Flort meselesi - fikirlerinizi merak ettim

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.701
11.873
Merhaba guzel hanimlar, aslinda cok da buyuk bir dert degil ama fikirlerinizi merak ettim.

Ocak ayinda baslayan flort gibi iliski gibi bir durumum vardi. Ayni ulkede ve ayni kurumda, ancak baska sehirlerde-subelerde calisiyorduk, o da benim gibi bu ulkeye disardan gelmis. Ortak arkadaslarimiz var, is arkadaslarimiz filan da ortak. Son zamanlarda haftaici hemen her gun telefonda konusmaya, her haftasonu bulusmaya baslamistik. Kendisi beni isyerindeki arkadaslarina tanistirdi, ortak arkadaslarimizin yaninda adi konulmasa da sevgili gibiydik. Ben de kendi isyerimin duzenledigi partiye onu cagirdim.

Neyse en son kurumumuz baskentte 3 gunluk bir seminer duzenledi ve hala telefonda konusuyorduk iste birbirimizi gorecegiz ne guzel filan diye. Ama seminer boyunca benimle lutfedip konusmadi hatta bence baskalariyla flort etti. Yanina gidip sorun ne diye sordum bunun yeni burasi degil dedi. Seminer cikisi bulusacaktik ekti ve bir mesaj dahi yazmadan.

Mesaj attim bu ne ben bir iliskiye basladigimizi dusunmustum yanlis mi anladim benden kaciyor gibisin sorun ne boyle kirici olacaksan bitsin yazdim. Tamam bitsin ben iliski sorunu istemiyorum ve simdiden sorunlar cikiyor arkadas kalalim yazdi. Baya uzuldum ve neye ugradigimi sasirdim baskasi mi var yazdim cevap vermedi en azindan konusalim filan diye iyice israr ettim biraz gurursuzca cunku cok kaptirmistim kendimi arkadaslarimlayim sonra konusalim yazdi. Sonra yazmis sabah nasilsin filan diye iyiyim dedim baska bir sey yazmadim deli midir nedir.

Yani bu olali olali 4 gun oluyor ve atlattim sayilir sonucta cok yeni biseydi. Ama yani hep boyle oluyor bana. Nedenini anlamaya calisiyorum ve gercekten baya uzuldum. Ne oluyor baskasini mi buluyorlar taniyinca benden hoslanmadiklarina mi karar veriyorlar karsima bir gun sevdigim ve beni seven biri cikacak mi? Umudumu kaybetmek uzereyim.

adam yabancı yazmışsın o nedenle değerlendirmek zor

herkes kendi kültürü kadar değerlendirir

sonuçta seminere gidince sevgilim ise sabah ilk esnada karşılaşınca gidip öperim herhalde yani yanıma gelsin aralarda vs diye beklemem gibi geldi

ama sizin ilişki dinamiklerinizi bilmiyoruz iş ortamında uzak durmuş da olabilirsiniz vs vs

lakin demek ki ilişki sizin düşündüğünüz boyutta değilmiş

önünüze bakın üzülmeye bile değmez

bir de hani partiye çağırdım dediniz ya o ortamda nasıldı yani zorla gelmiş gibi miydi sevgili gibi miydi parti bu arkadaş ve sevgili hal hareketi farklı olur herhalde

adam yabancı yazmışsın o nedenle değerlendirmek zor

herkes kendi kültürü kadar değerlendirir

sonuçta seminere gidince sevgilim ise sabah ilk esnada karşılaşınca gidip öperim herhalde yani yanıma gelsin aralarda vs diye beklemem gibi geldi

ama sizin ilişki dinamiklerinizi bilmiyoruz iş ortamında uzak durmuş da olabilirsiniz vs vs

lakin demek ki ilişki sizin düşündüğünüz boyutta değilmiş

önünüze bakın üzülmeye bile değmez

bir de hani partiye çağırdım dediniz ya o ortamda nasıldı yani zorla gelmiş gibi miydi sevgili gibi miydi parti bu arkadaş ve sevgili hal hareketi farklı olur herhalde

Ona gelemedi cunku patronu son anda toplantiya cagirdi. Bunun dogrulugundan eminim cunku baska is arkadaslarimla beraber gelecekti ve onlar da patronla telefonla konustuguna ve cok uzuldugune sahit olmuslar. Is ortamindaki baska bir partiye beraber gitmistik ama cok sicak sevecen sadece benimle ilgilenen bir hali vardi hic sakliyor gibi degildi ustlerimizin yaninda bile.

Dediginiz gibi umursamamam lazim artik aslinda olan olmus kendi bilir...

