Gebeliğe Hazırlık Fsh ve amh değerlerine göre hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

serguz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
175
138
33
Selam kızlar 🙋‍♀️ Aranıza yeni katıldım sürekli forumu takip ediyordum zaten bende yaşadıklarımı paylaşmak istedim belki çabalarım birilerine müjde olur diye 🥰 fsh değerim 16.9 amh değerim 0.66 çıktı bu veya buna yakın değerlerle doğal yöntemle hamile kalabilen oldu mu acaba

Selam kızlar 🙋‍♀️ Aranıza yeni katıldım sürekli forumu takip ediyordum zaten bende yaşadıklarımı paylaşmak istedim belki çabalarım birilerine müjde olur diye 🥰 fsh değerim 16.9 amh değerim 0.66 çıktı bu veya buna yakın değerlerle doğal yöntemle hamile kalabilen oldu mu acaba
Selam 😊 fsh değerine göre doktorun bişey demedi mi?

Ben kaldım amh değerim 0.001 di fsh 12 de 3 kez hamile kaldım 💜 korkma takılma doktor elbet önlem alcaktır fsh sürekli değişen bir değer ötekş ay yine baktır olmazmı 🤲🏽🙏🏽

Ben kaldım amh değerim 0.001 di fsh 12 de 3 kez hamile kaldım 💜 korkma takılma doktor elbet önlem alcaktır fsh sürekli değişen bir değer ötekş ay yine baktır olmazmı 🤲🏽🙏🏽
Adet dongunuz duzenli mi,d vitaminiz nasıl,beslenmeniz nasıl sekerli,pasta,borek, paketli gıdalar tuketirmisiniz,kur vitamin kullandıgınız takviyeler var mı

Adet dongunuz duzenli mi,d vitaminiz nasıl,beslenmeniz nasıl sekerli,pasta,borek, paketli gıdalar tuketirmisiniz,kur vitamin kullandıgınız takviyeler var mı
Adet döngüm 25 günde bir asla şaşmaz, d vitamini ne yaparsak yapalım düşük oluyor ben ampul kullanıyorum 3 ayda 1 kez. Beslenmeme inanılmaz dikkat ederim şeker pasta börek kapalı gıda asla tüketmem. Sadece %70 bitter çikolata oda 2 parça kahve yanına adet zamanı. Haricen meyveden alıyorum tüm ihtiyacımı🌼 her gün evde 10 bin adım atıyorum mutlaka. 🙏🏽 Ekmek vs 2 dilim oda tam buğday ekmeğinden. Makarna pirinç patates tüketmem. Sigara filanda yok tek kötü alışkanlığım kahve 🤦🏽‍♀️ akşamlarında 2 bardak çay✔️

Adet döngüm 25 günde bir asla şaşmaz, d vitamini ne yaparsak yapalım düşük oluyor ben ampul kullanıyorum 3 ayda 1 kez. Beslenmeme inanılmaz dikkat ederim şeker pasta börek kapalı gıda asla tüketmem. Sadece %70 bitter çikolata oda 2 parça kahve yanına adet zamanı. Haricen meyveden alıyorum tüm ihtiyacımı🌼 her gün evde 10 bin adım atıyorum mutlaka. 🙏🏽 Ekmek vs 2 dilim oda tam buğday ekmeğinden. Makarna pirinç patates tüketmem. Sigara filanda yok tek kötü alışkanlığım kahve 🤦🏽‍♀️ akşamlarında 2 bardak çay✔
Bence yasam tarzınuiız cok etküli hamile ksialmanzda masaallah

Selam 😊 fsh değerine göre doktorun bişey demedi mi?
Fsh yaşıma göre yüksek buldu aile de erken menepoz var mı diye sordu ve daha sonra durumdan emin olmak içim amh değerime bakıldı 1in altında olduğu için düşük hemen tüp bebek merkezine başvur dedi tabi yıkıldım bunları duyunca şimdi başka doktorlara da gidicem emin olamıyorum

3 gebelikten sağlıklı kucağınıza aldığğınız oldu mu ? kaç ay arayla hamile kaldınız? amh 0.001 ken mi 3 gebelik yaşadınız? tekrar hamile kalabilir misiniz ? adetiniz devamlı ve düznli mi cevap verir misiniz nolur o_O

