Gebe kalamayanlar buraya.....

Terez zâlimîne muşfikîne mimmâ kesebû ve huve vâkıun bihim, vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti fî ravdâtil cennât(cennâti), lehum mâ yeşâûne inde rabbihim zâlike huvel fadlul kebîr(kebîru).
Türkçesini buldum bumudur acaba arapça okuyamayanlar burdan okusunlar belki faydası olur

Ay allahım korusun yaa çok geçmiş olsun buna da şükür kırık çıkık yoktur inşallah dikkat et kuzum çok üzüldüm ya allah şifa versin :KK43::KK43:
Sagol canm bnm rontgen cekildi kirik cikik yok korkulcak bise yok ddi rontgendeki doktor baglarin zedelenmis dedi. Ortapedi de muayne etti cok canimi yakti ama ya oda bunda bisey yok dedi emar da belli olcak net iste ama yuruyemiyrm :KK43:

Sagol canm bnm rontgen cekildi kirik cikik yok korkulcak bise yok ddi rontgendeki doktor baglarin zedelenmis dedi. Ortapedi de muayne etti cok canimi yakti ama ya oda bunda bisey yok dedi emar da belli olcak net iste ama yuruyemiyrm :KK43:

Çok geçmiş olsun canm benm yaa dikkat et kendine bundan sonra inşallah MR da da bişey çıkmaz yaa üstüne basmamaya çalış dinlen bide. Çok ayaküstünde kalma yani iyi mi :KK15:

Rahim filmi çektiren arkadaşlar, gerçekten o kadar ağrılı bir durum mudur o? Doktor bana da önümüzdeki ay gebe kalmazsam yumurtlama tedavisi vereceğim ama yine olmazsa rahim filmi isteyebilirim dedi. Rahim filminin çok ağrılı olduğunu ve insanların anestezi istediğini okudum birçok yerde
Ben narkozla cektirdim cok tırsak olduğum için :KK70: pişman değilim bi daha olsa bi daha narkoz alırım

Kızlar merhabaa kan testim bu sekilde cıktı sizce sonuc ne doktor yenı olusmaya basladı dedi

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    49,7 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba,
1,5 yılı geçkin süredir evliyim. Evlendiğimde hemen çocuk istiyordum evlenmeden folik asit kullanımına bile başlamıştım. Birkaç ay sonra ilk gebeliğim oldu fakat önce geç yumurtlama dedi ve kalp atışı zayıf dedi doktor. Bir süre sonra gittiğimde tamamen durmuştu ve KÜRTAJ. 2. gebelikte Bhcg değerlerim fırlıyordu. Mol gebelik şüphesi ve parsiyel mol dendi ve bu defa çok ağrılı narkozsuz KÜRTAJ. Kafamda o kadar çok soru kalarak ve güvenimi yitirmiş şekilde ayrıldım ki. Mol gebelik fakat sadece değerlerin düşmesi beklendi ve üstelik iltihaplı dendi ve tek bir tedaviyi geçin kürtaj sonrası haftalık takip dışında tek bir test bile yapılmadı. Sonrasında çocuksuz hayat daha kolay zaten çalışanım diyorum ama bir ukte duruyor bir yerde. Eşim acılarımdan sonra tamamen istemiyor. Sözün özü bir bayanla tanıştım. Dış gebelik geçirmiş ve 5 yıl bebeği olmamış gelinini bir ebeye götürmüş ve şifa bulmuş. Ben de sürekli oluşan iltihaplarıma çözüm olur iye gittim. Kendi hazırladığı bitkisel tedaviyi uyguluyor. Çok kişiye ve çok probleme deva olmuş. Bende rahim iltihapla sarılıymış, 2 ay bitti 3 ay kaldı. Su gibi akıyor her zaman ped vs kullanıyorum. Bakalım ya Şafi ya Allaah...
Öncelikle çok çok geçmiş olsun rabbim birdaha benzeri acılar yaşatmasın sana.. İlk defa senden duyuyorum su gibi akacak kadar iltihabı nasıl bu kadar ilerledi canım ya iki kürtaja sebep olacak kadar? Rahatsızlığının ilk hallerini, belirtilerini paylaşırmısın lütfen yanlış anlama bilgimiz olsun bilinçli olalım diye

