Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
slm bayanlar dün oğluma arı mama aldım ama oğlum yemedi.hipp dediğiniz marka mamayı bulamadım burda.dün süt içip yattı.içimde rahat uyudum.siz neler yaptınız?

Loracığım ben de bir şey sorabilir miyim? Ben de uzun süredir Hipp kullanıyorum ama ne yazık ki biberon mamaları burada sadece pre, 1 ve 2 olarak var. Benim bebeğim 11 aylık, bize 3 numara olması lazım, bu ay bir bebek dergisinde Hipp'in 3 numaralı biberon maması çıkacak diye bir reklam vardı. Sizin orada var mı bu 3 numara, çünkü şu an Hipp Türkiye sayfasında da gözükmüyor, yeni gelecek ürünler arasında da yok. Acaba yanlış bir bilgi mi dedim, ona göre bekleyeyim, 3 numara Türkiye'ye gelecekse ondan alacağım çünkü...Cevabın için şimdiden teşekkürler...

evet cnm hipp 3 burda var benim oglum 10 ay 1 haftalik ben ogluma hipp 2 veriyorum bence sende 3 e gecme derim cünkü bildigim kadariyla sayisi yukselen mamalarda gitgide sekeride yukseltiyorlar yani prede mesela hic seker yok tamamen anne sütüne yakin 1 de az bir seker var ikide ise doyurucu oranda seker var biz hippi arayip sormustuk fark ne diye bize bunu söylediler cnm san tavsiyem gecme hipp3 e.bizim doktorumuzda 2 de kalin dedi

evet cnm hipp 3 burda var benim oglum 10 ay 1 haftalik ben ogluma hipp 2 veriyorum bence sende 3 e gecme derim cünkü bildigim kadariyla sayisi yukselen mamalarda gitgide sekeride yukseltiyorlar yani prede mesela hic seker yok tamamen anne sütüne yakin 1 de az bir seker var ikide ise doyurucu oranda seker var biz hippi arayip sormustuk fark ne diye bize bunu söylediler cnm san tavsiyem gecme hipp3 e.bizim doktorumuzda 2 de kalin dedi

Sağol canım yanıtın için, ben de 2 alırsam yetersiz kalır diye düşündüm. Ama madem doktor o şekilde söyledi, o zaman ben de sizin gibi yapayım, tekrar çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan

hipp i aradım az önce kızlar.. 3 numara ocak ayında gelicekmiş... benim kızım 16 aylık 2 numara belki doyurmıyabilir ama siz yinede deneyin dedi.. numune istedim stoklarda kaldıysa göndericeklermiş.. gerçekten çok ilgili davrandılar. ve son ayda inanılmaz bir patlama olmuş hipp markada... elimizden geleni yapıyoruz türkiyedeki brokratik işlerden dolayı aylardır getiremiyoruz en geç ocak ayında piyasalarda olucak dedi.. bide organik bebek bisküvisi çıkarmışlar..piyasaya yeni verilmiş.. migrosta tansaşta ve eczanelerde varmış şimdilik...

kızlar çok güzel bir topic olmuş ellerinize sağlık.
oğlum 16 aylık. 8. ayda sütüm bitince mamaya başlamak zorunda kalmıştık.ama kesinlikle öyle bir direnç vardıki denemediğim marka kalmamıştı zorla zorla aralarda süt deneyerek 1 yaşa kadar geldik ve bu dönemde bırakın mamayı hazır hiçbir ürünü yediremedim hatta annem ''hamileyken bişi yemedinki hazır çocuk ondan reddediyor ''derdi.8 ay 1 yaş arası kilo alımımız hiç olmadı. sebze çorbasıyla büyüdük.hipp markayı dönüşümlü olarak vermeye çalıştım bulmazta zorluk çekiyordum..1 yaş sonrası aptamil devam sütünü sevdide şimdi ondan içiyor çok kerte süt denedim ama işe yaramadı gene dönüşümlü deniyorum umarım süte alışır en kısa zamanda.
ve hala kesinlikle hazır ürün almıyor belki sindiremiyordur içgüdüsel reddeiyordur ve sadece hippin kavanoz mamalarını seviyor.yani bilerek yada bilmeyerek doğru yapmışız bir çok şeyi.gerçi o zamanlar çok üzülüyordum.
bundan sonrasında doğal beslemeye çalışacağım şükürki çikolata vs sevmiyor bir sevdiği kraker onuda kendim yapmaya çalışacağım. babaanne kendisine kepekli ekmek yapıyor bizede yaptırayım bari.

oyyy oyyy oyyy ne yapacağımızı şaırdık kaldık??????

