GAZZE deki kardeşlerimiz için sadece bir dua.....

Allah bu cumanın hürmetine filistindekilere acısın yardım etsin israile de bu zulumu durdurması için vicdan nasip etsin, insan denen mahluktan yardım falan yok

Yahu Bilgece anladık kurslarda eğitim almışsın da
Her dini konuda da insanları bu kadar dinden soğutma
Hacı hoca geçinip işçilerinin hakkını yiyen de var vicdansız olan, din ile vicdan ayrı şeylerdir.
Bir kesime vicdansızdır diyemezsin hepsini tanıyor musun ?

Herkes kendi inancından aklasın paklasın diğerlerine tüü kaka desin maşallah yani..

çek hep böyle tipler islami yanlış tanıtıyo biliyomusun..giriyo kk ya saydırıyo....demiyorki yorumumu okuyan hiristiyanda olabilir yahudide yada hiçbir dine mnsup olmayanda..nerde bize öğretilen saygı...

Son düzenleme:
Bilgece bunu hep yapiyor.
Yazilarini okuyorum, tam aa ne guzel yazmis diyorum, sonra boyle laflar ediyor bakakaliyorum.
Dini olmayanin da vicdani olur olmayanin da.
Din insanlik icin bir olcut degildir.
İsid de musluman ama testereyle kafa kesiyor, nerde vicdan.
Bilgece soyle laflar etme, vallahi uzuluyorum.
aynen. Aama bazılarına göre inancı olmayan herkes vicdansız.
yok öyle şey.

dini olmayanın neden vicdanı olmasın ?
vicdan eğer dinden geliyorsa katliam yapan müslüman lider ?
insanlık merhamet vicdan sevgi saygı bunlar insanı insan yapan unsurlar dinsel değil ...

Bir müslüman asla katliam yapmaz. Katliam yapanın dininden supheliyimdir Üzgünüm. Müslüman lider derken bizim Efendimizden mi bahsediyorsun? Üzgünüm o asla katliam yapmamistir eğer yapsaydı tuttuğu esirleri okuma yazma karşılığında serbest bırakmazdı? Neyse ben zaten Yahudileri baz alarak konuşuyorum. Baska kimse ustune almasin lutfen.
Kur'anda bile Yahudiler özellikle kinaniyor. Hristiyanlardan nasraniler diye bahsediyorsa gerçekten de bu yahudilerde demekki var bi şey. ..

Teknik olarak doğru olabilir, ortadoğuda çok hararetli savaşlar var
Ama işte o öldürenler Müslüman değil
Işıd gibi oluşumların Müslümanlıkla ilgisi yok, dini biraz bilen herkes bunu anlayabilir
Ama İslam için yapıyoruz demek moda bu aralar, müslümanlıkta haksız yere bir kişiyi öldürenin ebedi affı yoktur, katillik çok büyük bir suçtur. Ben o örgütlerin müslüman olarak lanse edilmesine üzülüyorum. Hiç bir din öldürmeyi emretmez

dinlerde Müslümanlık Yahudilik yada Hristiyanlık için öldürmek mübah gibi görülüyor sanki yanlış anlaşılma var..yada birilerinin işine geliyor..öldüren kahraman öldürülende şehitmi oluyor..

İsteyen istediği dine inanır
Hoşgörü budur.

Yahudiler gelse ''biz cihat yapıcaz ya inanın ya savaşın'' dese

bu hoşgörü müdür ?

Sizin algınız açık mı. Dini yaymak istemek savaşmak mı demek. Dini yaymak demek insanlara anlatmak demektir. Insanlara anlatırsın aralarda inanan olur hayır inanmıyorum diyenlerde ama 1000 kişiden 1 kisi bile inanırsa bu yaymak olur.

Bedavan turistik tekliflere hayır diyemiyorum.
Sen her teklifi kabul eder misin ? Tecrübelerini dinlemek isterim.

Yok hiç adetim değildir benim, internet dolandırıcıları gibi kontör at hesap no vereyim para at diye dolanmam
Çok şükür kendim kazanıyorum

Müslümanlıkla ilgisi yok değilmi sonsuz hırslarını kurbanları..

canım müslümanlar eğer müslümanlığı tam anlamıyla yaşasa belki ama böyle biri yok
müslümanlık insanlığı barındırır ama şimdikiler hep bana hep bana diyen sözde müslüman türevleri
insan ermeniyse kötü mü yani böyle birşey yok insan insandır
herkesi aynı kefeye koymak cehaletin alasıdır

Kafanızdaki herşeyi silin atın.Yahudiymiş o müslümanmış filan diye etiketlemeyi de bırakalım..Sadece insan olarak düşünelim , şu fotoğrafı hangi ideoloji hangi düşünce nasıl açıklayabilir?Gördüğümden beridir gözyaşlarımı tutamıyorum..

çek hep böyle tipler islami yanlış tanıtıyo biliyomusun..giriyo kk ya saydırıyo....demiyorki yorumumu okuyan hiristiyanda olabilir yahudide yada hiçbir dine mnsup olmayanda..nerde bize öğretilen saygı...

Sorma
Böyle bi konuda bile yağıyolar bir tane de değil

konu dua idi semindor atladı Gazze İsrail çatışmasına döndü ve yine bir arkadaşın yanlış ifadesinden inançlı inançsız boyutuna atladı şimdi de Müslümanın Müslümanı yahudinin Müslümanı katlettiğinden daha çok katlettiği gerekçesiyle bu Müslüman katliamının meşrulaştırılmasına doğru yol alıyor ..ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT EDELİM BİRAZ

konuyu dua bölümüne açacaktın ozamn.....geçen aylardada orda oldu tefriceye falan okumuştuk mesela

Bir müslüman asla katliam yapmaz. Katliam yapanın dininden supheliyimdir Üzgünüm. Müslüman lider derken bizim Efendimizden mi bahsediyorsun? Üzgünüm o asla katliam yapmamistir eğer yapsaydı tuttuğu esirleri okuma yazma karşılığında serbest bırakmazdı? Neyse ben zaten Yahudileri baz alarak konuşuyorum. Baska kimse ustune almasin lutfen.
Kur'anda bile Yahudiler özellikle kinaniyor. Hristiyanlardan nasraniler diye bahsediyorsa gerçekten de bu yahudilerde demekki var bi şey. ..

müslüman lider diyince hz muhammed(sav) dan bahsedeceğimi nasıl düşünürsün ?
yazıklar olsun
esad ve diğerleri ülkesini katledenlerden bahsettim..

Kafanızdaki herşeyi silin atın.Yahudiymiş o müslümanmış filan diye etiketlemeyi de bırakalım..Sadece insan olarak düşünelim , şu fotoğrafı hangi ideoloji hangi düşünce nasıl açıklayabilir?Gördüğümden beridir gözyaşlarımı tutamıyorum..

Aynen insan olan utanır
sadece insan olması yeter buna...

dinlerde Müslümanlık Yahudilik yada Hristiyanlık için öldürmek mübah gibi görülüyor sanki yanlış anlaşılma var..yada birilerinin işine geliyor..öldüren kahraman öldürülende şehitmi oluyor..

O konu çok derin arkadaşım, insanlar dinleri hep işlerine geldiği gibi yorumluyor
Öldürmeyi geçtim, şu anda bazı ülkelerde müslümanlık sadece kadınlara işliyor hiç dikkat ettin mi ? Erkeklerle ilgili hiç bir kural yok
Dini böyle saptıranları Allah'a havale ediyorum çünkü insan olarak işin içinden çıkmanın mümkünatı yok

X