Pudra, Fondöten, Kapatıcılar fondoteni nasil kullanirim ki pürüzsüz görüntü elde edebilirim

hausfrau

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
1.395
8
hanimlar
cildimde cok eskiden kalma izler ve kirmiziliklar var malesef
cumartesi gunu makyaj yapmam azim hafifte olsa
ve bu konuda hic iyi degilim
fondoten sürmek istiyorum ama
pürüzsüz bir zemin saglamaliyim ki
fondoten iyice alsin yüzüm
bunu nasil saglarim
yada neler öneririrsiniz?

öncelikle yüzünü güzelce temizle, gerekirse peeling kullan ..ve cildin kuru ise nemlendirici kullan :)..

Ben fondoteni yüzüme uygularken genelde kalin bir firca kullaniyorum, bu sekilde purussuz ve lekesiz oluyor..
Tabi dogru renkte fondoteni secmekte önemli, bu konuda aldigin yerde yardimci olurlar zaten.

Kolay gelsin :)

http://www.uzmantv.com/fondoten-nasil-surulur

Son düzenleme:

Merhaba,
Yüzünüze Fondöten Sürdükten Sonra İyice Yedirin..
Hemen Ardından Pudra İle Fondötenin Tutunmasını Sağlayın..
Gerekirse Leke Kapatıcılar Var, Ondan da Kullanabilirsiniz..
Ama Pudrayı Mutlaka Uygulayın..

Hoşçakalın..

Son düzenleme:

cildim t bölgesi yagli
peeling yaparim
hafif bir ürünüm var
temizligindie yaparim önce
istiyorumki üstte mat durmasin
canli dursun
basarabilirim insalah
dogumdan sonra cildim daha kötülestide
birde yakalsik 2 yildir falan makyaj yapmiyorum
unuttum desem yerdiir

pudrada almistim
tesekkür ederim
yedirebilirim insallah :)

arkadasların da dedigi gibi once cilt temizligini yapıp ardından nemlendiricini surup 10 dakika kadar bekle ve fondotenini fırca yardımıyla sur..ben de dedigin gibi makyajda mat gorunumu sevmiyorum saglıklı bir parlaklık hosuma gidiyor.ama fondotenin sabitlenmesi acısından da pudra surmek gerekiyo..pudrayı normal pudra surer gibi degil de tamponlama seklinde sungeri dokundurarak surersen daha iyi olur .

Canim her pudra ve fondotenin surulusu farkli oluyor hepsinin durusu uygulamdan uygulamaya farkli. Deneme yanilma ile bulacaksin. Mesela bende Mac pudra var onu yuzume presleyerek uygulayinca tam kapaticilik buyuk fircayla surunce daha dogal goruntu aliyorum. Shiseido pudrasi var fakat sungerle surunce guzel duruyor. Mac ,estee fondotenlerim en guzel Mac 130 numara firca ile suruluyor. Mineral fondotenler ve pudralar en iyi buyuk fircayla.Kimisi sungerle,kimisi elle yedirerek, kimisi buyuk firca ile bunu deneyerek bulursun hangi yontem yuzunde en az cizgi fondoten izi birakiyorsa o yontem olmus demektir. Bu arada makyajdan once cildin temiz olsun, peeling yap, makyaj alti bazi kullan sonra sur fondoteni benimde cildim karma makyajimi bu sekilde yapiyorum.

Hafif isilti icin mutlaka aydinlaticilardan yararlan, pudrani surup fondoteni sabitledikten sonra aydinlatici sur. Pudramsi aydinlaricilar en kolayi.Krem olanlari tum yuze dagitmak zor.Victorias secret, ,mac,nars gibi markalardan aydinlaticim var cok memnunum. Istedigin sonucu alirsin bu sekilde.

Son düzenleme:
Ben makyaj yaparken nemlendiricinin kurumasını beklemiyorum çoğu yer de bekleyin diyor.Hatta bazı maddelerin emilimini kolaylaştırdığı için zararlıymış bile.O şekilde fondoteni yüzüm de dağıtamıyorum kalıp gibi oluyor keza hiç pudra kullanamamış biriyim oda maske gibi oluyor yüzüm de.Pudrayı nasıl kullanıyorsunuz.

Cok dogru tatlim kuruduktan sonra makyaj bazi kullanman lazim. O makyaj bazindan sonra fondoten cildinde cok problem yoksa bir transparan pudra, veya problem varsa pudra eger mat goruntu sevmiyorsan en ustune aydinlatici surmen lazim. Hepsini surdukten sonra alligini sur.

Ayrica fondoteni yapisida onemli eger sivi ise firca kullan mac de var fircalar yada kremsi ise sunger.Hatta cok kati degilse sungerlede sursen olur fondotenini.

Son düzenleme:
Makyaj bazini sakin unutma canim cok onemli aslinda o olmadan makyaj puruzsuz olmuyo ozellikle karma ciltler icin.

Makyaj bazini sakin unutma canim cok onemli aslinda o olmadan makyaj puruzsuz olmuyo ozellikle karma ciltler icin.

bezmi demek istediniz
afedersiniz anlamadim ?
yarin gunduz nikah aksam dugun var esimin cok samimi arkadasi
bu aksamdan cildime birsey yapmam gerekir mi acaba?