Flörtün temeli bu değil mi? Görüşmeye başlayınca biriyle hemen sevmek zorunda değiliz, o da zamanla hoşlanmadığını fark etmiş veya başkasından daha çok hoşlandığını.
Baştan biraz hızlı gitmiş olabilirsiniz, arkadaşlarıyla tanışma vs. bu da size sevgili olduğunuzu düşündürmüş.

Gerçi sonuç ne olursa olsun çok kabaca davranmış karşı taraf. Daha güzel açıklayabilirdi.
Bir dahaki sefere “Biz şimdi neyiz” diye sormadan başka bir şekilde ilişkinizin her iki taraf için aynı düzlemde olduğunu öğrenirseniz böyle şeyler yaşanmaz bence.

Liseli aski gibi olmus. Bence hic uzatma.Seninle sorunlarina ragmen birlikte olacak birini bul.Hayat hep guzel degil.

zaten adı konmamış, belki de iki taraftan biri için vakit geçirmelik yada tanıma aşamasındayken, aradığınızı bulamadığınızdaki ısrarınız çok itici olmuş.
belki de adam bu hızla bağlanmanızı fark etti ve geri durdu, siz de haklı çıkardınız.
yada adam flört etmeyi seviyor, sizle nasılsa karşılaşır bir şekilde, başka fırsatları değerlendirmek istedi.

Yani haklisiniz. Ben kendimi cok kaptirdim aslinda gereksiz yere. Ama bu basima da ilk defa gelmiyor ask hayatim genelde boyle. Sizce talihsizlik mi yoksa hata mi yapiyorum? Bir de her seferinde gercekten baya kalbim kiriliyor engel olamiyorum.

zaten adı konmamış, belki de iki taraftan biri için vakit geçirmelik yada tanıma aşamasındayken, aradığınızı bulamadığınızdaki ısrarınız çok itici olmuş.
belki de adam bu hızla bağlanmanızı fark etti ve geri durdu, siz de haklı çıkardınız.
yada adam flört etmeyi seviyor, sizle nasılsa karşılaşır bir şekilde, başka fırsatları değerlendirmek istedi.

Evet gercekten gereksiz yere hizli baglandim. Sanirim iliskilerde hatam da bu.

Evet gercekten gereksiz yere hizli baglandim. Sanirim iliskilerde hatam da bu.

Kendine niye biçtin ki hatayı

Böyle baştan seni havalara atıp tutacak sonra birden çat diye ilgiyi kesecek

Hem de hiç açıklama yapmayacak???

O ne biçim bir densizlik

İnsan bir "ben gidiyorum" der nezaketen

Sen de doğal olarak hislerin olduğu için üzülmüşsündür tabii

Hastalıklı bir hareket tarzı bence onunki

Yani baştan böyle uçuk kaçık sevgi gösterip birden soğuk falan

Yani haklisiniz. Ben kendimi cok kaptirdim aslinda gereksiz yere. Ama bu basima da ilk defa gelmiyor ask hayatim genelde boyle. Sizce talihsizlik mi yoksa hata mi yapiyorum? Bir de her seferinde gercekten baya kalbim kiriliyor engel olamiyorum.
Bence hatanız çok hızlı ilişki moduna geçmek bırakın biraz tadını çıkarın bu flörtlerin :KK66: Ben eşimle ilk başlarda 2-2,5 ay nerdeyse her gün görüştüm ama o bana "biz sevgili değil miyiz" diyene kadar özgür bi insan gibi davrandım.. Öyle diyince de "değiliz ama madem çok istiyosun sevgili de oluruz" diye şakalaştım falan.. Bence 3-5 gün telefonda görüşülerek 1-2 kere karşılaşılarak sevgili zaten olunmaz. Sizi iş organizasyonları dışında biyere davet etti mi? Mesela başbaşa hiç yemek yediniz mi? Ya da bi sinemaya tiyatroya gittiniz mi? El ele tutuştunuz mu? Bunlar daha olmamışken "başkası mı var" sorusu bana biraz garip geldi kusura bakmayın ama

Bence hatanız çok hızlı ilişki moduna geçmek bırakın biraz tadını çıkarın bu flörtlerin :KK66: Ben eşimle ilk başlarda 2-2,5 ay nerdeyse her gün görüştüm ama o bana "biz sevgili değil miyiz" diyene kadar özgür bi insan gibi davrandım.. Öyle diyince de "değiliz ama madem çok istiyosun sevgili de oluruz" diye şakalaştım falan.. Bence 3-5 gün telefonda görüşülerek 1-2 kere karşılaşılarak sevgili zaten olunmaz. Sizi iş organizasyonları dışında biyere davet etti mi? Mesela başbaşa hiç yemek yediniz mi? Ya da bi sinemaya tiyatroya gittiniz mi? El ele tutuştunuz mu? Bunlar daha olmamışken "başkası mı var" sorusu bana biraz garip geldi kusura bakmayın ama
Basbasa vakit gecirdik hatta haftasonlari onda kaliyordum yani biraz hizli gelismisti her sey.

