Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar bugün sağlık ocağındaki aile hekimimizle konuştum..
malesef gdo havada bile var diyor.kaçınılmaz 10-15 senedir bizler yiyoruz gdo lu ürünleri diyor.
mamada yok diyorlar dedi.
sebzzede,meyvede de var sen bebeğini gdosuz ürünlerle beslicem derken tamamen vitaminsiz bırakma dedi.
ben zaten kaşık mamasını kullanıyordum.çok rahatsızım ama devam edeceğim sanırım.üzgünümki.

teşekkür ederim canım,içinde gdo lu besin yok değil mi bu bisküvinin?eğer öyleyse almam lazım hemen.a.s.

Buraya yazmadan önce iyice baktım üzerine, içindekileri de yazayım: %34 buğday unu, buğday nişastası, şeker, nebati yağ, %1 süttozu, pişirme gereçleri (potasyum hidrojen karbonat, tartaric asit), tuz, B1 vitamini (buğday unu, buğday nişastası, şeker, nebati yağ, süttozu organik üretimdir.)

yumurta, fındık, susam (bu maddelerin altına not düşmüşler, eser miktarda bulunabilir diye), suni aroma, boyayıcı ve koruyucu madde içermez. (bunun da altına yasa gereği diye eklemişler.)

kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
bnde de var sıonbo 1 kere kullnmadım daha acıp..
nasıl ypılıo yazarmısın...
yogurtta yapıo mu

canım 900grlık olan tarifini veriyorum sırasına dikkat etmelisin ben 2 senedir kullandığım için alıştım tabi
büyük ölçü kabı varya onunla 1+1/2 yani bir buşuk kap su
sonra ölçü kaşığının küçük bölümüyle 2 ölçek tuz
büyük ölçü kaşığının tarafıylada 2 kaşık şeker sonrada 2 kaşık sıvı yağ
büyük ölçü kabıylada 4 bardak un
en son olarakta kaşığın küçük ölçü bölümüylede 1.5 ölçek kuru maya
başlat de hepsi bu kadar benim 2 dkmı almıyo hatta şimdi bende yapıyım
yarına hazır olsun:)yoğurt yaptığını blmiyorum canım sanırım yapmıyo canım
kullanma kulavuzunda öğle bir taf yok çünkü ben kek yaptım birde
pizza hamurunu yaptım süper oluyo kullanma kulavuzuyla her şeyi rahatlıkla yapabilirsin canım a.s

tatlım bu ekmek tarifi sanırım dimi.. süpermiş yaa zahmetli bi işe benzemiyo... sinbo sanırım markası fiyatı nedir sorması ayıp?

tatlım bu ekmek tarifi sanırım dimi.. süpermiş yaa zahmetli bi işe benzemiyo... sinbo sanırım markası fiyatı nedir sorması ayıp?

2 sene önce sanırım 99 tl di ama şimdi 79 falan evet sinbo canım en azından içim rahat yiyorum ekmeğimi .bakkaldan aldığımız ekmeklerin içi maşşalah mikrop yuvası karınca ve kıl çıkmıştı en son ekmeğin içinden bende ekmeğimi kendim yapmaya karar verdim
kepekli ekmekde yapabiliyosun bir sürü ekmek çeşiti var eğer alırsan kullanma kılavuzunda bütün tarifler yazıyo ayrıca reçelide süper oluyo ama ben hiç yapmadım arkadaşım yapmıştı

güvenip alamam netten yaa.. eloktronik alet sonuçta.. bi problem olsa iadede bi sürü sorun yaşanır gibime geliyo... sinbonun mikserini kullanmıştım eskiden çok çabuk bozulmuştu bide ben bakim şu yorumlara..

