Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bana da mamalar daha guvenli gibi geliyor, hele ki "organik" ibaresi olanlar.. pazardan aldigimiz sebze ve meyvelerin hangi tohumlardan ne sekilde yetistirildiklerini bilmiyoruz. gdo'lu tohumlari alip topraklarinin icine cabuk buyusun diye bin turlu kimyasal madde atiyorlar, o da yetmezmis gibi guzel gorunsun diye hormon dayiyorlar.. oysa ki mamalarin iceriginin ne oldugu belli. dun ulker hero baby'nin sitesini inceledim. mamalarda kullanilan her turlu meyve-sebze-tahil her adimda bir suru testten geciriliyor, ozenle yetistirilip seciliyormus. gdo'lu urun kesinlikle yokmus, zaten tarim bakanligi da rasgele numune alip zaman zaman test ediyormus. test sonuclari da vardi sitelerinde..
Allah aklimiza mukayyet olsun, bebek buyutmek cok agir bir sorumluluk, insallah hakkiyla annelik yapabiliyoruzdur.

slm kizlar yazdiklarinizi bastan sona kadar okudum
gercektende tüyler ürpertici biz anneler icin bunlari duymak
bende bunun icin kendim kullandigim markayi arastirdim
ben almanyada yasiyorum ve hipp marka bebek mamasini kullandim oglum dogdugundan bu yana.
sizlere kendi arastirmalarimla bu markayi önerebilirim
hipp markasi arastirmalarima göre greenpeaceten onay almis bir markaymis eger almancada bilen arkadaslarim varsa greenpeace`in onayladigi bu linki yolluyorum
isterseniz sizde bir arastirin sahipleride diger markalarin sahipleri gibi genis kapsamli sirket vs olmayip kücük bir aile firmasiymis yinede size linki yolluyorum ama almanca oldugu icin anlamayabilirsiniz varsa cevrenizde tercüme ettirebilirsiniz
Greenpeace 4 Kids: Hipp Hipp Hurrah! Immer weniger Gentechnik bei (Baby)Milch, Eiern und Fleisch
Besonders beispielhaft arbeitet der Babynahrungshersteller HIPP. Alle Milchpulverprodukte werden mit Milch hergestellt, die ohne Gentechnik erzeugt wurde. Das bedeutet: HIPP- Milchkühe müssen kein gentechnisch verändertes Tierfutter fressen, wie etwa Gen-Soja.

Loracığım ben de bir şey sorabilir miyim? Ben de uzun süredir Hipp kullanıyorum ama ne yazık ki biberon mamaları burada sadece pre, 1 ve 2 olarak var. Benim bebeğim 11 aylık, bize 3 numara olması lazım, bu ay bir bebek dergisinde Hipp'in 3 numaralı biberon maması çıkacak diye bir reklam vardı. Sizin orada var mı bu 3 numara, çünkü şu an Hipp Türkiye sayfasında da gözükmüyor, yeni gelecek ürünler arasında da yok. Acaba yanlış bir bilgi mi dedim, ona göre bekleyeyim, 3 numara Türkiye'ye gelecekse ondan alacağım çünkü...Cevabın için şimdiden teşekkürler...

bana da mamalar daha guvenli gibi geliyor, hele ki "organik" ibaresi olanlar.. pazardan aldigimiz sebze ve meyvelerin hangi tohumlardan ne sekilde yetistirildiklerini bilmiyoruz. gdo'lu tohumlari alip topraklarinin icine cabuk buyusun diye bin turlu kimyasal madde atiyorlar, o da yetmezmis gibi guzel gorunsun diye hormon dayiyorlar.. oysa ki mamalarin iceriginin ne oldugu belli. dun ulker hero baby'nin sitesini inceledim. mamalarda kullanilan her turlu meyve-sebze-tahil her adimda bir suru testten geciriliyor, ozenle yetistirilip seciliyormus. gdo'lu urun kesinlikle yokmus, zaten tarim bakanligi da rasgele numune alip zaman zaman test ediyormus. test sonuclari da vardi sitelerinde..
Allah aklimiza mukayyet olsun, bebek buyutmek cok agir bir sorumluluk, insallah hakkiyla annelik yapabiliyoruzdur.

