Fsh amh ve tüp bebek

Zor oldu derken süreç nasıldı?
Amh, estradiol kaçtı?
Amh bakılmadı estradiolu da hatırlamıyorum şuan .
Hamilelik ve doğum süreci zordu kan pıhtılaşmasından dolayı 8 ay iğne kullandım 28. Haftada doğum sancılarım başladı 33 e kadar hastane ev ikilisi arasında gittim geldim .
Sağ böbreğim büyüdü doğum yapmasam operasyon geçirmem gerekecekti .
Bebeğim küvöze gitti ciğerlerinde çok enfeksiyon vardı entube edildi .
Gibi zorluklar yaşadım bu şekilde yani

Amh bakılmadı estradiolu da hatırlamıyorum şuan .
Hamilelik ve doğum süreci zordu kan pıhtılaşmasından dolayı 8 ay iğne kullandım 28. Haftada doğum sancılarım başladı 33 e kadar hastane ev ikilisi arasında gittim geldim .
Sağ böbreğim büyüdü doğum yapmasam operasyon geçirmem gerekecekti .
Bebeğim küvöze gitti ciğerlerinde çok enfeksiyon vardı entube edildi .
Gibi zorluklar yaşadım bu şekilde yani
Büyük geçmiş olsun,

Merhaba kızlar kafam cok kaırısık belki yardımcı olan birileri cıkar diye düşünüyorum. 2 senelik evliyim evlendiğimden beri bebek isitoyrum olmuyor yasım 32 evlendikten üc ay sonra doktora gittim burda cok acele ettiğimi düşünüyroum doktor hersey normal dedi sonra 5. Ayda cpcuk olmayınca tekrar gittim rahim filmi sperm testi amh hepsi yapıldı. Hersey normal doktorlar bekle dedi bir sene bekledikten sonra tekrar dpktor yolları göründü bana zaten bütün testlerimi yaptırmıstım ve normaldi. Gittiğim doktor prof. Stres yapma birs enede olmazsa ikinci senede olur ama senin cocugun olur dedi. Bende saldım zaten annemi kaybetmiştim vucut olarak gectim zihinsel olarakta be tedavi nede baska bir şeye hazır değildim. Kendimi 2 ay önce toparladım ve doktorun kapısı caldım ultrasonda baktı 8 adet folikül var dedi kan testi yaptı fsh 16 cıktı menopoza giriyosun amh yenileyim dedi bir sonraki ay gel tekrar dedi. Bu ay gittim fsh normal değer aralıgına gelmiş 3 ile 13 arasında olması gerekiyor benim 11 amh 1.80 ultrasonda 7 adet folikül göründü. Acele et menopoza giriyosun hemen tüp bebek dedi o kadar agladım ki. Eşim aldı hemen baska doktora gittik o doktor gayet iyisin hatta hemen yapmıcam 2 ay vitamin bir kullan gez toz kafanı bosalt olmazsa gel yapalım dedi.kızlar sizce ne yapmalıyım bu değerler ile cocugum olmazmı? Hiç takviye bişe denemedim folik asit bile kullanmadım rahim tüpler hersey normal sizce ne yapmalıyım iki ay daha durup öylemi gitmeliyim. Cok uzun oldu kusura bakmayın
Eşinizin durumu nedir? Kendinizi daha çok anlatmışsınız. Gerçi sperm testi yapıldığını belirtmişsiniz ama bazen durum eşten kaynaklı olabiliyor. Mesela sayisi hizi sekli hepsi etkili olabiliyor. Ona ne dedi doktor? Yanlış anlamazsanız.

1.80 amh düşük değil ki ben 1.41 le hamile kaldım yaşım 27 üstelik doktor hiçbir sorun görmedi. Sadece fsh ve lh uyumlu olmalı ikiside önemli çünkü biri yüksek biri düşük olmamalı. Tsh FSH lh estadiol progestan bunların hepsi bir butun olarak önemli. Bence doktor değiştrn insanlar 0.01 amh la hamile kalyor 1.80 le Size menapoza gryosun demesine çok şaşırdım

Eşinizin durumu nedir? Kendinizi daha çok anlatmışsınız. Gerçi sperm testi yapıldığını belirtmişsiniz ama bazen durum eşten kaynaklı olabiliyor. Mesela sayisi hizi sekli hepsi etkili olabiliyor. Ona ne dedi doktor? Yanlış anlamazsanız.
Eşimde bir problem yok canım