3 gebelikten sağlıklı kucağınıza aldığğınız oldu mu ? kaç ay arayla hamile kaldınız? amh 0.001 ken mi 3 gebelik yaşadınız? tekrar hamile kalabilir misiniz ? adetiniz devamlı ve düznli mi cevap verir misiniz nolur o_O
Benimkisi tüpler tıkalı olduğu için dış gebelik oldu 2 kez. 2.dış gebeliğimde ikize hamileydim birisi dış gebelik olmasa şuan anne olmuştum ama malesef diğer bebeğide benide zehirledi ölümden döndüm😔 diğeride kimyasal oldu ama onunda amh ile alakası yok evet 0.001 ken kaldım ve bana imkansız tüp bebek dahil olmaz dediler dediklerinden 2 ay sonra hamile kaldım korkma. 🙏🏽 İlk dış gebeliğimde iğne tedavisi oldum o iğneden sonra en az 6 ay korunmak gerektiği için korundum. Korunmayı bıraktım 2 ay sonra hamile kaldım yeniden. 🙏🏽🥰

Fsh yaşıma göre yüksek buldu aile de erken menepoz var mı diye sordu ve daha sonra durumdan emin olmak içim amh değerime bakıldı 1in altında olduğu için düşük hemen tüp bebek merkezine başvur dedi tabi yıkıldım bunları duyunca şimdi başka doktorlara da gidicem emin olamıyorum
Yaş kaç? 🤔

Benimde yaş 32 geçen ekim ayında fsh 21di erken menopoz dediler ve hemen doğum yapmak lazım ki menopoz değerleri geriye gitsin diye... ben ilaçla 15e düşürdüm tüpbebek denedim tutmadı ama amh yüksek benim doktorlar buna anlam veremiyor

Benimde yaş 32 geçen ekim ayında fsh 21di erken menopoz dediler ve hemen doğum yapmak lazım ki menopoz değerleri geriye gitsin diye... ben ilaçla 15e düşürdüm tüpbebek denedim tutmadı ama amh yüksek benim doktorlar buna anlam veremiyor
Ben hayıt suyu içiyorum sabahları aç karnına bir de testere dişli Aslan pençesi çayı demliyorum günün başka saatlerinde yemek den 2-3 saat sonra eşime de çakşır kökü suyuyla keçiboynuzu pekmezi aldık umarım işe yarar hepsinin de çok faydalı olduğunu duydum deniyoruz bakalım

Ben hayıt suyu içiyorum sabahları aç karnına bir de testere dişli Aslan pençesi çayı demliyorum günün başka saatlerinde yemek den 2-3 saat sonra eşime de çakşır kökü suyuyla keçiboynuzu pekmezi aldık umarım işe yarar hepsinin de çok faydalı olduğunu duydum deniyoruz bakalım
😊😊😊 şubat ayında transfer oldum tutmadı sonra fsh baktırdım mart ayında 13e düşmüş bende hayıt otu ve testere dişli aslan pençesi kullandım adet oldum fsh baktırdım 19a çıkmış 😂😂 gene bu ayda kullandım adet olmayı bekliyorum belki de işe yaramıştırda adet olmam diyorum 🙈🙈

Benim arkadaşımın amh'si 0.08 çıktı ve kendiliğinden hamile kaldı üstelik o ay 2 defa denemiş sadece. Allah dileyince elbet engeller engel olamaz
Bende 1 senedir uğraşıyorum pko falan yok bende ama tatlıyı severim kek poğaça falan yerim onların çok mu etkisi olurki? 😕

😊😊😊 şubat ayında transfer oldum tutmadı sonra fsh baktırdım mart ayında 13e düşmüş bende hayıt otu ve testere dişli aslan pençesi kullandım adet oldum fsh baktırdım 19a çıkmış 😂😂 gene bu ayda kullandım adet olmayı bekliyorum belki de işe yaramıştırda adet olmam diyorum 🙈🙈
Fsh Hipofiz bezleriyle alakalı olduğu için ben stresin çok etkili olduğunu düşünüyorum maalesef 8-9 şudur deniyoruz sürekli doktor işlemler çevre baskısı beni biraz yıprattı açıkçası 😞 tüm bunlarda etkili olmuştur

Benim arkadaşımın amh'si 0.08 çıktı ve kendiliğinden hamile kaldı üstelik o ay 2 defa denemiş sadece. Allah dileyince elbet engeller engel olamaz
Bende 1 senedir uğraşıyorum pko falan yok bende ama tatlıyı severim kek poğaça falan yerim onların çok mu etkisi olurki? 😕
Bende çok severim etkisi var mı bilmiyorum 🤔 bol su içerim folik asit kullanıyorum her gün 7-10 bin arası Adım atıyorum Meyve çok tüketirim ama daha ne eksik bilemiyorum 😂🙈

X