Gebe kalamayanlar buraya.....

kılzzarr merhabaa. bende pko varmış ıkı ay oldu ögreneli en son 19 agustosta adet oldum doktora gıttım tekrar hamıle degılım progestan 200 mg verdi bu hem adetlerimi düzenlicekmiş hemde hamile kalmama yardımcı olcakmıs 15 gün sonra adet yapacak bnei bu ilaç

tedavin hayırlı olur inşallah

Bir an önce ver abla ihmal etme İnşallah sonuçlardan güzel haber alırım..
Bu ay nedense içimde tuhaf bi his var galiba yakında birinin daha hamile haberini alıcaz inş hislerim yanıltmaz

Benim en kisa program 30dk ona bari atarim sabun tozunu bulurum marketlerden bime de bakmak lazim bakalm kiyafrletlere koydun mu yumsatici peki
Benim de 30 dk iste :) sabun tozu baska markalarin var da bu renk almıyor dediler ondan bu marlayi aldim. Kıyafetlerle battaniye attiysam koydum yumusaticu ne kadar az sey kullansam yikarken o kadar iyi bence

Benim en kisa program 30dk ona bari atarim sabun tozunu bulurum marketlerden bime de bakmak lazim bakalm kiyafrletlere koydun mu yumsatici peki
Benim de 30 dk iste :) sabun tozu baska markalarin var da bu renk almıyor dediler ondan bu marlayi aldim. Kıyafetlerle battaniye attiysam koydum yumusaticu ne kadar az sey kullansam yikarken o kadar iyi bence

Sen götür goster esine gerek okki sivilasma da 40 dk cok uzun degil çünkü standardi 30 dk. Sıkıntı yapma yani

Allah bilir olup olmayacağını ümit kesilmez

AMH hormonun kullanılabileceği diğer durumlar:- Yumurtalık kapasitesi (Over rezervi) değerlendirilmesinde
- Erken menopoz ve menopoz tanısında
- Bir kadının kaç yaşında menopoza gireceğinin önceden tespitinde
- Yumurtalıklarla ilgili bir ameliyat sonrası over hasarının tespiti amacıyla
- Kemoterapi veya radyoterapi sonrası over hasarının tespiti amacıyla
- Erken ve gecikmiş puberte tanısında
- Polikistik over tanısı (PKOS hastalarında AMH değeri 2-3 kar yüksektir.)
- Kısırlık tedavilerinde OHSS riskini öngörmek amacıyla
- Kısırlık tedavisi ve tüp bebek tedavilerinde başarı şansını belirleyebilmek amacıyla (AMH düzeyi yüksek olan hastalarda tüp bebek başarısı daha fazla bulunmuştur.)
- Granülosa hücreli over tümörlerini tanısında ve nükslerin belirlenmesinde
- Erkeklerde sertoli hücreleri ve sperm üretim fonksiyonu hakkında bilgi almak amacıyla
- AMH'nin müllerian kanal ve bundan gelişen rahim (uterus), rahim ağzı (serviks), tüp (tuba) ve yumurtalık (over) gibi dokuların gelişimini erkeklerde önleyici etkisi bu organlarla ilgili endometriozis, adenomyozis ve bazı kanserlerin tedavisinde ileride kullanılabileceğini düşündürmektedir. Bu konuda araştırmalar yapılmaktadır.

Yapılan bir araştırmada FSH ile ovulasyon indüksiyonu yapılan hastalada siklus boyunca AMH değerlerinde azalma olduğu izlenmiştir. (Normalde spontan sikluslarda AMH değeri değişmemesine karşın) (kaynak)

AMH düşüklüğünü yükseltmek ve tedavisi mümkün müdür?
Hastalar tarafından sık sorulan sorulardan birisidir. Over rezervi yani yumurtalık kapasitesi değerlendirmesinde kullanılan diğer hormonlar gibi AMH de yumurtalıkların kadının yaşının ilerlemesi ve diğer faktörlere bağlı olarak değişen kapasitesi hakkında bilgi verir ve bu nedenle nasıl hastanın yalını gençleştirmek mümkün değilse bu tür hormon değerlerinin yükseltilmesi, düzeltilebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle hastaların AMH veya FSH değerlerini düzeltmek amacıyla gereksiz bitkiler, otlar, çaylar, destek kürleri peşinde koşmaması, bunlarla vakit kaybetmemesi gerekir. Kısırlık tedavisinde vakit çok değerlidir, geçen aylar yıllar hastanın aleyhine işler. Bu nedenle gereksiz ve zararlı olabilecek önerilerle vakit kaybetmek yerine konunun uzmanı doktorlar tarafından öneriler tedavi seçenekleri vakit kaybetmeksizin uygulanmalıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…