mamalrın içeriği belli özenle yetiştiriliyor öyle mi??
ne kadar eminsinz ve ne kadar inanıyorsunuz..
ya özenle yetiştirilen bakılan bir çiftlik görmediniz yada kendinizi kandırıyorsunuz üzgünümki..
kimse kimsenin babasının oğlu değil..onlar için biz birer müşteriyiz..bu kadar..
kimse yavrularımızı bizim kadar düşünemez.
dolayısıylada biz mamaya alternatif üretmeye çalışıyoruz..
milupada sayfasında açıklamış kesinlikle yoktur diye..
para verip almadığını nerdenbileyim o firmayı..oraya verdikleri para karşısında bizden aldıkları rakamları bir düşünün..
size güvenli geliyorsa buyrun verin..
biz köy ürünleri kullanmanın önemini,hakikaten organik şeyler üretmenin savaşını veriyoruz bu topicte..
sizin mamayı savunmanız kaçınılmaz..çünkü 1 yaşından önce süt ürünleri adlı konudada bunu yazmışsınız..bende cevap vermiştim size..
okumadıysanız buraya sizin yazdıklarınızı ve kendi yazdıklarımı tekrar kopyalıyorum..

doktorun soylediklerine katiliyorum. sut urunleri (peynir, yogurt, kefir) verebilirsiniz ama sut hayir. tabii ki herkesin kendi tercihi. ben de okuyarak, arastirarak en dogrusunun bu olduguna karar verdim. onyargilarimizdan kurtularak arastiralim lutfen, onlarin gelisimi herseyden onemli. "eskiden oyleymis" demek de bana anlamsiz geliyor. bebekler yillar icinde o kadar hizli mutasyona ugruyor ki. bende annemden kalma bebek bakimi kitaplari var. ornegin bir tanesinin yazari prof.dr. ihsan dogramaci. orada da yaziyor, eskiler de soylerdi, bebek 1 haftada gozlerini acar 1 ayda kafasini tutabilirmis. simdilerde bebekler gozu acik doguyorlar ve ayni gun kafalarini kaldirabiliyorlar. bunda annelerin bilincli hamilelik gecirmelerinin (folik asit, vs. kullanimi) etkisi var. yine ayni kitapta "9.aydan sonra bebeginizi memeden kesiniz, anne sutunun artik faydasi olmaz." yaziyor. simdi hepimiz biliyoruz ki 2 yasina kadar emzirmenin hikmetleri cok fazla.. bunlar sadece ornek ve bu ornekler cogaltilabilir.. biz daha az gelismisiz, bebeklerimiz bizden ileride olsunlar. hem bu is "simdi sapasaglamim" demekle kapatilamaz. vucudun saglamligi bagisiklik sisteminin guclu olmasiyla orantilidir ve ancak ciddi hastaliklar sirasinda (kanser, vs.) gozlemlenebilir.

ben eskiden böyleymiş diyerek;gdo gerçeğini hatırlatmak isterim size..
önyargılı olmanın zaman zaman büyük artıları var..
mamalar içinde bulunan gdoları tvler bangır bangır bağırıyor..
siz kötü yada az gelişmiş olabilirsiniz ama benim maşallahım var valla..kütük gibiyim:1ninca:
korkarımki çocuklarımız bizim gibi bile olmaayacaklar..
ben çocuğumun benim gibi yetişmesi beslenmesi için elimden geleni yapıyorum gerçi..şakkıdı
inek sütü kullanıyorum..mis mis..
devam sütü vermiyorum..
verenede saygı duyuyorum ama sizin gibi insanlarda suçluluk psikolojisi yaratacak cümleler kurmuyorum..
hepimiz anneyiz..sadece size mahsus değil bu..

gerçekten özenti bir milletiz biz..ben değilim orası başka:hulya:

peki arkadaşlar bütün dünyada milyonlarca bebek bu hazır mamalardan yiyor sadece türkler kullnamıyo ki buna ne diyosunuz...yani ters bir görüş savunmuyorum tabiki bende bebeğimin zararlı bişey yemesini istemem ama ...bizimkiler zarar görürde onlara dokunmazmı ki

dun ulker hero ya msj attım..
akşam üstu benı 2 kere aramışlar..sasırdım..
esımıde aramışlar.. sanırım çok maıl gıdıo yoksa asla böle bır ılgıle karsılamazlarşakkıdı

ona bakrsan tum dunya fast foodla beslenıyor.
tum dunya domuz etı yıyebılıyor..
böceklerı gayet rahat cığ yıyebılıyor..
köpek etı bılen yıyen ınsanlardan bahsedıyoruz..
turk mılletı gıbı sebzeci bır millet varmı???
mamalar onalara ılaç gıbı gelıyor emın ol..hem kolay hem de saglılı onalara göre..
kendılerıde donmuş besınlerle beslenmıyolarmı...
herkezın dogrusuda yanlışıda kendıne bananeeeee isterse domuzun pkunu versınlerrrr burası turkıyeee:enbuyukkk:

