya bilinçli kişiler bunun tedavisini yaparlar. Yaşlı teyzeler, nineler de bilir
Nasıl belirtisi var ilk defa duyuyorum

Cocugum olmuyo mu deyince yumurta takibi yapiolar cnm
Hayır canım hormon tahlili ve vajinal muayene normal çıkınca yapıyorlar çünkü yumurtanın büyümesini kontrol ediyor ve çatlama günlerini söylüyor ilişki öneriyor o günlerde eğer yumurtanın büyümesinde sıkıntı yoksa benim vardı o yüzden klomene başlatacak

Hayır canım hormon tahlili ve vajinal muayene normal çıkınca yapıyorlar çünkü yumurtanın büyümesini kontrol ediyor ve çatlama günlerini söylüyor ilişki öneriyor o günlerde eğer yumurtanın büyümesinde sıkıntı yoksa benim vardı o yüzden klomene başlatacak
Kızlar ben hormon testine gidicem de sperm testi ni de aynı yapılırmı ?
Ayrıca yumurta takibi bundan sonraki aşama sanirim

Yumurta takibi için istersrm başlanıyor galiba
Ben istiyorum şu hormon testini atlatsam
Bebek istiyorsan doktor başlıyor zaten canım belirli günlerde seni muayeneye çağırıp vajinal muayeneyle yumurtanın boyuna çatladığı güne vs bakıyor bu kadar

Anladım bundan sonra gebelik olmadiginda ne öneriliyor? Direk aşılama veya catlatma iğnesi mi yoksa bekleyin mi
Klomen diye bir ilaç veriyor yumurta gelişsin diye bekliyor gelişip kendi çatlamazsa çatlatma iğnesi yapıyor bu ilacı 3 -4ay kullananı gördüm kendi isteği ile ama sonra vücûd ü dinlendiriyor daha sonra aşılama o da olmazsa tüp bebek en son

Klomen diye bir ilaç veriyor yumurta gelişsin diye bekliyor gelişip kendi çatlamazsa çatlatma iğnesi yapıyor bu ilacı 3 -4ay kullananı gördüm kendi isteği ile ama sonra vücûd ü dinlendiriyor daha sonra aşılama o da olmazsa tüp bebek en son
Teşekkür ederim bilgiler için canım çok iyi oldu:KK200:

Çok stresliyim sürekli ağlıyorum :KK43: eşim bugün doktora gitti hiç sorun çıkmadı.sonuçları çok güzel çıktı.demekki sorun bende :KK43: eşimde bişey cıkmamasına sevindim ama kendimi çok kötü hissediyorum.şuan regli dönemindeyim.bitince hemen doktora gideceğim :KK43:

Çok stresliyim sürekli ağlıyorum :KK43: eşim bugün doktora gitti hiç sorun çıkmadı.sonuçları çok güzel çıktı.demekki sorun bende :KK43: eşimde bişey cıkmamasına sevindim ama kendimi çok kötü hissediyorum.şuan regli dönemindeyim.bitince hemen doktora gideceğim :KK43:
Canım Allah in bir ol demesi yeter sorun bende diye düşünüp durma noldu doktor sende sorun buldu mu hiç test oldunmu

Hayır olur ınş canım smear testi alınmıştı sonucu aldım doktor yoktu çok merak ediyorum
Bende daha smear sonucumu almadım internette de göstermiyor bende merak ediyorum nelerin sonucu gösteriyor bilgisi olan var mı bende merak ediyorum

Yok ben daha doktora gitmedim ama eşimde sorun çıkmadığına göre sorun bende :KK43: eşim bugün gitti doktora.bende gidicem reglim bitince
Canım illa birinde suç bulmak zorunda değiliz bunu aklından çıkar. Nice insanlar var hiç sorun gozukmeyip yıllarca bekleyen.. Herşey zamani gelince olur. O zaman i da birtek Allah cc biliyor .

X