Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dünden beri okuyorum yazacağım bir türlü benim cadı müsade etmedi. şimdi uyududa rahatça bilg. başına geçtim. bende bebelac ve sma kullanıyordum her ikisinde de var bu kahrolası gdo
dün akşamdan beri ne yapacağımı şaşırdım
dün marketten keçi sütü ve pınarın devam sütünü aldımki mama vermeyeyim yatarken diye ama benim kız maalesef ne keçi sütünü ne pınarın sütünü almadı hatta mama yediği biberonla sütü verdim diye mama bile almadı bende acıkınca nasıl olsa mecbur kalır alı diye bekledim ama nafile mümkün değil uyumadıda haliyle aç olunca içim acıyarak mama yapıp uyuttum
bugünde sadece 1 kere mama yedi çok şükür diyorum çünkü günde 5-6 sefer içerdi mamayı 1 e düştü şimdi arı mama ve hipp alacağım
bugünü nasıl geçirdim mamasız onu da yazayım sabah kahvaltı yaptırdım öğlene doğru meyvesini yedirip uyuttum
öğleden sonra yoğurt verdim çorbasını yedirdim akşama kadar iyi ama akşamüstü uyku gelince yine mama diye yıktı ortalığı ve ben yapmak zorunda kaldım uyandıktan sonrada biraz çorba biraz süt içine ekmek ufaladım ve bu saati bulduk şimdide devam sütüne pirinç unuyla muhallebi yaptık yedirdim yatırdım uyuyor. gece mama isterse süt vermeyi düşünüyorum bakalım uyku sersemi içer belki
uzun oldu kızlar kusura bakmayın dünden beri biriktirince böyle oldu :)

slm kizlar yazdiklarinizi bastan sona kadar okudum
gercektende tüyler ürpertici biz anneler icin bunlari duymak
bende bunun icin kendim kullandigim markayi arastirdim
ben almanyada yasiyorum ve hipp marka bebek mamasini kullandim oglum dogdugundan bu yana.
sizlere kendi arastirmalarimla bu markayi önerebilirim
hipp markasi arastirmalarima göre greenpeaceten onay almis bir markaymis eger almancada bilen arkadaslarim varsa greenpeace`in onayladigi bu linki yolluyorum
isterseniz sizde bir arastirin sahipleride diger markalarin sahipleri gibi genis kapsamli sirket vs olmayip kücük bir aile firmasiymis yinede size linki yolluyorum ama almanca oldugu icin anlamayabilirsiniz varsa cevrenizde tercüme ettirebilirsiniz
http://www.greenpeace4kids.de/theme...r_gentechnik_bei_babymilch_eiern_und_fleisch/
Besonders beispielhaft arbeitet der Babynahrungshersteller HIPP. Alle Milchpulverprodukte werden mit Milch hergestellt, die ohne Gentechnik erzeugt wurde. Das bedeutet: HIPP- Milchkühe müssen kein gentechnisch verändertes Tierfutter fressen, wie etwa Gen-Soja.

Son düzenleme:
hipp alman markası değilmi ben öyle biliyorum. milupada alman markası.. daha mı güvenilir hipp marka? elinde olan içeriğini yazabilirmi acaba? almanca yazıyo olsada yazın eşime okuttururum...

canım aynı anda yazmışısız eşime göstericem şimdi

hipp alman markası değilmi ben öyle biliyorum. milupada alman markası.. daha mı güvenilir hipp marka? elinde olan içeriğini yazabilirmi acaba? almanca yazıyo olsada yazın eşime okuttururum...

evet cnm milupada var burda ama acikcasi o markayi hic arastirmadim cünkü gerek duymadik biz
ama cocugumuz ilk dogdugunda hipp icin cok fazla arastirma yapmistik zaten benim esimde cok hassastir bu konuda benden fazla diyebilirim o yüzden kalbimiz biraz olsun rahat en azindan

eşime okuttum ve içim rahatladı... verdiğin sayfanın sonlarına doğru hipp in sütünü tanıtmışlar ve bu süt suni yemlerle beslenen hayvanlardan değil dışarda serbestce otlayan ineklerden elde ediliyomuş.. ayrıca almanyada hali hazırda genetiği değiştirilmiş ürünlerin neler olduğu tam olarak bilinmediği için greenpeace gdo nun olmadığı ürünlere sertifika veriyomuş.... ve hipp in toz mamalarındada genetiği değiştirilmiş ürünler bulunmuyormuş... real markette hipp in hemen hemen tüm ürünleri var kesinlikle hipp kullanıcam bundan sonra.. ama devam maması ve süt dikkatimi çekmedi benim için önemli olan o umarım vardır.. yoksa bile talep üzerine getirirler zaten...