Ben de 14 soruda gdo diye bir haber buldum, yararlı bilgiler var...Eskiden aman hormonsuz olsun, doğal olsun meyve-sebzemiz kaygısı vardı, gdo çıkalı beri hibrit yoluyla üretilmiş meyve ve sebzeler masumlaştı onun yanında. Gdo ile hibrit yoluyla üretilen meyve sebze arasında fark var, dünkü doktorum programında da birisi bağlanıp karpuzların tadı eskisi gibi değil dedi, oradakiler de karpuz ve diğer sebzeler hibrit yoluyla elde edildiğinde farklılaşıyor ama gdo gibi değil, ikisi ayrı şeyler diye belirttiler. Şimdi de herhalde aman hormonlu bulduk ama hiç olmazsa gdo değil diye sevinmeye başlayacağız...Allah sonumuzu hayır etsin gerçekten...

14 soruda GDO

peki arkadaşlar bütün dünyada milyonlarca bebek bu hazır mamalardan yiyor sadece türkler kullnamıyo ki buna ne diyosunuz...yani ters bir görüş savunmuyorum tabiki bende bebeğimin zararlı bişey yemesini istemem ama ...bizimkiler zarar görürde onlara dokunmazmı ki

bizim özümüzde köy kültürü var..
bir çocuğumuz nişasta,pirinç unyla büyümüşüz.inek sütüyle büyümüşüz.
pirinci haşlar suyunu tel süzgeçten geçirir içirirlermiş bebeklere..bunu yapan eşimin yengesi.iki oğluda şimdi üniv de okuyor biri bilgisayar müh,diğeri biyolojide..kilo olarakda zayıf bile sayılırlar..yani bir sürü örnek verebilirim size..
bizler mama ile mi büyüdük ben büyümemişim,1 yaşına kadar anne sütü almışım.annem çalıştığı için akşamları geceleri sabahları emer,gün içinde de babannem pirinç unuyla muhallebi yedirirmiş bize.yani bana.
köy tereyağı,köy yumurtası ile büyüdük bizler..
ha o zaman öyleydi diyebilirsiniz..şu anda da böyle inanınki..
burası küçük yer hala köylü kadınlardan alışveriş yapılır ha ben inek sütünü çiğ olarak cesaret edip alamıyorum orası başka..
yurdumun köylü kadınları gübreyi alabilen köylüm kadınları hormona kafası mı basacak yani..alıyor,ekiyor,biçiyor işte..:1ninca:

ona bakrsan tum dunya fast foodla beslenıyor.
tum dunya domuz etı yıyebılıyor..
böceklerı gayet rahat cığ yıyebılıyor..
köpek etı bılen yıyen ınsanlardan bahsedıyoruz..
turk mılletı gıbı sebzeci bır millet varmı???
mamalar onalara ılaç gıbı gelıyor emın ol..hem kolay hem de saglılı onalara göre..
kendılerıde donmuş besınlerle beslenmıyolarmı...
herkezın dogrusuda yanlışıda kendıne bananeeeee isterse domuzun pkunu versınlerrrr burası turkıyeee:enbuyukkk:

aynen..işte bu kadar..
ben kendi anneliğimden mesulum.
kimsenin anneliğini tartışmam,kendi anneliğimede laf söyletmem.kimsenin haddine değil bu durum..hiç kimsenin hemde..
öyle bir babayiğit yok tanıdığım!!sengözlerimebaksanab

pirinci haşlar suyunu tel süzgeçten geçirir içirirlermiş bebeklere..bunu yapan eşimin yengesi.iki oğluda şimdi üniv de okuyor biri bilgisayar müh,diğeri biyolojide..kilo olarakda zayıf bile sayılırlar..yani bir sürü örnek verebilirim size..
bizler mama ile mi büyüdük ben büyümemişim,1 yaşına kadar anne sütü almışım.annem çalıştığı için akşamları geceleri sabahları emer,gün içinde de babannem pirinç unuyla muhallebi yedirirmiş bize.yani bana.
burası küçük yer hala köylü kadınlardan alışveriş yapılır ha ben inek sütünü çiğ olarak cesaret edip alamıyorum orası başka..
yurdumun köylü kadınları gübreyi alabilen köylüm kadınları hormona kafası mı basacak yani..alıyor,ekiyor,biçiyor işte..:1ninca::enbuyukkk:

