Gaz damlası ile ilgili

Ebrugzkck

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2024
22
5
30
Arkadaşlar merhaba nurse harveys gaz damlası kullanıp memnun kalan var mı bende yeni aldım kaç damla vereyim üzerinde sabah akşam 10 yazıyor bebeğim 25 günlük çok gelir mi ki

Arkadaşlar merhaba nurse harveys gaz damlası kullanıp memnun kalan var mı bende yeni aldım kaç damla vereyim üzerinde sabah akşam 10 yazıyor bebeğim 25 günlük çok gelir mi ki
40 günlüğe kadar bebekte gaz sorunu olmaz. Sen gazını çıkarsan hem mideden hem bağırsaktan bacaklarına sırtına masaj yap. Ama mama veriyorsan o yapabilir. Mamayı değiştir istersen

40 günlüğe kadar bebekte gaz sorunu olmaz. Sen gazını çıkarsan hem mideden hem bağırsaktan bacaklarına sırtına masaj yap. Ama mama veriyorsan o yapabilir. Mamayı değiştir istersen
Mama vermiyorum emiyor sadece yediğime içtiğime de dikkat ediyorum peki akşam 7 den 11 e kadar ağlamalar neyin nesi ıkınmalar sabaha kadar. Bebeklerde gaz 3. Haftadan sonra başlarmış bizdede öyle oldu zaten

Mama vermiyorum emiyor sadece yediğime içtiğime de dikkat ediyorum peki akşam 7 den 11 e kadar ağlamalar neyin nesi ıkınmalar sabaha kadar. Bebeklerde gaz 3. Haftadan sonra başlarmış bizdede öyle oldu zaten
Şöyle ilk doğduğunda kakasını ve çişini yaptığının farkında değil. Daha sonra yavaş yavaş sindirim sistemini bağırsak hareketlerini fark etmeyi öğreniyor. Kakasını yaparken tuhaf hissettiği için alışana kadar ilk başta ağlıyorlar. Çişini yaparken de öyle şaşırıyor ağlıyor. Kendi gazının sesini vs de tepki verir. Çok fazla müdahele etmeden kendi kendine zamanla alışır öğrenir :) tuvaletini yapmayı kaslarını kontrol etmeyi anlamaya çalışıyor aslında. Sen bolca su iç, gazın senden kaynaklandığını düşünüyorsan kimyon at biraz yediklerine. Bence senden değil muhtemelen yavaş yavaş gelen farkındalık ortama bedene alışma süreci. Gaz her bebekte olur bolca masaj yap, yüz üstü yatır sırtına yap orda da çok gaz çıkar. Gene o pozisyonda dizine koy midesine baskı olmayacak şekilde gene çıkar. Omuzda gaz çıkarmayı herkes biliyor zaten. Bişicik olmaz minik kuzun büyüyor :)

Gaz gerçekten zor bi süreç hemen atlatsak keşke bazen o kadar ağlıyo ki inanın onları yapmaya fırsatımız olmuyor rezene ve kimyon demleyip içiyorum hergün bi şekilde geçecek napalım

Gaz gerçekten zor bi süreç hemen atlatsak keşke bazen o kadar ağlıyo ki inanın onları yapmaya fırsatımız olmuyor rezene ve kimyon demleyip içiyorum hergün bi şekilde geçecek napalım
Valla sürekli yeni güncelleme geliyor biz de 3 ay 16 günlük olduk bu maraton uzun bir süre böyle :) hayırla sağlıkla büyüsünler
Sen sürekli her fırsatta ağlamadığında yap rahatladıkça bırakmayı öğrenir

Sizdede gaz sorunu var mı hala. Annelik çok zor gerçekten

Benim bebeğim prematüre düzeltilmiş 1 aylık bile değildi gaz damlasına başlattığımızda. Ama size tavsiyem ayrıca probiyotik de kullanmanız. Doktorunuza söyleyin muayene de gazlı mı değil mi söyler size. Zaten 1 ay kontrolü var orda paylaşın ağlama durumunu falan. Ben de Harvey’s nurse kullanıyorum kızıma 10 damla gündüz 10 damla akşam veriyorum. Bacaklarını karnına doğru hareket ettirin en kolay öyle gaz çıkarır

Nurseharvey bende kullandım. 10 damla yaziyordu ben 5 damla veriyordum sakinliyordu. Uyuyordu. huzursuzluk devam ederse 5 daha veririm diyordum ama gerek kalmıyordu.

ben de kullandim 12 damla sabah 12 damla aksam veriyordum oglen de 5 damla biogaia veriyordum. gaz damlasini kestim sadece biogaiayla devam ediyorum. kizim 2 bucuk aylik bir gun pirt pirt kendi kendine yapmaya basladi 2 ay 2 gunlukken. damlayi biraktim ben de. sok olmustum gaz problemimiz hic gecmeyecek gibi geliyordu ama baya azaldi. bence gaz damlalari ise yaramiyor bebis biraz buyuyunce zaten ogreniyor gazini cikarmayi hareketleri de arttikca. biraz sabir sadece

Valla bende öyle düşünüyorum sanki onu verince daha çok gazlanıyomus gibi bende öyle yapıyorum sabah 10 damla öğlen biogaia veriyorum 5 damla akşam tekrar 10 damla nurse veriyorum inşallah bir an önce geçer gaz sorunumuz bizde 27 günlüğüz

2.ayda azaldı bizim, 3.ayda hiç kalmadı şikayeti. Gececektir sabredin, kullandığınız ürünleri rutininde vermeye çalışın iyigeliyor. Biz sab siblex damla kullandık en son o iyi gelmişti, bı de maflor plus iyi geliyor bizim bebişe

Saatli vermeye çalışıyorum inşallah bizimde geçer hemen çok sıkıntılı bi dönem çünkü erkek mi sizin bebeğiniz

canim benim cok kucukk ama gaz sancilarinin pik yaptigi donemde su an zamanla azalacaktir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…