Gebe kalamayanlar buraya.....

canım seni çok iyi anlıyorum
Canım seni cok iyi anlıyorum çok zor bir imtihan allah yardımcın olsun en kısa zamanda sana sağlıklı evlatlar versin. Bol dua et bende dualarıma seni katarım. Bak benim arkadaşım var tam 5 yıl çocuğu olmadı tabii denemediği yol da kalmadı lap.oldu tüplerde sorun vardı kaç dr gitti kesin olmaz dediler tekrar ameliyat olması gerekiyordu ama eşi istemedi çünkü riskliydi umudu bitti çalışmaya başladı ve sürpriz bir şekilde kendiliğinden hamile kaldı Oğlumdan birkaç ay küçük kızı var ve yine tedavisiz ikinciyi doğum yaptı geçenlerde. İkimizde hamileyken ben iki çocuk istiyorum diye Konuşurduk oda allah bana bir tane verdi yeter daha ne isterim ki derdi bak ne oldu kısır dedikleri arkadaşımın 2 evladı var bense sağlıklıydım sözde ama olmuyor şimdi.. Oda eşinden ayrılmayı teklif etti çünkü sorun kadındaydı. Bende çok üzülüyorum ama bu bana çok iyi bir örnek aslında. Sadece buda değil başka bir arkadaşım daha var tam rahmini alacaklardı o kadar umut yoktu yani şimdi 3 yaşında oğlu var. Şeytan bizi dürtüyor , nefis zorluyor, çevre baskısı , en önemlisi de çocuk hasreti çok zor durum biliyorum ama allahtan ümit kesilmez. Ki bu arkadaşlarım 35 yaşında anne oldular. Eğer yaşın küçükse asla pes etme, yılma..biliyorum bunu söylemek kolay yapmak çok zor...

Çevrenizde rahim yapışıklığı olup da tedavi sonrası hamile kalan var mı lütfen yazın
Bu konuda tam bilgim yok canım az önce de yazdığım gibi iki arkadaşımın çok büyük sorunları vardı hem Türkiye de, hemde yurtdışında kaç dr asla çocuğun olmaz demişler ama oldu. Bu birebir benim gördüğüm, bildiğim arkadaşım efsane değil yani.. Ama tam olarak sorunları neydi bilmiyorum çünkü o zamanlar kısırlık falan bana çok uzaktı hemen hamile kaldığım için bana yabancıydı öyle şeyler onlar anlatırdı dinlerdim ama öylesine.. Şimdi çok merak ediyorum ama soramıyorum çünkü çevrem bilmiyor durumumu ben istemiyorum sanıyorlar

Cnm senin yazdklarni okuyunca fikir değiştirdim gib lokoropinin n gibi riskleri varmış bana bilgi verir misin lütfen şükür bizim birer tane var ya olmayanlar rabbim onlara sifa sabir versin[/QUOTE]
Canım seni korkutmak gibi olmasın ama ben bekar bir kızın 18 yaşlarında karın ağrısı şikayetiyle hast.gidip bu ameliyatta masada kaldığını biliyorum tam geçen sene bu zamanlarda. Tabii ki ecel geldimi baş ağrısı bahane biliyorum ama yinede cesaret edemiyorum eğer hiç çocuğum olmasaydı bir umutla olurdum ama bin şükür benim yavrum var. Ayrıca bağırsaklarda hasar kalabilir, rahim delinmesi olabilir, ameliyat sonrası yapışıklık, sıvı vs.tekrar edebilir bu riskleri de bir kenara koyalım kesin hamile kalacağının garantisi yok.. Dediğim gibi hiç evladım olmasaydı herşeyi göze alırdım ama şimdi bu riskleri göze alamam. Ve çok yıpratıcı bir süreç ben anneyim bu kadar çok çökersem yavrumla nasıl ilgilenirim. Eşimle de konuştuk en fazla yapacağımız hsg, eğer olursa ilaçla tedavi. Rabbim ol demeyince olmaz bundan çok eminim. Bu arada bitkisel kürler yaparım tabii onun bir zararı yok çünkü.. Aslında çaresi çok basit ne zaman kafadan atıcaz bebekti,yumurtlama günüydü, adetti.. O zaman müjde alıcaz inşallah