2 sene önce sanırım 99 tl di ama şimdi 79 falan evet sinbo canım en azından içim rahat yiyorum ekmeğimi .bakkaldan aldığımız ekmeklerin içi maşşalah mikrop yuvası karınca ve kıl çıkmıştı en son ekmeğin içinden bende ekmeğimi kendim yapmaya karar verdim
kepekli ekmekde yapabiliyosun bir sürü ekmek çeşiti var eğer alırsan kullanma kılavuzunda bütün tarifler yazıyo ayrıca reçelide süper oluyo ama ben hiç yapmadım arkadaşım yapmıştı

peki tadı nasıl oluyo canım yani yadırgayacağımız bi tatmı yoksa bakkaldan aldığımız ekmeğe benziyomu?

peki tadı nasıl oluyo canım yani yadırgayacağımız bi tatmı yoksa bakkaldan aldığımız ekmeğe benziyomu?

yok canım bakkal ekmeğine benzemiyo ama tadı süper
zaten yaptınmı tadını çok beyenirsin ekmeğin
kenwod diye bir markada var onu almayın canım aklınızda bulunsun çok çabuk bozuluyo
benim arkadaşımda var 3.4 ayda bozuldu onunki

bide bu makinanın yeni modelide var onun için benimkinin fiyatı düştü en son bir model daha çıkarmış sinbo oda güzeldi bu gün eşimle konuşuyoduk temiz ekmek yiyoruz ama gdo lu undan kaçamıyoruz malesef diye şimdi eğer ununda organiği varsa ondan ararştıralım diyoduk ne günlere kaldık ya soframızın en önemli şeylerinden birinde bile gdo var

Arkadaşlar Abbas Güçlü ile genç bakışta GDO tartılıyor bu gece tarım ve köy işleri bakanı ne kadar inandırıcı olur açıklamaları ama sorular için izlemeye değer diyorum

Ekmek makinası olmadan da gayet güzel ekmek yapıyorum.kaydirigubbakcemile2
Sökenin tam buğday ununu kullanarak...Tadı da nefis oluyor, kız da seviyor içinde ne olduğu biliyorum içim rahat.

Çok sık yaptığım için bir ara ekmek makinası alayım mı diye düşündüm ama belki sonra, şimdilik böyle idare ediyoruz.

Ayrıca bu GDO konusu benimde çok canımı sıkmaya başladı. Evdeki tüm paketli ürünleri
atasım var...:kızgın:

çok tesekkur ederım canımmmmmmmmma.s.
benmkı sınbo sbm_4701
bır sürü dğme var yahuuu ufffffffffffffffff
anlamadım bısey vallahaaaa...
üstunde kek recel kızrtma falan dıe dugmeler var,dk ayarı var
kaç dk duuyo ekmek mesela???
2 tane ölçek vr bırı sıvı bırı kuru yazıo

sennknden bısey anlmadım :eek:klava:
neyse okuyum az bakalım

çok tesekkur ederım canımmmmmmmmma.s.
benmkı sınbo sbm_4701
bır sürü dğme var yahuuu ufffffffffffffffff
anlamadım bısey vallahaaaa...
üstunde kek recel kızrtma falan dıe dugmeler var,dk ayarı var
kaç dk duuyo ekmek mesela???
2 tane ölçek vr bırı sıvı bırı kuru yazıo

sennknden bısey anlmadım :eek:klava:
neyse okuyum az bakalım

benimkinin modeli 4705 canım seninkini bilmiyorum ama aynı olması lazım ekmek yapmak için her şeyi koyduktan sonra başlat düğmesine basıyosun dk saat ayarı yapmıyosun o zaten 3 saatte oluyo yuğuruyo mayalıyo ve pişiriyo her gün yaparsan elin alışıyo canım ben hiç kullanma kılavuzuna bakmıyorum o saat ve dk ayarları yemek yapmak için canım

selin teşekkürler canım verdiğin bilgiler için.. 3 saat çokmuş ama yaa zaten elektrik faturam her ay 100 tl geliyo dahada çok gelirse yanarım ben:) herkes zaten napıyosunda bu kadar geliyo diye laf sölüyo:KK43:

SBM_4701_en_ucuz_sinbo_ekmek_yapma_makinesi_xmlseries_sbm_4701_180.jpg

benımkı bu canım..o sıyahlı yazılaın yannda 1 2 3 die gıdıo...
yane 1 normal ekmek mesela 2 de baska bısey böle yazıo..
birin secıp calıştrmıyomusun:gitme:

X