Gaz yuzunden emzirememek...

emmezsede üzülmeyin benim kizim 6 aylikken birakti sutum kesildi kalanina mamayla devam ettik 3 yasinda dogru duzgun grip bile olmadi daha simdiye kadar.
uzulmeyin siz elinizden geleni yapiyorsunuz sonucta

Benim kızım da anlattığın gibiydi. O zamanki psikoloji ile beni sevmediğini bile düşündüm.. ama kızımın geniz eti burnunu kapatıyormuş emerken. O yüzden emmek istemiyormuş. Hiç vazgeçmedim. Büyüdükçe düzeldi.

Benim kızım da emerken kasılıyor kıpkırmızı oluyor.Canım bence üzülme önemli olan sağlıklı olmaları.Göğüslerin diri kalmıştır öyle düşün

Yenidoğanlarda geniz eti oluyor mu?Doktora sordum olmaz dedi.Acaba beni mi geçiştirdi

Kesinlikle kolay değil ayakta emzirmeyi denedim. Kafasindan itiyorum biraz daha çok sinir oluyor öyle yapmiyim bi daha şuan yumruğunu emiyor herşeyi emmek istiyor ama iş memeye gelince yok sabır edicem bende umarım dondurebilirim

Eğer bende emziremezsem benimde icimde kalacak

Merhaba öncelikle sabır dılıyorum benim kızımda da gaz sıkıntısı vardı . cok memeyı bırakmak ıstedı cok agladı ama bıraktırmadm . biberon vermeyın öncelikle, gaz içinse ben sabah ve aksam bir bardak kımyon çayı içtim şükür faydası oldu ve zararı yok ama tadı pek hoş deıl bebege bıle verebilrsn cay kasıgı ıle . meme reddi ılerkı aylarda da oluyo ben hep meme verdim asla sagıp vermedm .

1 ay boyunca her gün her beslenme zamanında denedim. Ayakta yürüyerek, yan yatarak, onu yere yatırıp üzerine kapaklanarak Hep önce meme sonra biberon Hiç pes etmedim, siz de etmeyin.. Olmazsa bir şey kaybetmeyeceksiniz zaten.
Sonrasında bi daha böyle bişey yaşamadık. 18 aylıkken ben kestim bu sefer
Gece sabaha kadar uyanıyordu çünkü emmek için.. Gündüzleri 10 dk da bir emmek istiyordu. Oyun bile oynayamıyorduk üzerime atlıyordu hemen..
Aslında öyle emzirmeye karşı kutsal duygularım yoktu açıkcası.. Memeden keserken öyle duygusal moda giremedim pek çok anne gibi Zaten memeden kesince kesintisiz uyumaya başladı geceleri, her şey bizim için çok daha güzelleşti
4.aydaki meme reddinde eğer mama gaz ve kabızlık yapmasaydı belki o kadar uğraşmazdım. Ama farklı mamalar denediğim halde çocuk her gün kıvranıyordu gazdan, kabızlıktan..

Ama mecbur kalıyorum icim el vermiyor ac ac. Yarın tartı günümüz bakalım nasıl .

Zar zor yapıyor 2 3 günde bir . Biraz zorlanıyoruz o konuda da lll onu biliyorum çok faydalı bilgiler ama meme reddi konusunu okumadım

Ay inanın ondan da şüpheleniyorum sanki nefes alamıyor sinir oluyor bırakıyor gibi de oluyor emdiği zamanlar. Gece yatmadan burnunu açıyorum deniz suyuyla ve aspiratorle. Burun akintimizda var çünkü. Geniz eti olduğu nasıl anlasildi

Ya mecbur kalıyorum 6 saate kadar çıkıyor beslenmesi bi gün öyle yaptım bezi ıslanmadı bile tüm gün e doymadigindan uyumadı hiç 10 dakikada uyanıyordu açlıktan

Bugün üstüne kapanarak emzirmeyi bende deneidm ama olmadı:) yan da deniyorum. uyanıkken pek mümkün değil uyku sırasında alırsa alıyor yoksa 10 kere ugrastigimda oluyor sürekli denemekten o da yıpranıyor uykusu bozuluyor mahvoldum ya artik

Oldu benim 4 aylikken kesin birakicak dedik hatta doktorumuzda birakicak yapacak bir sey yok demisti.
Bu bir ay kadar devam etti daha sonra 23 ayliken zor biraktirdim.
Insallah emmeye devam eder ama emmezse de dunyanin sonu degil uzulmeyin lutfen.

Zar zor yapıyor 2 3 günde bir . Biraz zorlanıyoruz o konuda da lll onu biliyorum çok faydalı bilgiler ama meme reddi konusunu okumadım
poposunda catlak olabilir kakasini yapmak isteyip yapamadigindan agri cekip ayaklarini iceri cekiyor olabilir
poposuna 2 3 gun aloevera jeli surun

Kendini yıpratma, onu zorlama ama her seferinde mutlaka önce memeyi teklif et..
Bir gün kendiliğinden olacak göreceksin
Emmezse de canı sağolsun

alerji testi yapildimi hic?
cocuklarda burun akintisi alerji belirtiside olur
sute alerjisi varsa gazda yapar burun tikanikligida yapar
sutmu iciyorsunuz siz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…