Kızlar birşey soracağım bu hazır kavanoz mamaları varya meyve püresi şu bu onlardada varmı içeriğine bakdımda soya lesitini diye birşey yazmıyordu ben arada milupanın organik kavanoz pürelerinden veriyorum kararsız kaldım birde uht süt ne onu anlamadım

aynen öyle cnm
ben ogluma sebze ve meyve pürelerini bile kendim yapip vermiyorum acikcasi
hippin pürelerinden aliyorum cünkü hippin püreleri tamamen organikler kendileri ekip üretiyorlar ama diger türlü aldigimiz sebze ve meyvelerin hepsi hormonlu ne kadar saglikli olur tartisilir
tabiki her anne baba kendi cocugu icin en sagliklisinin ne oldugunu yine kendileri bilirler ben sadece fikrimi belirtmek istedim

saol canım benim inan çok faydalı oldu verdiğin bilgiler ve link... en azından alternatif bi ürün bulabildik inşallah onlarda gerçekten dürüstlerdir ki şuan öyle görünüyo tekrar teşekkürlera.s.

bende kızıma keçi sütü aldım bugün ama yarın denemey başlıycaz mamayı kesicem tamamen. bebek bisküvisinide evde yapıcam ayrıca ilikli dana kemik aldım ilik çok besleyici kaynattım kemiği ilikten 1 çay kaşıgı mamalrına yani çorbalarına koyucam suyunuda buz poşetine koyup dondurucuya atıcam. kızım için herşeyin iisi olsun istiyorum her anne baba gibi.inşallah keçi sütünü sever

canım ben kemikli et yada tavuk alıp kaynatıyorum içine havuç soğan maydonoz ve bazen kereviz sapı yada yaprağından koyuyorum çok az .. sonra etleri çıkarıp içindeki sebzeler ezilsin diye blendırdan geçirip buz kalıbına ve buz poşetlerine koyuyorum buz kalıbından çıkardıktan sonra poşete koyuyorum ve et koymadığım yemekler bu tabletlerden mutlaka atıyorum hem tadı çok güzel oluyo hemde sağlıklı baya bi süre yetiyo bana...

benzaten normalde çorbaları bir gün kıyma birgün tavukla yapıyorum ama yinede ilikli kemikte aldım çok besleyici çünkü. mesela annem köyde oturuyo kendisi kızım için ev eriştesi yaptı onu pişirirken falan atıcam içine kemik suyu. benim kızım 6 mart 2009 dogumlu senin bebegin ne kadarlık kızmı erkekmi?

bende genelde kıymayla yapıyorum yemekleri ama bazen acil yapmam gerektiği zaman kıymayı çözdürmek zor oluyo böyle zamanlarda imdadıma yetişiyo tabletler..

maşallah allah bagışlasın artık sizin yemeklerden falanda yer sizinki . ama bende sebze yemeklerini tuzsuz yapıcam ve yarın itibari ile yavas yavas 1 ögün vericem günde

son zamanlarda kendimize yaptığımız yemeklerdende veriyorum ama kızım için envayi çeşit sebzeyi karıştırıp yaptığım çorbayı daha çok içime sinerek veriyodum.. tabii artık sebzelerde gdo olduğunu öğrendim mamadan ziyade bu konu beni daha çok endişelendiriyo aslında mamaya altenatif üretebiliriz ama sebzenin yerine bişey koyamayız( off yaa yine sinirlerim zıpladı napcaz yaaa

bi haber okudum size aynen aktarıyorum...

