Gebeliğe Hazırlık Fsh ve amh değerlerine göre hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende çok severim etkisi var mı bilmiyorum 🤔 bol su içerim folik asit kullanıyorum her gün 7-10 bin arası Adım atıyorum Meyve çok tüketirim ama daha ne eksik bilemiyorum 😂🙈

Ben instagramda bi sayfa takip ediyorum sürekli bişeyler paylaşıyorlar bebek sahibi olmak için şöyle bişey okudum adet bitince hergün yumurtalıklara masaj yapılıyomuş uyarılsın ordaki kan akışı artsın diye

Screenshot_20200520-003408_1.png

Ben kaldım amh değerim 0.001 di fsh 12 de 3 kez hamile kaldım 💜 korkma takılma doktor elbet önlem alcaktır fsh sürekli değişen bir değer ötekş ay yine baktır olmazmı 🤲🏽🙏🏽
Amh 0.001 iken 3 kere hamile mi kaldınnnn 🥺 ben de 1.27 amh ile tüp bebekle anca hamile kaldım. Allah'ın işi işte

Ben instagramda bi sayfa takip ediyorum sürekli bişeyler paylaşıyorlar bebek sahibi olmak için şöyle bişey okudum adet bitince hergün yumurtalıklara masaj yapılıyomuş uyarılsın ordaki kan akışı artsın diye
Ebru ablanın sayfasından bahsediyorsun sanırım onu bende takip ediyorum ovülasyon takibi yapıyoruz beraber gerçekten çok ilgili ve başarılı takipleri var eğer aynı kişiden bahsediyorsak o masaj adet söktürücü masaj diye biliyorum

Ebru ablanın sayfasından bahsediyorsun sanırım onu bende takip ediyorum ovülasyon takibi yapıyoruz beraber gerçekten çok ilgili ve başarılı takipleri var eğer aynı kişiden bahsediyorsak o masaj adet söktürücü masaj diye biliyorum
Hangi sayfa acaba

Hayır ben onu başka bi sayfadan aldım o masaj başka şeylerede iyi geliyormuş

Screenshot_20200520-004134_1.png

Ben hiç denemedim adetim düzenli yumurtlama da görüyorum diye deneyen ve faydasını görenler çok ama özellikle adeti düzensiz olanlar yapıyor gelsin diye

Anladım bende her ay pik görüyorum ama yinede deneyeyim:)

Tabikiii herşey mutlaka denenmeli ben şuan tamamen o moddayım 😬🙈 hatta rahim tersliğim olmamasına rağmen ters pozisyonda bile yattım belki faydası olur diye

Nasıl çırpınıyoruz değilmi Allah Ol derse hiç uğraşmadanda olacak takdir O'nun sabretmekten başka ne gelir elimizden🥺

Nasıl çırpınıyoruz değilmi Allah Ol derse hiç uğraşmadanda olacak takdir O'nun sabretmekten başka ne gelir elimizden🥺
Kesinlikle Öyle bu durumdan dolayı psikolojim çok bozuldu sürekli aklımda bsey atlıyor muyum acaba sorusu hep yeni yöntemler araştırma telaşı .. nasip artık ne diyelim yarın 2 doktora daha gidicem bakalım onlar ne dicek

Arkadaşlar iyi akşamlar, bir kaç aydır adet göremedim ve doktora gittim Dr ultrasonda yumurtlamissin yumurtalık ve rahim normal dedi Kanda e2 175 çıktı , duphaston verdi adetin 2.gunu gel dedi,ilacı bir hafta kullandım bitmeden adet oldum bugün adetin 2. Günü yapılan testler FSH:12.32 Lh:KK14:93 E2: 22,69 bu degerlerle hamile kalabilir miyim doğal yolla sizce bu değerler nasil?

Arkadaşlar iyi akşamlar, bir kaç aydır adet göremedim ve doktora gittim Dr ultrasonda yumurtlamissin yumurtalık ve rahim normal dedi Kanda e2 175 çıktı , duphaston verdi adetin 2.gunu gel dedi,ilacı bir hafta kullandım bitmeden adet oldum bugün adetin 2. Günü yapılan testler FSH:12.32 Lh:KK14:93 E2: 22,69 bu degerlerle hamile kalabilir miyim doğal yolla sizce bu değerler nasil?
İyi akşamlar 🙋‍♀️ Öncelikle amh değeri kaç çıktı o çok önemliymiş yaptırmadıysan mutlaka yaptır derim E2 ne için bilemedim ben yaptırmadım galiba fsh içinse doktorum ideali 7-8 demişti bence çokta kötü değil sonucun önümüzdeki ay mutlaka tekrar baktır ve farklı doktor/hastane seçimi de çok önemli laboratuvar bu testlerde yanılma gösterebiliyormuş umarım sağlıkla yavruna kavuşursun sende 🙏

İyi akşamlar 🙋‍♀️ Öncelikle amh değeri kaç çıktı o çok önemliymiş yaptırmadıysan mutlaka yaptır derim E2 ne için bilemedim ben yaptırmadım galiba fsh içinse doktorum ideali 7-8 demişti bence çokta kötü değil sonucun önümüzdeki ay mutlaka tekrar baktır ve farklı doktor/hastane seçimi de çok önemli laboratuvar bu testlerde yanılma gösterebiliyormuş umarım sağlıkla yavruna kavuşursun sende 🙏
Çok teşekkür ederim cevabınız için inşallah canım hepimize sağlıkla

E2 estradiol yani östrojen hormonu demek
Biraz yüksek çıkmış ama referans değerlerine bakmak gerek her laboratuvar bir olmuyor
Fsh ile lh de yüksek canım ama korkma FSH 'yi düşüren bi sürü bitki var o düşünce lh'de otomatikman düşer
Pko varmıymış doktor bişey demedi mi bide yaşın kaç?

E2 estradiol yani östrojen hormonu demek
Biraz yüksek çıkmış ama referans değerlerine bakmak gerek her laboratuvar bir olmuyor
Fsh ile lh de yüksek canım ama korkma FSH 'yi düşüren bi sürü bitki var o düşünce lh'de otomatikman düşer
Pko varmıymış doktor bişey demedi mi bide yaşın kaç?
Canım doktora soramadım yarın tekrar gideceğim, bugün e2 22,69 çıktı FSH 12 Lh 14 ,yaşım 38. Bir oğlum var ona kardeş istiyorum inşallah olur cümlemize

X