Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
nasıılsa bizleri kandırdılar cicilibicili reklamlarla an çokta aptamile güvenirdim
yazıklar olsun ya ne günlere kaşdık inek sütüne devam

inek sutu meselesinde de yanlis anlasilmisim, galiba dikkatli okunmamis, tekrar edeyim. inek sutu yerine devam mamasi verelim demiyorum, diyemem cunku ben de oyle yapmadim.. sut yerine sut urunu (peynir, yogurt, vs.) verelim diyorum.. bunun icin de cok hakli sebeplerim var.. ben arastirdim, bu sekilde ikna oldum, buyuk kizima 2 yasindan once sut vermedim, bol bol peynir ve yogurt yedirdim..

4. aydan itibaren, herne isim altında satılırsa satılsın, hertürlü sütü kullanabilirsiniz.Süt ne kansızlık yapar nede başka bir şey. Bunlar maalesef mama firmalarının kandırmacasıdır. Alabilenler için kolaylıktır, okadar. Barsak kanaması yaptığı iddiası, en büyük kandırmacadır.ılk 4 ayda bebeğe çiğ süt verilirse, mikroskkopik kanamalar yapabilir, bu özellik "Pastörize" ve "UHT" sütlerde yoktur. Zira kanama yapan protein, ısı tesiri ile parçalanır.Ne gariptirki Türkiye Avrupa devletleri arasında en az sütün tüketildiği bir memlekettir ve ne gariptirki, bu devletler arasında Aneminin de en fazla görüldüğü memlekettir. Bu bir tezat değilmidir?
Süt içmek değil, et yiyememek kansızlık yapar. Mamaya vereceğiniz parayı ete harcayın

ben mama kullanmadım ama muhallebi aldım hep artık almayacağım alırsam da hipp alacağım...
ama süt işini ne yapacağız?
kızlar ben köyde çalışıyorum temiz güvenilir bir velimden süt alsam kaynatıp mı içirsem yoksa sek in felan günlük pastörize sütlerinden mi alsam?

canım yazdımya yukarda oku istersen...
bu sorulan soru pınrın devam sütü için...
onu dene istersen

onda varmı bunda varmı diye paranoyak oldum,yavrumu ellerimle zehirliyorum sanki, kafayı yiyecem,avrupalı insanda biz insan değiliz sanki,başımızdakilein boyu posu devrilsin inş,hayatımız bazıları için ne kadar ucuz,nefret ediyorum bu ülkede yaşamaktan,2.sınıf insan muamelesi görmekten

arkadaşlar ben kendimce bir çözüm buldum. kendi köyünde organik üretim yapan insanlarla anlaşacağım ve dönem dönem kasalarda gıda getirteceğim. ne kadar az hazır gıda tüketirsek o kadar iyi..annesi babası yada bir akrabası böyle toprakla uğraşan yakınlarınız varsa onlara destek olup siz de bu şekilde gıda getirtebilirsiniz. en mantıklısı bu gibi geliyor.. evime artık hazır gıda sokmayacağım. terasım var. bayağı geniş.. ilerde orayı sera gibi çevirip kullanmayı düşünmüyor değilim yani..

peki böyle bir imkanı olmayan insanlar ne yapacak hiçbirşey
hazır bişey almasakta evimize meyvayı sebzeyi ekmeği mecbur alıyoruz
aslında buzamana kadar bunları tükettik bilmeden şimdide bilerek tüketeceğiz

kızlar milupadan meil gelmiş direk yazdığım maili ve cavabı kopyaladım

Sayın sevgi,

08.11.2009 tarihli sorunuz :
'milyonlarca bebek mamalarınızla büyüyor sektörün en iyisi diye anılıyorsunuz mamalarınıza servetler döküyoruz sırf bebeklerimiz iyi beslensin diye siz gözümüzün içine bakarak cebizimizi soyarak bebekerimizi gözümüzden sakındığımız yavrularımızı zehirliyorsunuz GDOlu ürünlerle bukadar basitmi insan hayatı bir açıklama bekliyoruz sizi tercih eden anne ve babalar olarak tvde dakika başı reklamlarınız çıkıyor reklam değil açıklama istiyoruz ama insan sağlığı değil bizim cebimiz önemli diyorsanız o başka yanlız şunu belirteyim ben artık bebeğime inek sütü kullanıcağımm tuzağınıza düşmeyeceğim saygılar...'

Sorunuzun cevabı:
'Bizim içimiz çok rahat çünkü tüm ürünlerimiz Avrupa Birliği'ne üye ülkelerde üretiliyor. Avrupa Birliği GDO içeren ürünlerin üretilmesini, pazarlanmasını ve satılmasını yasaklamıştır. Bu nedenlede bizim ürünlerimizde GDO lu bir hammadde veya bileşen kesinlikle bulunmamaktadır. Esasen Türkiyeye ithal edilen domates tohumları, mıısır, soya gibi ürünler çok risklidir ve ne yazıkki gıda sanayiininde kontrolsüz olarak kullanılmaktadır. İneklere verilen yemin garantisi bile yokken inek sütü verme isteğiniz ne kadar doğru olur.'