Evet gerçekten öyle bugün regl oldum yine de elhamdürillah dedim çünkü düzenli adetim var buda bir umut benim için ya hiç olamayanlar var inşallah benim de olucak gece rüyamda oyuncak beşik gördüm kayınpederimin evinde bulduk eşimle diyorum ki sakşıyım kızımız oynar ya bilmiyorum kızım mı olucak benim :) hayır olsun sende akışına bırak olucak senin inanıyorum hislerim de kolay kolay yanılmam ama bide kuranı kerim oku hayırlı bir işe niyetlen hatim et ama kalbini ikileme sakın inanarak yap bunu arkadaş dan duydum gidicem doktora yaşım 26 ameliyat da deseler olurum razıyım yeter ki bi evladımı alayım kucağıma kokusunu alayım çok seviyorum hayırlı sağlık lı tabi ki :) sağol canım isteyen ümmeti muhammede içindede bana nasip etsin

Canım benim kafana takma bu kadar gerçek ten senin yerinde olmak isteyen bir çok kişi vardır zaman a bırak mesajını şimdi gördüm ya kaç yere yazdım kimse bişey yazmıyor yazmadıkları gibi benim de olmaz diyorum ya ne zaman ne hissetiğimi bilmiyorum canım çok acıyor bazen beni bu densizler üzüyor bazen de eşimin umutsuz tavırları beni motive etmiyor başkası olsa yer içer keyfine bakar ben yapamıyorum çok yoruldum bu ay olmadı başka ay olur demek den kendime morel veren bir tek benim eltimin de bana hasta oldun mu sorusu inşallah olmazsın demesi batıyor artık iyi niyetli olsa da bana batıyor bu ne biçim dünya beee eşim de problem yok bende öyle olmasına rağmen beni anlamıyor tedavim yanıt vermediği esna da benden çok üzüldü ben i motive edeceğineben peşin sıra gezdim peşinde onca iğneye onca utanmama mı ya da acıları mamı yanayım yok sa olmadığına mı. Aferdersiniz de gidip bir bardağa örnek vermek mi zor anlamıyorum :,(

Bazen insanı eşi bile anlamıyor dimi.. Üzme kendini canım şimdiden çok yıpratma daha çok gençsin olur inan. Gücünü bitirmeki bebek olunca zaten çok yorulacaksın. Yeni yılın hayırlı olsun bütün dileklerin gerçek olsun inşallah

Kizlar selam.puregon 300 igne kullanan warsa lutfen yazsin.kutunun icinden neler cikiyor.?enjektor kalemi olmasi lazimmi kutunun icinde ??

Kızlar selam hepinize Mutlu yıllar. Ben bu geçtiğimiz hafta pazartesi Çarşamba perşembe doktora gittim perşembe günü dün yani 3 tane yumurtam oluştu 1.67, 1. 65ve 1.52 ama rahim ağzı yeterli kalınlıkta değilmiş , estrofem adında bir ilaç verdi günde üç tane kullan dedi yarın sabahtan yine çağırdı. Benzer ilaçları alan ya da bilgisi olan var mı?

Evet öyle inşallah
aynen canım en çok ona üzülüyorum bir bilsem olacağını içim rahatlayacak eşim özel hastaneye gitmek istemiyor para gidicek diyemi sonuç alamayacak diye mi bilmiyorum devlette hakkımız var diyip duruyor var da gittikte ne ol du sorunum var çözmeden aşılama yaptı başından atarcasına ne çekmişsin kimin umrunda ki öyle diyorum eşime eşim öyle olacığına da ihtimal verdiği için aşılama yaptı diyor bir ben mi yanlış anladım nasıl sorunum yok da mı gebelik olmuyor bu nasıl iş bilmiyorum allahıma yalvarıyorum bu yükümü hafifletsin gerçekten yıprandım takmamak için el işi yapıyorum kursa gidiyorum temizlik yapıyorum evime ibadetlerime dikkat ediyorum unutayım bi nebze yok hep aklımda normal karadut böyle değil di çöktü şimdi ben bile beni tanıyamıyorum. Evet olsa da sağlıklı evladım dab yorulsam yaa düşünmek daha ağır geliyor bazen başım ağrıyor düşünmek den yüzüm gülmüyor inanırmısın yansıtıyor um herkese elim de değil kimsem de yok var ama yok allah dan başka burada anlatıyor um işte sizlere

