Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben uzun zamandı inek sütü veriyorum zaten mamayı nadir içiyordu artık almıyorum
kaşık mamasıda bir aydan fazladır vermiyorum tek kullandığım cicibebe ve arımama

buyazıda bir siteden alıntı
Bisküvilerin içindekiler bölümünde yeralan soya lesitini zararlı bişey midir?Yani demek istediğim zararlı olan kimyevi maddelerin üstünü örtmek için yazılmış bir şey olabilir mi

rercan
--------------------------------------------------------------------------------
yağ suda çözünmediği için bu iki fazı bir arada tutmak için soya bitkisinden üretilen üründür.emülgatör olarak kullanılır. yurtdışında lesitinler domuz yağından üretilir. bunu kullanmayanlar ise soya lesitin der

aynı cevap banada geldi

canım alya tadında az farklılık alsa yemiyor da o sebeple diyorum..
bende bir bakınayım gittiğimde en iyisi..
yurdum inek sütüne dönmek kadar güzel bir şey var mı ya..
şimdi bilinçli mama anneleri gelsinlerde açıklama yapsınlar bakalım..mamayı savunanlar..

mamadan iyidir uht süt nerden bulucaz açık çiğ sütü hadi bulduk temizliğine nasıl güvenicez su karştırmalarını boşverdim bakalım o süt dolu tanker temizmi
ben bu zamana kadar mama artı süt veriyordum mamayı vermemin sebebi vitamin içindi
ama bu gdo olayından sonra vitaminide istemiyorum boş süt içsin daha iyi

canım takvimimde mevcut.
alya 18 şubat 2009 doğumlu ortalama 2-2.5 aydır ben süt veriyorum.inek sütü(kutudakilerden)yada pınarın ilkadım sütünden veriyorum.yoğurdunuda mayalıyorum.çorbalarını et suyu tavuk suyu yada su yerine mutlaka sütle yapıyorum.
geceleri süt içiriyordum.hala içiriyorum.kızımda maşallah 9300 mü 9200 mü ne kilosu.
seninki ne alemde?

canım ben küçük yerde yaşadığım evim yazlık bölgede olduğu bu tarafta köylü kadınlar olduğu halde ben cesaret edemiyorum çiğ süt almaya..
ha kayınvalidem eltimler açık süt alıyorlar ama ben şu an edemiyorum.
zaten kaynatınca vitaminide gidiyor.
uht yada pastorize süt en mantıklısı.
işte uht sütünde kabı tiksindiriyor beni..
iki ucu boklu değnek anlıcağınız..
Allahım sağlık versin yavrularımıza tek dileğim bu inanın..
bu arada çok yakın komşumuzun yeğenide domuz gribiymiş çocuk daha 8 yaşında.pofffff:bbo:

bu arada hadi biz yırttık kızlar.yeni doğum yapanlar,yapacak olanlar,anne sütü yetmeyenler ne etsin..

saol canım cevap verdiğin için öykü hanımda ocak 2 doğumlu 2009 doğum kilomuz 8.850
bende tabuk sulu et sulu çorbalar yapıyorum yoğur vb şeyler ama süt vermedim bende veriyim zaten mamayıda bırakıcaz artık başka çaremiz yok yada hip almayı düşünüyorum
benimki kıymakı çorbaları ve yemekleri çok seviyo akşam yaptığım yemeklerden veriyorum yemiyor ama kıyma varsa içinde yiyor her günde kıymalı yemek yapılmazki benimda aklıma kıymayı kavurup bir kaba koyup onun yemeğinin içine koymayı düşünüyorum yok sa yemeği yemiyo çorbalarda öğle bir sıkıntım yok ama kıymalı çorbayı tercih ediyo benim cadı yordumuzu paket sütle 1gün arayla bir lt reden mayalıyorum kendimizde hazır yemiyoruz işte bizim öykü bebekte böyle teyzesi

maşallah fıstığa ya..peki pütürlü gıdaları yiyormu?alya yemiyor herşeyi blendardan çekiyoruz:bbo:
tadı hafif tatlı olacak tuzlu yada tatsız şeyeride yemiyor benim kızım..yani bildiğin gibi değil.o sebeple ben çorbalarına bir cicibebe katıyodum mutlaka şimdi onuda yapamıcam..:sinifsinif:
kilo hiç önemli değil önemli olan sağlıklı gelişimi canım.kilolu olmasınlar bak biz kiloyluyduk da ne oldu hala onlarla uğraşıyoruz..uğraşıyorum yani..:kedi:

Canım tadı tahminimce farklıdır, milupa pirinçlinin içinde daha fazla şey vardır en azından devam sütü var. Ben kahvaltısında da sütle ezip veriyorum ekmeğini, muhallebi, yoğurt da sütle yapıyorum. Hatta geçen gün patates yapmıştım, sütle karıştırdım güzel püre oldu, oğlum da güzel güzel yedi. :)) Mama desen sadece akşam yatmadan veriyorum, onu da yakın zamanda bırakmayı düşünüyorum ama hiç olmazsa hipp bulabilirsem hipp vereceğim, sanki daha sağlıklı gibi.

Kızının kilosu herşeyi çok yerinde maşallah canım, doğumgündaşımı öp benim için. :))

kizlar tum yazilanlari okudum, iyi ki boyle bi topik acilmis, destekliyorum sizi, gdo'lu gidalara hayir

inek sütü vercezde sanki o inekler neyle besleniyor yumurta vercez tavuklar ne yiyor
allaha emanet yaşıyoruz yaa

benim kızım uzun zamandır yiyor canım pütürlü şeyler ben benim oğlanda o hatayı yaptım 3 yaşında kadar zor yediriyordum yemekleri ama bunda sıkıntım olmadı pilavı falan bol yoğurta severek yiyor biz tatlı şeyleri sevmiyoruz tatlı verdiğimde tükürür hatta salatalık turşuna bayılır kısır falan sever bende fazla olmamak kaydıyla veriyorum alışsın benim kızım cicibenin tadından nefret ediyo hiç sevdiremedim ben çok tatlı olduğu için iikide sevmemiş abimiz tatlıcı aşırı tatlıyı sever kızımda ekşiyi sever

bu arada bebişinin kilosu bence çok ii canım benim yiğenim kırk günlükken annesinin sütü yetmediği için inek sütü vermişler onlar köyde yaşıyorlar maşşalah benim oğlandan kilolu benim oğlan sekiz yaşında 19 kilo yiğenim üç dört yaşlarındaa 18 kilo çokta sağlıklı bizler çok abartıyoruz mama firmalarının ceplerini doldurduk valla

kızlar bebe bisküvisi yaptım
bebek bakımı ve beslenmesi bölümünde bi bakın olmuşmu
link vericektim ama bilmiyorum nasıl veriliyo

herkeze ii geceler kızlar kafam kazan oldu düşüne düşüne bakalım düşünceden uyuyabilicem mi asıl o bize gdo lu gıdaları yedirenlerin uyumamaları lazım biz ne yaptık diye düşünmeleri lazım allah onları kahretsin bizim ülkemize girişine izin verenlerin de cezasını versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…