Basbasa vakit gecirdik hatta haftasonlari onda kaliyordum yani biraz hizli gelismisti her sey.
Pardon ben yanlış anlamışım o zaman başbaşa vakit geçirme kısmını atlamışım :KK43: Demekki ona göre bi ilişki için yeterli duyguları yokmuş.. Çok kaba davranması da cabası yani insan sıradan takıldığı bi insana bile böyle kaba davranmaz.. ayının tekiymiş boşver gitsin sıkma canını..

Bir daha kendinizi bu kadar hızlı kaptırmayın tavsiyem. Sizden çok hoşlanıyorsa bir şekilde belli oluyor zamanla, dayanamaz itiraf eder. Birlikte çok vakit geçirmek, her gün konuşmak vs mutlaka flört ya da ciddi bir şey olmayabilir.
Ben herkese arkadaş olarak bakarım açıkcası çok da rahat ettim, karşınızdaki arkadaş kalmak istemedğini belli edecektir varsa öyle bir şey ama kesinlikle kendinizi kaptırmamanızı kafanızı rahat bırakıp arkadaş gibi olmanızı öneririm :)

Merhaba guzel hanimlar, aslinda cok da buyuk bir dert degil ama fikirlerinizi merak ettim.

Ocak ayinda baslayan flort gibi iliski gibi bir durumum vardi. Ayni ulkede ve ayni kurumda, ancak baska sehirlerde-subelerde calisiyorduk, o da benim gibi bu ulkeye disardan gelmis. Ortak arkadaslarimiz var, is arkadaslarimiz filan da ortak. Son zamanlarda haftaici hemen her gun telefonda konusmaya, her haftasonu bulusmaya baslamistik. Kendisi beni isyerindeki arkadaslarina tanistirdi, ortak arkadaslarimizin yaninda adi konulmasa da sevgili gibiydik. Ben de kendi isyerimin duzenledigi partiye onu cagirdim.

Neyse en son kurumumuz baskentte 3 gunluk bir seminer duzenledi ve hala telefonda konusuyorduk iste birbirimizi gorecegiz ne guzel filan diye. Ama seminer boyunca benimle lutfedip konusmadi hatta bence baskalariyla flort etti. Yanina gidip sorun ne diye sordum bunun yeni burasi degil dedi. Seminer cikisi bulusacaktik ekti ve bir mesaj dahi yazmadan.

Mesaj attim bu ne ben bir iliskiye basladigimizi dusunmustum yanlis mi anladim benden kaciyor gibisin sorun ne boyle kirici olacaksan bitsin yazdim. Tamam bitsin ben iliski sorunu istemiyorum ve simdiden sorunlar cikiyor arkadas kalalim yazdi. Baya uzuldum ve neye ugradigimi sasirdim baskasi mi var yazdim cevap vermedi en azindan konusalim filan diye iyice israr ettim biraz gurursuzca cunku cok kaptirmistim kendimi arkadaslarimlayim sonra konusalim yazdi. Sonra yazmis sabah nasilsin filan diye iyiyim dedim baska bir sey yazmadim deli midir nedir.

Yani bu olali olali 4 gun oluyor ve atlattim sayilir sonucta cok yeni biseydi. Ama yani hep boyle oluyor bana. Nedenini anlamaya calisiyorum ve gercekten baya uzuldum. Ne oluyor baskasini mi buluyorlar taniyinca benden hoslanmadiklarina mi karar veriyorlar karsima bir gun sevdigim ve beni seven biri cikacak mi? Umudumu kaybetmek uzereyim.

Hemen kaptırıyorsunuz. YAni direkt gidip başkası mı var demeniz, ısrar etmeniz konuşmak için... Sevgili olmamışsınız ki? Hoşlandığını da söylememiş. İlgi sizin hoşunuza gitmiş bence.

Ben, hoşlandığını ya da bir şeyşer hissettiğini söyleyene kadar kendi kendinize gelin güvey olmamanızı tavsiye ederim.

Valla hoşlanan erkek peşini bırkmıyor direkt söylüyor, açılıyor.

Yurtdışında nasıl bilmiyorum ama Türkiye'de kurumsal firmalarda bu tip yakınlaşmalar etik bulunmuyor ama neticede farklı subelerdesiniz yine de seminerde yakın olmak istememesi normal geldi ama ben olsam yine de mesafeli olurdum benim için de çok önemli olmadığını anlasın da ona göre hareket etsin

X