:lepi:sositososito:sm_cool::dance:alkisalkisalkis

beni yanlis anlamissiniz saruboceq.. keske herkesin imkani olsa da gercek gubreden uretilen sebze ve meyveleri tuketebilsek. tabii ki en dogrusu o.. ben marketten, pazardan alinan sebze/meyve ne kadar sagliklidir diyorum. onlarin denetim noktalari yok ama en azindan mama ureticilerinin denetcileri var.

ben de mama yedirmiyorum, cunku Allaha sukur benim bir koyde keci diskisindan sebze yetistiren bir tanidigimdan meyve/sebze alma imkanim var ve aliyorum da. ama herkesin bu imkani olmayabilir. ben onlar icin bir bakis acisi getirmeye calistim.

yurdumun köylü kadınları gübreyi alabilen köylüm kadınları hormona kafası mı basacak yani..alıyor,ekiyor,biçiyor işte..:1ninca:

SİZE KATILIYORUM BENDE ANNE SÜTÜ ALMAMIŞIM SADECE 40 ÇIKANA KADAR EMMİŞİM SONRA YAŞASIN İNEKLER BENİM SÜT ANNEM İNEKLER BEN ONLARLA GRUR DUYUYORUM VE ŞU ANDA SAPA SAĞLAMIM NE KANSIZLIĞIM VAR NE DE BAŞKA HASTALIĞIM...İNEKLERE HAKSIZLIK YAPILDIĞINDAN EMİNİM...:lepi::lepi:

babamin kanser hastaligi sirasinda gidalarla cok ilgilendik. biliyorsunuz beslenme bu hastaligin tedavisinde cok onemli oluyor. medikal onkologlarimiz (hem amerikada, hem turkiyede) babamin sadece kendi yetistirdigimiz (ne yedigini bildigimiz) hayvanlarin gidalarini (et, sut, vs.) tuketmesini, marketten, kasaptan kesinlikle et almamamizi soylemisti. biz bu yuzden bir arastirma icine girmis, kendi etimize, sutumuze, meyve, sebzemize ulasir olmustur. evimde kullandigim bakliyat, peynir, yag, sirke, akliniza ne gelirse, yenebilecek ne varsa hicbiri bize marketten gelmiyor.. ama sunu da soyleyeyim: bu bize cok pahaliya maloluyor.. biz bunu karsilayabiliyoruz, keske herkesin de imkani olsa.. olmayanlar icin ben gene de mamalarin daha guvenilir oldugunu dusunuyorum. Humana'nin yurtdisindaki bir ciftligini ziyaret eden bir arkadasim vardi. mamalarda bulunan sut dahi oradaki ineklerden sagiliyordu.. ve bu ciftlikler organik sertfikali ve sanayi bolgelerinden uzakta oluyorlar ve suni gubre de kullanilmiyor ornegin..

kızlar konu mama olunca şu ab ülkelerinin mevzuatını bir araştırsak diyorum...malum birçok mama ab ülkelerinde üretiliyor...aptamil biberon maması almanyada, hipp avusturya da (ki organik biberon maması da var hipp in..dünya da var mı başka bilmiyorum ama türkiyedeki tek organik biberon maması), sma vs.ben oğluma artık keçi sütü veriyorum yavaş yavaş ama mama veren anneleri de panik atak yapmamak adına bilgisi olan var mı diye soruyorum..çünkü milupa konuyla ilgili aldıkları maillere "biz ab ülkesinde üretim yapıyoruz..ab de gdo kullanılamaz" diyor...kendi düşüncemiz dışında mevzuat ve yasalar hakkında bilgisi olan gıda mühendisi vs. arkadaşımız varsa lütfen bizi aydınlatsın...çünkü ab ülkelerinde eğer yasa varsa bu uygulanıyor demektir...buna güvenirim..ama bu konuda gdo üretilemez ya da gdo ithal edilemez gibi bir madde var mı? soru işte bu????

ha kansızlık durumuda ayrı bir şey..
benim kanım maşallah hamileyken bile 14.5 sularındaydı..doğum yaptım 40ım çıktığında aynen yine tahlil verdim 14 olm uştu.
kızım 6 aylıkken verdi kan o zamanda kanı maşallah yüksek çıktı..
bence kansızlığın başka bir nedeni var;o nedeni araştırıp bulsunlar..
bağırsak kanaması diyorlar ama büyüklerde meydana gelen kansızlıktan bahsediyorum ben.

X