İlginiz için çok teşekkür ederiz.
Işıl Telkes
Milupa Beslenme Uzmanı

banada aynı cevap gelmişti canım ama ben inanmıyorum o zaman niye içindekilere soya lesitini yazıyolar?

HAYAT 'ZOR' AMA BENDE 'KOLAY' BİRİ DEĞİLİM...

peki böyle bir imkanı olmayan insanlar ne yapacak hiçbirşey
hazır bişey almasakta evimize meyvayı sebzeyi ekmeği mecbur alıyoruz
aslında buzamana kadar bunları tükettik bilmeden şimdide bilerek tüketeceğiz

ben ekmekten yanan şanslıyım sanırım ekmeğimi kendim makinede yapıyorum
hiç hazır ekmek almam her gün yaparım meyvelerimide köyde akrabalarım ablam falan var ordan getirmeyi düşünüyorum geçen ay getirdik baya bir meyve kızımada onlardan yedirriyorum tabi herkez bu şansa sahip değil allah hepimizin yardımcısı olsun

canım makinede ekmek nasıl oluyo? bakkaldan aldığımız ekmeklere benziyomu tadı? eşim yeni tatlara pek sıcak bakmazda.. bende düşünüyorum almayı ama eşim yemezse hevesim kaçar yapsam bile kızımla bende tüketemeyiz koca ekmeği ziyan olur...

kızlar geçen gün milupa sütlü prinçli kaşık maması almıştım içinden kurt çıkmıştı aynı günde bebek mamalarında gdo olduğunu izlemiştim tv milupa mail gönderdim

hem mamanızdan kurt çıktı hemde içinde soya lestini olan mamalar üretiyosunuz çok güvendiğim bir markaydı milupa bidaha asla almayacağım ve etrafımdaki tüm anneleride uyaracağım dye yazdım tabi banada klasik olan cevabı yollamışlar ama sonra

bugun aradılar milupadan mamadan nasıl kurt çıkar kurt canlımıydı kurtu ne yaptınız diye sordu dedim kurtu ne yapıcam mamayı döktüm lavobaya gitti ama mama kutusu elimde duruyo dedim işte biz hava almadan şok yapıyoruz paketlere falan dedi bayan dedim o kurtu ben sokmadım ya pakete çıktı işte dedi yarım müsaitseniz ben kargo yolluycam size mamayı incelenmesi için labarautara göndericem size en yakın zamanda açıklama yapıcam dedi yarın gelicekler mamayı evden almaya

sonra gdo meselesini sordum bizim mamalarımız avrupa standartlarında üretiliyo ve avrupa standartlarında üretilen hiç bir mama yada yiyecek te GDO olmaz endişenizi anlıyoruz fakat bebek dostu bir mamayız biz böyle birşey kesinlikle yok içiniz rahat gönül rahatlı ile yedirin bebeğinize dedi
dedim benim içim rahat dedğil almyacağım artık hiçbir marka mama güldü kadın

ve bana çok teşekkür etti ilgimden dolayı bizi bilgilendirdiğiniz için teşşekkür ederiz dedi herzaman yanınızdayız dedi öyle işte sizede analtayım dedim yarım saat sohpet ettik hatunla baya şeker bişeydi nerdeyse yumuşayacaktım bendedelikafadulden

evet kesinlikle milupanın danışmanları harikadır haklarını yiyemem... bende kzım 4 aylıkken aramıştım 40 dakka konuşmuştuk.. sonra bütün ürünlerinden numuneler kitapçıklar filan göndermişlerdi jest olarak...

mamadan kurt çıkma olayınıda ilk defa duyuyorum... ben hiç paketin içine dikkat etmiyorum yaa offf... ama olsa görürdüm heralde.. neyse zaten bundan sonra almamaya karar vermiştim isabet oldu..

benim oğlum iki yaşında 1 yldır neredyse milupanın tüm kaşık mamalarını alıyodum hiç olmamıştı böyle birşey ilk kez oldu ben buzdoba koymuştum mamayı belkide orda nemlenmiştir dedi bayan bilmem artık dedim koskoca kurt yani iykide gördüm yavrum hem gdo lu hemde kurtlu mamayı yiyecekti

bende mail yolladım mulipaya çevap gelmedi

aynı çevabı herkese kopyalayıp yollamaları önemsemediklerini gösterir

ülker hero baby mail yolladım aradılar ürünlerimizi rahatılkla kullanabilirsiniz dediler tabi n kadar doğgru bilemem artık kime inanaçagımı şaşırdım

kizlar biz daha ek gidaya gecmedik ama evde ne olur ne olmaz diye aldigim milupanin organik kavanoz mamasi vardi kayisi ve elmali arkasini okudum soya lestini falan yazmiyor....organik olanlara guvenebilir miyiz acaba...ben calisan bi anneyim, buna ragman kendim hazirlamayi istiyorum bebegimin her gidasini ama mecbur kaldigim zamanlarda bu organiklerden verecektim, simdi ne yapacagimi sasirdim

X