Gebe kalamayanlar buraya.....

yok canım yapmadım. Bir aşılama parası harcamışımdır testlere bir senedir.. O tek çizgiyi görmek ciddi travma yaptı bende. zaten ara ara kasıklarım da ağrıyor. Olmaya olacak da beni yoruyor işte..
Al benden de o kadar. Değil gebelik ovu testlerinde bile insan hic cift cizgi yakalamaz mi? Cok sansli bi azinlik su testte cift cizgi yakalayanlar. Bana hicbir türlü nasip olmadi :)

Adetim evlenmeden önce çok düzenliydi bilirdim hangi gün olacağımı evlendikten sonra bir kere 14 gün gecikti bi kaç kere 2-3 gün ama artık şukadar günde bir adet oluyorum diyemiyorum bu ayda mesela 2gün öne geldi:KK43: 1buçuk yıla yaklaştık bizde;( rahim filmim iyi çıktı tek sorunum ilaçsız yumurtalarım istenilen kadar büyümüyo ;( Benim bende sonra evlenen 3 arkadaşım şuan hamile ve şuan etrafımda hergün gördüğüm tam 5 kişi hamile ikisi iş yerimden diğerleri çok yakın arkadaşlarım yani benim hamile insan görmediğim bir günüm bile yok kıskanmıyorum ama kıskandığımı düşünürlermi die korkuyorum ;( Allahım kurtarsın bizi bu düşüncelerden;((((
Hani nerde o erkekte sorun yoksa önemli degil diyenler ;( Allahim kolaylik versin arkadasim ben hamilelik haberi almaya tahamul edemezken bir de gözümün önünde olsa ne yaparım bilmiyorum..

Hani nerde o erkekte sorun yoksa önemli degil diyenler ;( Allahim kolaylik versin arkadasim ben hamilelik haberi almaya tahamul edemezken bir de gözümün önünde olsa ne yaparım bilmiyorum..[/Q
Hani nerde o erkekte sorun yoksa önemli degil diyenler ;( Allahim kolaylik versin arkadasim ben hamilelik haberi almaya tahamul edemezken bir de gözümün önünde olsa ne yaparım bilmiyorum..
Allah razı olsun canım Rabbim hepimize klaylık versin :KK43: Gözümün önünü geçtim bide öğle aralarında beni çağırıyolar gidiyoruz beraber hastane çıkışı, bebek arabası, park yatak falan alıyoruz ;( gelemem diyemiyorum kıskanıyo olmasın diye içim yana yana gidiyorum onlarla ;( çok zor bunu yaşamayan bilemez ;(

İnsan artik o kafaya bürünüyor demi. Normalde iki gün gecikti hamile miyim diye suphelenecekken umudumuz öyle bir kirilmis ki zamaninda. Kesin belirti degildir ama ya belirtiyse of adet gorsem de rahatlasam diyorsun. Umutlanmak bile yorar mi insani? Bu arada senin hikayen nedir? Ne kadar oldu korunmayi birakali?
canım ben de 2 yıllık evliyim. 1 yıl istemedik. 2. yıl başladık çalışmalara ..2. ay baktım tık yok hemen doktora hormon spermiyogram ardından rahim filmi .. doktor normal herşey diyor ama olmuyor işte... yaşım da 33 e dayandı.. genç olsam sıkıntı yapmayacağım. ama her geçen gün ömürden.. en son artık 1 seneyi doldurunca doktorumu zorladım artık aşılama deneyelim dedi.. İşte bu ay aşılama yapacağız...