Sagol canm bebegn altini degistiriodm uzerinide hep cikardm poposuna devmli hareket ederkn pis surulms kucagima aldm poposuni sileym diye arka taraftaydi cnku oda alirken aglamaya basladi nedense bnde ayaktaydm bi anda durup dururkn dizm 3kere ters dondu yavsca dustm.cnku kucagmda bebek vardi popomn uzerne otrdm cok sukur ki yavrma bise olmadi. Ve Allah dan tlfn yanmdaydi eltimi aradm ciktilar hemen yukari ben bacagm kirildi die agliorm ama cnku hic yuruyemedm ambulansi aradilar onla gittm hastaneye rontgen cekldi doktor bagirta bagirta muayne etti :KK43: bise yok bunda dediler ama bnm diz bukulmuo bukulsede cook acio ciglik atcak sekilde yarn aksam emarim var o zaman belli olcak bakalm
Çok geçmiş olsun.. Yeni doğum yaptın galiba nazara gelmiş olabilirsin bol bol oku canım kendine de bebeğine de

Bu ay da tek çizgiyi görmek kısmet oldu.dün işyerinde tansiyonum düştü basım dönmeye başladı adette 18 gün gecikince öğle yemeğinde koşa koşa eve geldim test yapayim diye ama yine aynı sonuç :KK43:

merhaba arkadaşlar.
hamile kalamayanlar,burada sorunlarımızı paylaşalım,anlatalım.

6 senelik evliyim 5 yaşında kuzucuğum var.ama 4 senedir hamile kalamıyorum.klomen sürekli kullandım,daha sonra çatlatma iğnesi vuruldum yine olmadı.artık gelecek ay aşılama yapılacak.inşallah hamile kalabilirim.ve ayrıca tüm tesler yapıldı ben ve eşim gayet sağlıklıyız.nedeni bilinmeyen kısırlık buna denir sanırım.
hadi gel artık bebeğim:emir_bebek:
Ben iki bucuk yildir evliyim ilk bir yil istemedik sonrasinda hadi olsun dedik korunmayi biraktiktan on ay sonra hamile kaldim ama dusuk oldu suan dokuz aydor tekrar gidip geliyorum hastaneye hicbi sorun yok esimde de yok uc ay klomen serophene kullandim catlatma igneside oldum ama olmadi bu ay progesteron sonucum 53.71 cikti sansim cok yuksekmis ins olur olmazsa artik hsg cekilcek ve ilk asilama yapilcak

canım ilk önce gecmiş olsun...doktorun söyledigi gibi;stres yapma sanırım 6 aydır bebek bekliyorsun...daha yeni sanırım.prolaktin bildigim kadarıyla 25-30 arası olmalı.bu prolaktin dedigimiz hormon beynimizde ki hipofiz bezinden gelen bir faktör;kısacası prolaktin yükselmesi hem bebek tedavisini hemde düzenli kanamanı engeller.fsh-LH bunlarda yine bldiğin gibi hormon testleri,hr ikiside birbirine yakın sonuçlar olmalı...mesela;fsh 4.75 LH 5.20 gibi;TSH da guatırla ilgili oda 4.70 geçmemeli.geçmis ise;troyit bezlerine bakarlar.bunlar benim bildgim degerler her hastanenin farklı sistemi olablir.tekrar gecmiş olsunnn....
Prolaktin siniri 25 biliyorum ben

tekrar merhaba.Canımm sen tedavi görüyor musun. ben tavşanlı tıp merkezine gidiyorum.yaklaşık 1 aydır tedavi görüyorum. önce klomen kullandım.çok fayda etmedi.fakat regl halindeyken kullandım . Sonra 1 hafta sonra gittiğimde sol yumurtalıktaki 1 yumurta büyümüş dedi doktor ama çatlama iğnesi vurmadı. progestan isimli ilacı verdi. ama bu ilaç düşük önleyici imiş. ben hamile kalmak istiyorum doktor düşük önleyici veriyor. çarşamba günü ilecı kullanmaya başlayacam ama ilacı kullanma konusunda kararsızım.allahım hayırlısıyla hepimize sağlıklı bebişler nasip atsin.:emir_bebek:
Progestan yumurtanin catlamasini sagliyo haliyle daha kolay hamile kalabiliyosun

X