Sağol canım yanıtın için, ben de 2 alırsam yetersiz kalır diye düşündüm. Ama madem doktor o şekilde söyledi, o zaman ben de sizin gibi yapayım, tekrar çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan

sorun degil cnm bide sana söyleyim hipp 3 ne zaman gececegini. aslinda bunu en iyi sen bilirsin. bebegin ne zaman sik sik acikmaya baslarsa yani mama doyurmuyorsa ozaman gecersin hipp 3e eger doyuyorsa hic gecme.benim oglumda hipp1 i verirken doymuyordu doktora sorduk ozaman doymuyor 2 ye gecin demisti bunuda belirtmek istedim

hipp i aradım az önce kızlar.. 3 numara ocak ayında gelicekmiş... benim kızım 16 aylık 2 numara belki doyurmıyabilir ama siz yinede deneyin dedi.. numune istedim stoklarda kaldıysa göndericeklermiş.. gerçekten çok ilgili davrandılar. ve son ayda inanılmaz bir patlama olmuş hipp markada... elimizden geleni yapıyoruz türkiyedeki brokratik işlerden dolayı aylardır getiremiyoruz en geç ocak ayında piyasalarda olucak dedi.. bide organik bebek bisküvisi çıkarmışlar..piyasaya yeni verilmiş.. migrosta tansaşta ve eczanelerde varmış şimdilik...

almanyadada cok rabet gören bir marka maevescim.suana kadar daha burda hipp disinda hic baska bir marka yediren görmedim her ne hikmetse yani almanlarinda tercihi hipten yana

Canım çok sağol verdiğin bilgi için, şimdilik 2 ye başlayayım, loranın da dediği gibi ne zaman doymazsa o zaman 3'e geçerim. Bu arada ben de hemen stok yapmaya başladım, baby rice bol bol aldım, belki bu aralar bulunmaz diye, bir de hani büyük bir bebek mağazası var ya internet üzerinden satış yapan, orada 3 al 2 öde var arkadaşlar, hipp düşünenler oradan alabilir, normalde 6.25 pirinç ve yulaf mamaları, bu kampanyayla 3 adedi 12.50'ye geliyor. Kavanoz mamaları da aynı şekilde 3 al 2 öde ama biberon mamalarında yok bildiğim kadarıyla. Bahsettiğin organik bisküviden ben yeni aldım canım ama daha denemedim, umarım sever. Onlar da kampanyaya dahil bu arada...

kızlar gdo'dan kacınmak bizim için imkansız olmuş artık..
inek sütü keçi sütü verelim diyorsunuz da o hayvanlar nasıl yem yiyiyor hic aklınıza gelmiyor mu??
en basta yazıyor zaten gdo hayvan yemlerınde var dıyee..
dun esımle konusuyorduk dedı kı annemler ne gusel koyde yetıstırıyorlar bızde ordan alıyoruz sorun olmaz ınsallah dedi..
aklıma hemen kayınvalıdemle carsıdan cino fasulye tohumu aldıgımız aklıma geldi..
tohumlarda , hayvan yemlerınde..
sucuk salam sosis.. aklınıza ne gelıyorsa..
herseyde var..
maalesefki dua etmekten başka caemız yok...

kızlar gdo'dan kacınmak bizim için imkansız olmuş artık..
inek sütü keçi sütü verelim diyorsunuz da o hayvanlar nasıl yem yiyiyor hic aklınıza gelmiyor mu??
en basta yazıyor zaten gdo hayvan yemlerınde var dıyee..
dun esımle konusuyorduk dedı kı annemler ne gusel koyde yetıstırıyorlar bızde ordan alıyoruz sorun olmaz ınsallah dedi..
aklıma hemen kayınvalıdemle carsıdan cino fasulye tohumu aldıgımız aklıma geldi..
tohumlarda , hayvan yemlerınde..
sucuk salam sosis.. aklınıza ne gelıyorsa..
herseyde var..
maalesefki dua etmekten başka caemız yok...

Canım, çok haklısın hayvan yemlerinde var ama, geçen sayfalarda TIFF arkadaşımız çok güzel yazmıştı. İnek ya gdo yemi ile beslenmiştir ya da beslenmemiştir, %50 şansı var ama ne yazık ki bebek mamaları başta olmak üzere soya, mısır ve kanola kullanılan bütün ürünlerde gdo var. Çünkü ithal ettiğimiz soyanın ve mısırın tamamı gdolu. Kanola ise zaten kolza bitkisinin genetiği değiştirilmiş hali. Dolayısıyla, şansım %50 ise eğer, ben diğerine nazaran inek sütü ve hayvansal gıda kullanmayı tercih ederim. Daha önce de belirttiğim gibi kar-zarar hesabı yapmak lazım.

Ben toplum olarak tek bir yumruk haline gelip en azından bu yasayla serbest bırakılacak olan tohum ithaline hayır dememiz gerektiğini düşünüyorum. Gdo henüz 4 ana madde (soya,mısır, kanola, pamuk) dışında yok, ama yakın zamanda sebze-meyve gibi alanlara da yayılacak ve tohum ithali gündeme gelecek. Eğer tohumlara da geçerse, artık yediğimiz sebze-meyvenin de hayrı olmayacak. Bu nedenle yapmamız gereken toplum olarak örgütlenip, sağlığımızı hiçe saydırmamaya çabalamak...