Bi aşılama parasıda ben harcadım hatta artık okadar psikolojimi bozduki testler tek çizgiyi görmeden adet olamıyorum bakıyorum adetim geçmiş bi test yapıyorum bi kaç saat sonra adet oluyorum ;(
ay cidden ya şimdi test alıp tek çizgiyi görsem 10 dk sonra adetim gelir... Nasıl psikoloji yapmışsak...

canım ben de 2 yıllık evliyim. 1 yıl istemedik. 2. yıl başladık çalışmalara ..2. ay baktım tık yok hemen doktora hormon spermiyogram ardından rahim filmi .. doktor normal herşey diyor ama olmuyor işte... yaşım da 33 e dayandı.. genç olsam sıkıntı yapmayacağım. ama her geçen gün ömürden.. en son artık 1 seneyi doldurunca doktorumu zorladım artık aşılama deneyelim dedi.. İşte bu ay aşılama yapacağız...
Canim sen de benim gibi her seyi kafana cok takiyorsun galiba. Daha ne kadar oldu korunmayi birakali? 33 hic gec bir yas degil once bunu bil sakin ol. Sogan kuru yaptin mi ?

Canim sen de benim gibi her seyi kafana cok takiyorsun galiba. Daha ne kadar oldu korunmayi birakali? 33 hic gec bir yas degil once bunu bil sakin ol. Sogan kuru yaptin mi ?
yapmıştım 1 tane kistim vardı 3 cm ... kürden sonra muayeneye gittim. kist gitmiş.. gebelik konusunda bilmem ama gerçekten kist konusunda çok işe yarıyor..işyerinde her sabah soğan kaynatıyordum... Haaaa iş arkadaşlarım kafayı kırmıştı kokudan.. Ay aklıma geldi ne komik günler :)

yapmıştım 1 tane kistim vardı 3 cm ... kürden sonra muayeneye gittim. kist gitmiş.. gebelik konusunda bilmem ama gerçekten kist konusunda çok işe yarıyor..işyerinde her sabah soğan kaynatıyordum... Haaaa iş arkadaşlarım kafayı kırmıştı kokudan.. Ay aklıma geldi ne komik günler :)
Nasil yaptin onu isyerinde ya ben cok utaniyorum herkesten gizli yapiyorum :)) sogan kurunu yapali ne kadar oldu? Cok soru soruyorum ya kusura bakma :) bnm de mini minnacik kistlerim var. Umarim artik giderler ve yumurtam kaliteli olur. Duzenli adet gormek hormonlarin normal olmasi yumurtayi kaliteli yapmiyor demek ki of..

Allah yardimcin olsun canim.. Hepimizin olsun.. Cok şükür Kendi ailemizde bu tür patavatsızliklar yapilmiyor. Hatta kimsenin bir beklentisi yok bizden bebek gbi. Ben kendim beklentideyim bir de isimiz geregi cok cesitli insanlarla tanışıyoruz. Bu yuzden de bu sorularin muhatabi olabiliyoruz. Eşimin zerre umrunda degil. Kaderci bir adam kendisi. Hatta o kadar kiziyor ki bebek cok mu lazım diye. Yani bunu ben uzulmeyeyim diye mi yapiyor bilmiyorum. Normalde cocuklari cok sever. Hele yegenlerini. Yegenini böyle seven adam cocugunu nasil sever kimbilir diyorum. İçim gidiyor ona bi cocuk vermek istiyorum. Veremeyince de iyice yeri dibine giriyorum. O ise Allah verecegi zamani bilir kafasinda..

Doktor bize sorununuz yok diyor. Ama ben inanmıyorum artik. Pko görünümlü yumurtaliklarim. Hormonlarim normal gbi yani süper seviyede değil ama sinirlarda. Adetlerim duzenli. Doktor bu degerlerle senin gebe kalmaman icin hicbir sebep yok dedi. Dedi demesine de o bunu diyeli bir yıl oldu. Yok yok hala yok .. Ovulasyon testlerinde bile hic cift cizgiyi goremedim. Yumurtam mi kalitesiz catlamiyo mu noluyo bilmiyorum. Sorun kocanda degilse hamile kalirsin diyorlar. Ee nerede?