Eşimde bir problem yok canım
Anladim.Siz ama daha cok gencsiniz. Cok daha düşük değerle gittim doktora amh degerim 1in altindaydi. Doktor hemen tüp bebek dedi. Maddi durumumuz el vermeyince biriktirelim dedik. O surede hamile kaldım ki yıllardır olmuyordu. Lütfen umudu yitirmeyin. Eger herhangi bir saglik sorununuz olmadığına eminseniz ki bu sadece üreme ile ilgili değil tiroid şeker tansiyon vb hastalıklar illaki başka bir nedeni vardır. Bunlara da bir baktirin mutlaka. Folik asit vitamin takviyesi kullanabilirsiniz. Diger degerleriniz nasil? Bir eksiklik var mı? Artık gıdalardan yeteri kadar besleyemiyoruz. Ya da stres de çok etkili ben ne zaman vazgeçtim ve kafam rahatladı o zaman oldu. Ama bu değerlerle ve bu yaşınızla ileride olmayacak diye asla düsünmeyin. Size erken menapoz diyen doktoru da değiştirin. Bazı doktorlar sırf ticari yaklaşıyor. Bana da neler denildi ki sizden kotuydu durumum cok üzüldüm inanın. Bence hiiç moralinizi bozmayın sabırla gerekeni yaparak devam edin.

Anladim.Siz ama daha cok gencsiniz. Cok daha düşük değerle gittim doktora amh degerim 1in altindaydi. Doktor hemen tüp bebek dedi. Maddi durumumuz el vermeyince biriktirelim dedik. O surede hamile kaldım ki yıllardır olmuyordu. Lütfen umudu yitirmeyin. Eger herhangi bir saglik sorununuz olmadığına eminseniz ki bu sadece üreme ile ilgili değil tiroid şeker tansiyon vb hastalıklar illaki başka bir nedeni vardır. Bunlara da bir baktirin mutlaka. Folik asit vitamin takviyesi kullanabilirsiniz. Diger degerleriniz nasil? Bir eksiklik var mı? Artık gıdalardan yeteri kadar besleyemiyoruz. Ya da stres de çok etkili ben ne zaman vazgeçtim ve kafam rahatladı o zaman oldu. Ama bu değerlerle ve bu yaşınızla ileride olmayacak diye asla düsünmeyin. Size erken menapoz diyen doktoru da değiştirin. Bazı doktorlar sırf ticari yaklaşıyor. Bana da neler denildi ki sizden kotuydu durumum cok üzüldüm inanın. Bence hiiç moralinizi bozmayın sabırla gerekeni yaparak devam edin.
cevabınız için çok teşekkür ederim. herhangi bir problem yok doktorumu değiştirdim eşimin spermi iyi bende tüpler açık açıklanamayan infertilite dedi doktor. dün tüp bebek tedavisine başladım hayırlısıyla amh bu ay tekrar ölçtürdüm 2.00 cıktı minimal oynamalar olur dedi doktor gayet iyi dedi. daha önce 1.80 cıkmıştı bu süre içinde prowomen kullandım doktor tavsiyesiyle etkisi oldumu bilmiyorum. yalnız kafama takılan başka bir şey var dün rutin testleri yaptırdım tüp bebek öncesi fsh 8 lh 7 amh 2.00 e2 65 cıktı referans referans aralıgı 30-90 tüp bebek baslarken 50 altı olması lazım diye okuyorum doktora sordum folikül sayın cok iyi kist görüntüsü yok ilaçlara yarın başlayacagız sorun olmaz dedi bu sekilde başlayıp olumlu sonuç alan varmı aranızda

Amh 3.49/ Fsh 5.66 çıktı. Henüz sonuç göstermeye gitmedik
Merhabalar bu sonuçlarım İçin doktor bir sorun olmadığını söyledi ama 3-4ve civarında bir çikolata kisti çıktı bunun dışında bir hsg çekti ve tüplerim tamamen açık gözüktü iki 3ay gelmeyin martın ilk haftasına kadar denemeye devam edin sonrasına bakalım dedi. Yani hsg çektirdiniz mi bilmiyorum belki onada bastırabilirsiniz . Fikir olması İçin yazmak istedim. uyutarak yaptılar birşey hissetmedim uyandığımda biraz kanama vardı bir ped in yarısına kadar geçti adetimin son günü yaşadığım kanama kadar diyebilirim

X