oğlum sekiz aylık ve anne sütü alamadığı için üç aylıktan beri milupa verdim ona.hala da veriyordum ki bu gdo lu ürünleri duyana kadar.haberlerde çıktığı akşamdan beri ben bu çocuğa ne yediricem diye deli gibi dolaşıyorum ortada.mamayı o kadar seviyor ki ek besin vermekte çok zorlanıyorum.herşeyi de yemiyor.bu forumda okuduğum pınar devam sütünü gittim aldım.denedim ve oğlum onu mama sanarak içti ve ben çok rahatladım.o günden beri mama yerine süt içiriyorum.gündüz kahvaltı çorba idare ediyorum ama gece olunca mecburen yine mama veriyorum çünkü gündüz bir şekilde 500ml.sütü tüketmiş oluyoruz.yine bu forumda okuduğum arı mamayı da bugün aldım.bu akşam onu da deniycem umarım sever ve yer.eğer arı mamayı da alırsa aptamili tamamen çıkarıcam hayatımızdan.tam ek besinlere alışana kadar süt ve arı mama ile idare etmeyi düşünüyorum ama oğlum bebe bisküvisini de çok seviyor.yediği yegane şeylerden biri de oydu.onun yerine ne vericem henüz onu bulamadım.kendimce bulabildiğim çözümler şimdilik bunlar.mama olmazsa aç kalmıştık ama bunlarla mamasız hayata alıştırabilirim oğlumu umarım.

oğlum sekiz aylık ve anne sütü alamadığı için üç aylıktan beri milupa verdim ona.hala da veriyordum ki bu gdo lu ürünleri duyana kadar.haberlerde çıktığı akşamdan beri ben bu çocuğa ne yediricem diye deli gibi dolaşıyorum ortada.mamayı o kadar seviyor ki ek besin vermekte çok zorlanıyorum.herşeyi de yemiyor.bu forumda okuduğum pınar devam sütünü gittim aldım.denedim ve oğlum onu mama sanarak içti ve ben çok rahatladım.o günden beri mama yerine süt içiriyorum.gündüz kahvaltı çorba idare ediyorum ama gece olunca mecburen yine mama veriyorum çünkü gündüz bir şekilde 500ml.sütü tüketmiş oluyoruz.yine bu forumda okuduğum arı mamayı da bugün aldım.bu akşam onu da deniycem umarım sever ve yer.eğer arı mamayı da alırsa aptamili tamamen çıkarıcam hayatımızdan.tam ek besinlere alışana kadar süt ve arı mama ile idare etmeyi düşünüyorum ama oğlum bebe bisküvisini de çok seviyor.yediği yegane şeylerden biri de oydu.onun yerine ne vericem henüz onu bulamadım.kendimce bulabildiğim çözümler şimdilik bunlar.mama olmazsa aç kalmıştık ama bunlarla mamasız hayata alıştırabilirim oğlumu umarım.

Hipp organik bisküviyi deneyebilirsin canım, cici bebeye göre daha pahalı ama ben içim rahat olarak aldım, yalnız çok yeni bir ürün her yerde bulunmuyor. Bir sitede kampanyası var 3 al 2 öde, o zaman daha da ucuza geliyor...

canım makinede ekmek nasıl oluyo? bakkaldan aldığımız ekmeklere benziyomu tadı? eşim yeni tatlara pek sıcak bakmazda.. bende düşünüyorum almayı ama eşim yemezse hevesim kaçar yapsam bile kızımla bende tüketemeyiz koca ekmeği ziyan olur...

canım bakkal ekmeği gibi olmuyor ama çok lezzetli her kez severek yiyor hatta komşulaım malzemelerini verir ben yaparım eğer makine almayı düşünüyosan sinbo al canım çok pahallılarına gerek yok başka marka alan arkadaşım vardı onunki güzel yapmıyo birde ben hergün birkere yaparım ekmeğimi

bnde de var sıonbo 1 kere kullnmadım daha acıp..
nasıl ypılıo yazarmısın...
yogurtta yapıo mu

ben ınek sütü vermeye ıkı ay oldu basladım oglum 8 aylık su anda Anne olunca anladım diye site var orda cocuk doktoru Kadir Tugcu ya soru soruyosunuz hepsını cevaplıyo mamaların ticari amaclı oldugunu savunuyo ve inek sütü kullanın dıyo ben kullanıyorum ama ne kadar dıkkat etsekte heryerde var bu ürünler ya tasınıcaz köye tamamen kendı yetıstırdıgımız ürünlewrı verecegız yada böyle ıcınde ne oldugu bellı olmayan ürün sebze meyvelerde bıle var dıyolarr vay halımızeee

inek sütünü bu gece tekrar denicem benim kızım sevmedi ama bakalım yılmadan tekrar tekrar vericem inşallah alır bu sefer...

Hipp organik bisküviyi deneyebilirsin canım, cici bebeye göre daha pahalı ama ben içim rahat olarak aldım, yalnız çok yeni bir ürün her yerde bulunmuyor. Bir sitede kampanyası var 3 al 2 öde, o zaman daha da ucuza geliyor...

teşekkür ederim canım,içinde gdo lu besin yok değil mi bu bisküvinin?eğer öyleyse almam lazım hemen.a.s.

X