BİSKÜVİ, KRAKER, PUDİNG, BİTKİSEL YAĞ, BEBEK MAMASI, ÇİKOLATA VE GOFERTTE GDO VAR

Yıllardır hayatımızda olan GDO’lu ürünlerle ilgili yönetmelik yeni bir gündem oluşturdu.
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Gökhan Günaydın, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren gıda ve yem amaçlı genetik yapısı değiştirilmiş organizmalar (GDO) ve ürünlerinin ithalatı, işlenmesi, ihracatı, kontrol ve denetimine ilişkin yönetmeliğinin "hukuk, egemenlik ve halk sağlığı açısından bir skandal" olduğunu açıkladı, bazı basın organları da bunu kamuoyuyla paylaştı.
'800 ÇEŞİT GDO'LU ÜRÜN MASAMIZA GELİYOR'

Günaydın Türkiye`de kapıların GDO`ya zaten açık olduğunu söyleyerek, şunları dile getirdi: `GDO`lu üretimin yüzde 99`unu ABD, Arjantin, Kanada ve Çin yapıyor. Türkiye, GDO`lu üretimin yüzde 90`ından fazlasını oluşturan 4 ana üründe, yani pamuk, soya, kanola ve mısırda ithalat yapıyor. İthalatın yapıldığı ülkeler de ABD ve Arjantin. Türkiye`de ithalatçı bir firma `ithal ettiğim hammaddede GDO yok` derse bu beyan yeterli sayılıyor. Türkiye`ye 2003`te 1.8 milyon ton mısır, 900 bin ton soya girdi. 2005`te bu rakam 1.2 milyon tona çıktı. Bunlar ABD ve Arjantin`den geldi. Bugün mısırdan ve soyadan üretilen 800 çeşit GDO barındıran ürün tüketici sofrasına giriyor. Bisküvi, kraker, puding, bitkisel yağ, bebek maması, çikolata ve gofret gibi pek çok gıda ürününde GDO olmasına rağmen, tüketicinin bundan haberi olmuyor.` Günaydın bu açıklamalarıyla Ülker, Eti gibi bu alanda faaliyet gösteren şirketleri işaret ediyor.

Pınar İlk Adım’ın içeriğindeki sütün protein oranı anne sütündeki protein oranı göz önünde bulundurularak düşürülmüştür.

Sade ve muzlu 0,5 lt paketlerde sizlere sunulan Pınar İlk Adım Devam Sütleri hiçbir koruyucu madde içermez.
Besin Değerleri
100 ml için (Sade):

Enerji (kcal/Kj): 61,61 / 257,78
Protein (g): 2,26
Yağ (g): 2,33
Karbohidrat (g): 7,9
C Vitamini (mg): 5,33
Niasin (mg): 1,35
E Vitamini (mg): 0,57
Pantotenik Asit (mg): 0,39
Riboflavin (mg): 0,12
B6 Vitamini (mg): 0,105
Tiamin (mg): 0,075
A Vitamini (mcg): 60
Folik Asit (mcg): 15
K Vitamini (mcg): 2,8
Biotin (mcg): 2,1
D Vitamini (mcg): 1,5
B12 Vitamini (mcg): 0,15
Kalsiyum (mg): 110
Potasyum (mg): 105
Klorür (mg): 76
Fosfor (mg): 66
Sodyum (mg):32
Magnezyum (mg):7,3
Çinko (mg): 0,6
Demir (mg): 1
Bakır (mg): 0,063
İyot (mcg): 14
Manganez (mcg): 5,2
Selenyum (mcg): 1,5
100 ml için (Muzlu):

Enerji (kcal/Kj): 62,05 / 259,62
Protein (g): 2,27
Yağ (g): 2,33
Karbohidrat (g): 8,0
C Vitamini (mg): 5,38
Niasin (mg): 1,35
E Vitamini (mg): 0,57
Pantotenik Asit (mg): 0,39
Riboflavin (mg): 0,12
B6 Vitamini (mg): 0,11
Tiamin (mg): 0,075
A Vitamini (mcg): 60,12
Folik Asit (mcg): 15,1
K Vitamini (mcg): 2,8
Biotin (mcg): 2,1
D Vitamini (mcg): 1,5
B12 Vitamini (mcg): 0,15
Kalsiyum (mg): 110
Potasyum (mg): 107
Klorür (mg): 76
Fosfor (mg): 66,1
Sodyum (mg):32
Magnezyum (mg):7,45
Çinko (mg): 0,6
Demir (mg): 1
Bakır (mg): 0,064
İyot (mcg): 14
Manganez (mcg): 5,95
Selenyum (mcg): 1,51

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…