Tövbe estağfurullah. Cok şükür ben sadece kendimi yiyip bitiriyorum. Mesele benim kafamda olup bitiyor. Nasıl bir cevreymis sizinki cok üzüldüm kendi derdimize yanmamız gerekirken bir de nelerle uğraştırıyorlar seni. O densiz pislik ömür tüketicilerin ağzını yuzunu dağıtmak istedim simdi.
Cnm evliliğiniz 1 yılını doldurdu mu 1 yılı dondurmayınca doktorlar bakmıyorlar.
Rahim filmi çektirdin mi.simir aldırdın mi cnm yani gereken herşeyi ama herşeyi yaptırdın mı o halde hala bi sorun yoksa üzülme işte nasip kadar kısmet devreye giriyor Allah a bol dua et çünkü aslında biz sadece çaba gösteriyoruz verense Allah.bak benim bi arkadaşımın adeti 3 4 ayda bir olurdu ama evlendi 5 ay sonra üstelik doğal yolla hamile kaldı maşallah.yani yeter ki Allah istesin neler olmaz ki.biz gaflete düşüp isyan ediyoruz çok yanlış yapıyoruz bende çok üzülüyorum yeter artık diyorum.bi daha doktora falan gitmicem.hiç bi işe yaramıyor diyorum.bende bitkisele başladım bi yandan da bugün iğnemin son günü .yine bi catlatma ignesi verecek ama benim hiç bi şekilde ne şüphe ne beklentim var nötrum tamamıyle.
Ben Bayadır bal+corek otu+tarcin karşımıza yapıp yiyorum bi dün sabah almayı unuttum ama onun haricinde hep aldım hayırlısı diyorum ama bi beklentim yok malesef artık eskisi gibi heyecanla beklemiyorum :KK43:

Nasil yaptin onu isyerinde ya ben cok utaniyorum herkesten gizli yapiyorum :)) sogan kurunu yapali ne kadar oldu? Cok soru soruyorum ya kusura bakma :) bnm de mini minnacik kistlerim var. Umarim artik giderler ve yumurtam kaliteli olur. Duzenli adet gormek hormonlarin normal olmasi yumurtayi kaliteli yapmiyor demek ki of..
Canım 4 ay falan önce yapmıştım. 15 gün boyunca Sabah akşam kaynamış suda 1 soğan 5 dk demleyip 1 su bardağı içiyordum. Adet bitiminde başlamıştım galiba.. Ama sabah akşam yeni yapıyordum taze taze içiyordum

Cnm evliliğiniz 1 yılını doldurdu mu 1 yılı dondurmayınca doktorlar bakmıyorlar.
Rahim filmi çektirdin mi.simir aldırdın mi cnm yani gereken herşeyi ama herşeyi yaptırdın mı o halde hala bi sorun yoksa üzülme işte nasip kadar kısmet devreye giriyor Allah a bol dua et çünkü aslında biz sadece çaba gösteriyoruz verense Allah.bak benim bi arkadaşımın adeti 3 4 ayda bir olurdu ama evlendi 5 ay sonra üstelik doğal yolla hamile kaldı maşallah.yani yeter ki Allah istesin neler olmaz ki.biz gaflete düşüp isyan ediyoruz çok yanlış yapıyoruz bende çok üzülüyorum yeter artık diyorum.bi daha doktora falan gitmicem.hiç bi işe yaramıyor diyorum.bende bitkisele başladım bi yandan da bugün iğnemin son günü .yine bi catlatma ignesi verecek ama benim hiç bi şekilde ne şüphe ne beklentim var nötrum tamamıyle.
Ben Bayadır bal+corek otu+tarcin karşımıza yapıp yiyorum bi dün sabah almayı unuttum ama onun haricinde hep aldım hayırlısı diyorum ama bi beklentim yok malesef artık eskisi gibi heyecanla beklemiyorum :KK43:
Evet canim 16 ay oldu ztn hic korunmadim. Hissediyordum sanki cocugum olmayacagini o yuzden korunmadim zaten. Rahim filmi simir testi yaptirmadim. Su an vaktim ve maddi imkanim yok. Ama 3. Gun 21. Gun testlerim normal. Adetim duzenli. Yumurtaliklarimda pko gorunumu var. O onemli degilmis ama bebek de yok :)

