GAZZE deki kardeşlerimiz için sadece bir dua.....

Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin.Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar.İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki,o da onlardandır.Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete,doğru yola iletmez. (Mâide Sûresi, 5:51)

dost edindiğimiz için sanırım bu hale geldik...

Burada yazışarak veya tartışarak kimse kimsenin inancını değiştiremez
O yüzden boş verin bence

Ona ayıracağınız vakit ile İsrail zulmüne karşı Ya Kahhar, Filistin'in imdadı için Ya Cebbar çekmemiz faydalı olabilir.

biliyor musun geçenlerde de kuzey kore dünya kupasında final oynadığını söyleyip tv lerde yayın yapmıştı..oysa kuzey kore hariç tüm dünya arjantinle almanyanın oynadığını izliyorduk..acaba kuzey körenin haklılık payımı varki

Ne demek istediğini anlamadım ama gollü ve güzel bir kupaydı,James Rodriguez beni kendine hayran bıraktı.

Çevresinde onlarca ülke,müteffik ya da ittifak olduğu yüzlerce ülke mevcutken ;
Mevcut savaş durumu yalnızca,ateşkes halinde iken kendisine füzeler yağdıran Hamas ile ise,ben İsrail'i haksız görmüyorum.

Militarist açıdan İsrail cani derseniz,doğruluk payı var ama dinle alakası olmayan Kuzey Kore de İsraile füze yağdırsa,İsrail aynı karşılıı verirdi.

şu senin füze kavramını hakikaten merak ettim tarihçi kardeşim göstersene şu füze olayını bi link yolla .vahi inmedi dimi sana füze kampanyası var diye bir kaynak ver

Pkk ve Işıd Hamasla bir değil
Terörü asla savunmuyorum
Ama Hamas yönetimsizlik sonucu ortaya çıkmaya mecbur bir oluşumdu
Yaser Arafat'ın ölümünden sonra yerine gelecek olanın acziyetindendir
Pkk ve Işıd devlet içinde terör örgütüdür

Vatan savunması esas ise adamlar çalınan vatanları için savaşıyor o zaman doğru yoldalar değil mi
İsrail'in ki vatan savunması falan değil, vatan isteyen kendisine verilen yerde edebiyle oturur, o zaman biri bulaşırsa haklıdır
İsrail bölge durulsun istemiyor

Bizden önce bu Coğrafyada kürtler vardı.

Siyasi görüşünüz ve Kürt sorununa bakış açınız nedir ? Bir yakınçağ tarihçisi olarak soruyorum.

Bakış açınız ; ''toprak,önce geleninidir'' şeklinde çünkü

benim bildiğim tarihçiler terörist ve gerillayı ayırt edebilirlerdi...ışid ve pkk ile haması bir tuttuğuna göre bu arkadaş İsrail tarihi üzerinde yüksek lisans yapıyor..

şu senin füze kavramını hakikaten merak ettim tarihçi kardeşim göstersene şu füze olayını bi link yolla .vahi inmedi dimi sana füze kampanyası var diye bir kaynak ver

Link ne yahu hayatı internet üzerinden mi yaşıyorsunuz.

BBC ve CNN izleyin biraz.

Ben zaten tarihçiyim.

Sırası ile cevap veriyim ;

Amerika neden yüzlerce ülke içerisinde İsrail'e destek olmak istiyor ? Neden Türkiye değil ?
Yahudi ırkı inanılmaz derecede zeki ve çalışkan.Bugün yararlandığınız bütün tıbbi destekler yahudi ürünüdür.
Amerika,İsrail'e değil İsrail,Amerika'ya destek olmaktadır.İsrail bilimdir,Amerika ise labrotuvar..

İsrail müslüman düşmanı olsa,İran,Türkiye,Suriye ve Arabistanın bir numaralı ticaret ortağı olmazdı.
Onların derdi ülkelerine deliler gibi füze yağdıran Hamas ile.

Terörün dini olmaz,din gözlerinize terörü masumlaştıracak derecede perde çekiyor.

cok sinir bozucusun biliyorsun dimi?? terorun dini tabiiki olmaz, ama nedense hep katledilen muslumanlar...soyle bakalim o zaman terorun dini var mi yok mu???

neden Turkiye degil biliyor musun? musluman oldugumuz icin..kisa ve net..ayrica refah icinde dediginiz avrupada bir cok sey sertbest oldugu icin olabilir mi bu dedikleriniz??? israil amerikanin oglu gibidir bunu bilmeyen yok...

ayrica yahudilerin nasil o topraklari elde ettiklerini biliyorsundur eger gercek bir tarihciysen, aglarsin gecmise...

yahudilerin yaptigini normal bir insan yapamaz...karsinda insanlar katlediliyor ve sen keyif ala ala izliyorsun..kusura bakmada ister ateist ol, ister budist..hic bir din boyle birseyi kabul edemez. masum insanlara birsey demiyorum, elbet onlarin icindede iyi insanlar vardir...ama dilerim su gunler yuzu suyu hurmetine hepsi kahrolsun, Allah belalarini versin...bir gun insaAllah mazlumun ahi indirecek şahı!!!