Baz hayatim, adi makyaj BAZI. Krem gibi birsey kremi surdukten sonra onu suruceksin sonra fondoten pudra. Bu sekilde duzgun makyajin olacak.

Canım kullandığım fondoten sıvı elimle sürüyorum yüzüme fırça ile deniyceğim bir de . Ama pudra seçimini nasıl yapmam gerektiğini bilemiyorum .Misal ben loreal ınfallible 140 nolu ürününü kullanıyorum aynı markanın aynı numara ,aynı ad altında pudrası da var .Fondotenden çok memnumum acaba o pudra da o fondotene göre mi üretildi almak istiyorum ama bana uygun olanını nasıl seçicem bilemiyorum.Şeffaf demişsiniz.Bu nasıl oluyor renk vermiyormu bu benim isteğimi karşılar gibi geliyor .Birde makyaj bazı demişsiniz.MAC iyi diyorlar bunun için ama pek her yerde satılmıyor var mı sizin önerebileceğiniz başka marka.Çok soru sordum kusura bakmayın:)

Akidem estagfurullah ben gunde 3-4 saatimi makyaj blogu okumaya, urun gezmeye incelemeye ve yeni seyler ogrenmeye calisiyorum. Iyiki sormussun nerde bende bilgimi paylasiyorum.Ben yurtdisinda yasiyorum cogu marka Turkiye de olmuyor.Benim makyaj bazlarim, Tarte ve mac den. E bay de her marka var ve daha ucuz. Ben iki bazdan da memnunum.Kremden sonra suruceksin sonra fondoten sonra kapatici ile sivilce ve kararmis yerlerini kamufle edeceksin bazi yuz renkleri esit degildir. Eger tam dahada cok kapaticilik istersen normal pudra sur.Eger ihtiyacin yok gibi ise renksiz fondoteni sabitleyici transparan pudra isini gorur.Renk vermiyor ama pudrayi sabitliyor. Maalesef sana fondoten pudra konusunda sunu al veya alma diyemiyecegim hala ben bile deneme yanilma yontemi ile buluyorum. Sende deneyip ancak gorebilirsin cildin nasil tepki veriyor.

Alisverislerini ebay den yapmaya calis. Yapamiyorsan buyuk shirlerde gidersen sephora lardan temin et. Parfumerilerdeki saticilar cok bilgisiz cidden sana nasil yardim ederler bilemiyorum.

Canım vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim .İzninle bi iki sorum daha olacak.Diyelim kremi sürdük bazı sürebilmek için cildin tamamen kremi emmesini bekleyecekmiyiz.Birde bazı sürdükten sonra bazın kurumasını mı bekleyeceğiz kuru bir cilde fondoteni sürmek benim için sıkıntılı kaygan bir zemin olması gerek gibi geliyor.Parfümerilerde ben danışmıyorum bile çoğu bu konu da yetersiz yüzlerindeki makyajdan kolaylıkla anlaşılıyor zaten.

Tabi canim ne ogrenmek istiyorsan sor. Bu baz olayini ben bloglarda okumustum. Sonra uygulamasini Mac magazasinda yaptirdim. Hatta bana nasil makyajimi uygulayacagimi gosterdiler o gunden beri mukemmel cilt makyajim zaten benim onemsedigimde cilt makyaji. Cilt puruzsuz olunca inan goz makyaji yapmasan bir ruj allik sursen resmen parliyor bebek gibi oluyor insan. Kremi sur soyle cildin emsin. Sonra baz baz zaten krem yapida degil o yuzden jel gibi yuzunde kurumuyor. Elini yuzune atarsan yagli degil ama kaygan bir yapisi oldugunu goreceksin sonra fondoten sur fondoten fircasi veya sunger en ideali. Baz sandigim gibi krem yapida degil cildi kurutmuyor hazirliyor makyaja.

Valla Akidem oturup sana makyaj yapasim geldi yani hani yakin olsak toplardim pilimi pirtimi ogretirdim sana makyajini nasil yapicagini. Bende Mac, Shiseido ve Estee lauder deki makyaj artislerinden ogrendim her hafta gidiyorum zaten.Umarim anlamissindir sen malzemeleri temin et sonra tarif ettigim gibi yap bak nasil oluyo. Ozel gunler icin veya terliyorsan yazlari hatta makyaj sabitleyicisi var ondan alirsam yuzunde tum gun kaliyor makyaj.

keske bu baz dedigin seyi daha önce ogrenseydim
simdi ebayden siparis etsem anca pazartesi sali gelir
bana hangi marka önerirsin alayim ?
bugune yetismez ama merak ettim cok

Bende Tarte ve Mac VAR . Mac guzel ama tarte in icindekiler dogal paraben yok cilde hic zararsiz alabilirsen tarte veya lorac dan al ki hic iclerindeki kotu katkili birsey yok. gonul rahatligiyle kullanirsin. Paraben free. Adi makeup primer. bu Sekilde arat sonuca ulasirsin.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…