Canım 4 ay falan önce yapmıştım. 15 gün boyunca Sabah akşam kaynamış suda 1 soğan 5 dk demleyip 1 su bardağı içiyordum. Adet bitiminde başlamıştım galiba.. Ama sabah akşam yeni yapıyordum taze taze içiyordum
Ben de gecen ay yaptim 15 gun. Bu ay da 10 gun yapicam. O degil de ovu testinde bile hic cift cizgi yakalayamamam ne olacak. Yumurtlamiyorum galiba ben kadin değilim :)

Ben de gecen ay yaptim 15 gun. Bu ay da 10 gun yapicam. O degil de ovu testinde bile hic cift cizgi yakalayamamam ne olacak. Yumurtlamiyorum galiba ben kadin değilim :)
Daha neler öyle deme... Sen yumurta takibiyaptırsana ..dr baksın oluyor mu çatlıyor mu yeterince gelişiyor mu diye adetinden 10 gün sonra bi ultrasona girsen öğrenirsin

Daha neler öyle deme... Sen yumurta takibiyaptırsana ..dr baksın oluyor mu çatlıyor mu yeterince gelişiyor mu diye adetinden 10 gün sonra bi ultrasona girsen öğrenirsin
Onun icin gun asiri gitmek gerekiyor dimi? Oyleyse gitmek cok zor gelir bana calisirken
Şuan eczanenin önünden geçiyorum zor tutuyorum kendimi test anlamak için. Ama almayacağım vallahi almadım :KK66:
icimden bi ses hamilesin diyo neden bilmem oyle altinci hissi kuvvetli biri de değilimdir ama öyle geldi :)

Smear testi sonucunda mantar enfeksiyonu çıkmış.yahu doktor alttan muayene etti .öyle birşey söylemedi.muayenede belli oluyormuş.ayrica mantar enfeksiyonuna kaşıntı oluyormuş çok kötü bende o da yok .test sonucu öğrendim böyle bir şeyi.simdi var mı yok mu bilmiyorum.

Smear testi sonucunda mantar enfeksiyonu çıkmış.yahu doktor alttan muayene etti .öyle birşey söylemedi.muayenede belli oluyormuş.ayrica mantar enfeksiyonuna kaşıntı oluyormuş çok kötü bende o da yok .test sonucu öğrendim böyle bir şeyi.simdi var mı yok mu bilmiyorum.
Canim bende de mantar enf oldu. Böyle peynir kesigi gibi akintim olmustu. Ama kasinti ve yanmam olmamisti. Yani illa kasinti olacak diye düsünme. 1 hafta fitil kullandim gecti

Onun icin gun asiri gitmek gerekiyor dimi? Oyleyse gitmek cok zor gelir bana calisirken

icimden bi ses hamilesin diyo neden bilmem oyle altinci hissi kuvvetli biri de değilimdir ama öyle geldi :)
Allah sesini duysun canim:) herkesin gönlüne göre versin inş:) bu arada iste adetin 10. Gununden itibaren yumurta gelismeye basliyor 15. Güne kadar 2 kere gidip baktirsan yeter zaten..

Canim bende de mantar enf oldu. Böyle peynir kesigi gibi akintim olmustu. Ama kasinti ve yanmam olmamisti. Yani illa kasinti olacak diye düsünme. 1 hafta fitil kullandim gecti
Bütün kadınlarda oluyor sanırım .endisem gebeliğe etkisi var mı acaba .. .yarın isten izin alabilirsem doktora gidicem ...bu kadınların işi çok zor coookkkk

Yumurtalama bizim düşündüğümüz gibi olmayabiliyor arkadaşlar.doktora gitmek şart.mesala ben 25 gunde adet oluyorum.normalde 14 çıkarınca 11. Gün yumurtlama dönemine.ovulasyon testi de yaptim. O dönemlerde hiç çift çizgi yok.15. gün doktora gittim o da bizim gibi hesapladı.ama alttan muayene edince senin bugün dedi mutlaka bugün deneyin dedi.yani geç yumurtlama oluyormuş.malasef hesaptaki gibi olmuyor.yalnis dusuup umutsuzluğa kapiliyoruz

X