Keşke elimizden bişey gelsede yapsam yüzünü güldürsem allaha sığınmaktan başka bişey yapamıyoruz.. Ama gittiğin dr içine sinmiyorsa değiştirmen daha mantıklı. Belki dediğin gibi eşin özelde boşuna para harcamak istemiyordur ama sadece bir doktora güvenmek ne kadar doğru? Benimde eşim başka dr gitmemi istemiyor ama ben daha önce kaç tane dr gittim başka görüşler aldım hepsi aynı şeyi söylediği için artık kendi doktorumda kalmaya karar verdik. Senin durumun daha farklı bence eşini ikna et mutlaka başka görüş al hem devlet hastanesinde çok zaman kaybediliyor diye biliyorum. Bebek fikrini kafadan çıkarmanın yolu yok canım ya ben bile saplantı yaptığıma göre seni tahmin edebiliyorum.. Çok zor allah yardımcın olsun canım inşallah hemen kavuşursun meleğine. Evlat bambaşka birşey her anı çok özel ama özellikle onu karnında taşımak, hissetmek harika bir duygu. İnan canından öte.. Allahım kimseyi bu sevgiden mahrum etmesin, isteyen,hasretini çeken herkese sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah olanlarında evladını esirgesin rabbim.. Senin avantajın var canım yaşın genç, düzenli adet oluyorsun umut cok yani ama tedavini yaptır. Benim dr her ay adet olan kadınlarda gebelik er-geç olur demişti. Asla umudunu kaybetme.. Bitkisel kürler falan yaptın mı hiç? Birde öyle şeyler dene istersen

Evet eşimin gerili çok iyi değil asgari ücrettin şimdi ki halinden biraz fazla alıyor şükür kira vermiyorum ama para harcamak istemiyor ya olmazsa diye boşa gidicek vs. Ama ben olsa öyle düşünmem sağlık derim bide çok seviyorum eşimi. hiç gözüm görmez parayı üzülmesin yeterki derim. sorun şu ki herkes ben değilim. Denemedim canım denediğim soğan suyu kürü hiç faydasını görmedim hiç fark etmedim. Bide süte çiğ yumurtanın beyazını kattım kırk gün içtim güya koca karıya gitmiştim o söyledi yok rahmin yamuk ağır v.s bide bi başka kadına da gittim o da sütlü ot lu karışım da bekletti beni sonuç negatif gerçekten yoruldum gitmedim artık en tuafı da inanarak gitmiştim

Benim için hayırlı dua et yeter bana kat ve katıda dönsün sana allah razı olsun.

Adet oluvcan galiba canım benim belirtilerim ile aynı düzensiz mi adetlerin tam olarak bir bilgim yok da

Eşin haksız da sayılmaz gerçekten çok masraflı bu işler hele de tüp bebek fiyatı çok fazla asgari ücrette çalışan birinin ödeyebilmesi imkansız. Sende haklısın sağlığın sözkonusu olunca tek dr tek hastane yeterli olmaz çünkü bazı doktorlar gerçekten çok bilgisiz ve yanlış tedaviler yapıyorlar. Bende soğan kürüne başladım 1 hafta oluyor bi değişiklik farketmedim ama 15 günü tamamlıyayım diyorum.

Canım benim iç sen üç ay kullandım soğan kürünü ben her ay adetimden yedi gün sonra kullandım ilk ay 15 gün içtim diğer aylar on gün sabah akşam öyle işte nasip ben fayda bulmadım yanlış kullanmışta olabilirim herşey Allahtandır. Bi bakmışız senin oldu inşallah olur bi gidebilsem kocaelin de üniversite de yiğit diue bir doktor varmış inşallah ona giderim yalvarırım yeter ki bana yardım etsin ne isterse yaparız yoksa ben keçileri kaçırcam yuvam bozulcak korkusuyla yaşıyorum eşimi çok seviyorum bana az ya da öz olsada imkanlar sunuyor allah razı olsun evimdeyim onun sayesinde çay ım suyum önüm de yetiyor çok şükür bunlar bile benim için nimet öyle görüyorum ama benim elimde bişe yok ben onun için bişey yapamıyorum ne kadar ağır geliyor benim için ya saçma olabilir ben böyle düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…