Bizden önce bu Coğrafyada kürtler vardı.

Siyasi görüşünüz ve Kürt sorununa bakış açınız nedir ? Bir yakınçağ tarihçisi olarak soruyorum.

Bakış açınız ; ''toprak,önce geleninidir'' şeklinde çünkü

kürtlerin 3000 küsür yıllık tarihi Anadolu topraklarında başlamıyor canım,yarı kürt yarı türk olarak cevap veriyorum sana :KK66:

benim bildiğim tarihçiler terörist ve gerillayı ayırt edebilirlerdi...ışid ve pkk ile haması bir tuttuğuna göre bu arkadaş İsrail tarihi üzerinde yüksek lisans yapıyor..

IŞID,PKK,HAMAS

hepsi terör örgütüdür,sivilleri katleder,bir amacı vardır hepsinin,kimisi dini,kimisi siyasi niteliklerden doğmuştur fakat bu onları masum yapmaz.

Allahuağğğğğbar diyerek kafa kesmek masum mudur ?

IŞID,PKK,HAMAS

hepsi terör örgütüdür,sivilleri katleder,bir amacı vardır hepsinin,kimisi dini,kimisi siyasi niteliklerden doğmuştur fakat bu onları masum yapmaz.

rAllahuağğğğğba diyerek kafa kesmek masum mudur ?

o Allahuağğğğğbar değil Allahuekber burda inanç olayına girmiyoruz terbiyesizleşme , kimse kafa kesmeyi meşrulaştırmıyor burda.

kürtlerin 3000 küsür yıllık tarihi Anadolu topraklarında başlamıyor canım,yarı kürt yarı türk olarak cevap veriyorum sana :KK66:

Ben Anadolu topraklarında başlıyor demedim.

Bizden önce bu Coğrafyayı kürtler yurt edinmiş ve bir uygarlık kurmuş,Türkler yüzlerce yıl sonra göçler ve keşifler ile gelebilmiştir.

Müthiş bir çelişkidesin.

Ben bir deistiim,herhangi bir din ya da manevi düşünceye tabii değilim.

Dediklerimde haksız noktalar varsa,parmak basın,tartışalım.

Benim dinim ya da inancım sizi ilgilendirmiyor.

İsrail ne yapsın biliyor musun? işgal ettiği toprakları terketsin önce. İsrail in ilk kurulduğu zamanlardaki toprakları ile şimdiki toprakları aynı mı?

Hem Filistin in topraklarını işgal etti hem de oradaki halka zulüm yapıyor yıllardır, o plajda top oynayan 4 çocuğun ne suçu vardı, elini çocukların kanına bulamayı pek seviyor katil devletiniz...

İsrail e tepkiyi sadece Müslümanlar vermiyor farkındaysan, tüm dünyanın tepkisini çekiyor yaptıklarıyla...

Ben Anadolu topraklarında başlıyor demedim.

Bizden önce bu Coğrafyayı kürtler yurt edinmiş ve bir uygarlık kurmuş,Türkler yüzlerce yıl sonra göçler ve keşifler ile gelebilmiştir.

Müthiş bir çelişkidesin.

bana bu ülkenin kapıları 1071 de açıldı canım bilmiyorum sana 2011 de mi açıldı...kürt sorunu kaç senedir var bu ülkede ki halklar arasında da değil bence bu sorun ..biz gayet birlikte yaşıyoruz ,ülkeyi işgal etmeye çalışanlar 80 yıldır pkk lılardır bence sen olayları karıştırıyosun amirim..

bana bu ülkenin kapıları 1071 de açıldı canım bilmiyorum sana 2011 de mi açıldı...kürt sorunu kaç senedir var bu ülkede ki halklar arasında da değil bence bu sorun ..biz gayet birlikte yaşıyoruz ,ülkeyi işgal etmeye çalışanlar 80 yıldır pkk lılardır bence sen olayları karıştırıyosun amirim..

Sen hem ''İsrail bu topraklara sonradan geldi önceden Filistin vardı'' diyorsun.
Bende ; Bizden yüzlerce yıl önce burada Kürtler vardı diyorum.

Demek ki anayurt kavramı mantıksız,İsrail yarım asırdır o topraklarda ise savunacak elbette.
PKK ülke işgal etmeye çalışmıyor,kendi siyasi isteklerini yerine getirmek için alçakça katliam yapıyor.

X