Et Yemekleri Fırında Kuzu Kol-Ducros Karabiber Sponsorluğunda

Tenceresiz kaldim anne

Kendi farkında değil ama idolu oluyorum 🤘🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
56.598
294.137
Selamlar hanımlar ilk yarışma deneyimim :KK73:

En sevdiğimiz yemek eşimle, fırında et olarak ...

Malzemeler :

• 1 adet kuzu kol
  • 1-2 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 4-5 adet minik soğan
  • 4 patates
  • Karabiber,kimyon,kekik,biberiye,fesleğen ...
  • Tuz
  • 2 dis sarımsak
Patatesleri iki ye bölüp yuvarlak hale getirmek için soyacak yardımı ile ovallik verdim ...
Photo Editor-20180919_011636.jpg

Öncelikle firindaki pişme süresini kısaltmak için büyük bir tencerede 30-40 dk kadar su ekleyerek kaynattim...

Photo Editor-20180917_224434.jpg

Ocaktan indirdigim kuzu kolu borcama alıp hiç birşey eklemeden fırına koydum
Photo Editor-20180917_224634.jpg

Sıcaklık 180 di yarım saat hiç birşey eklemeden yalnız başına fırında pisti .....

Photo Editor-20180917_224714.jpg

Yarım saat sonra fırından çıkartıp zeytinyağı üzerine gezdirip ....patates ,sarımsak,soğan, baharat ve tuzunu ekleyip tekrardan fırına verdim aynı sıcaklık ile yaklaşık 45 dakika daha pişirdim ....

Fırından çıktığında ki kokuyu da keşke sizlere iletebilseydim :)
Photo Editor-20180917_224926.jpg

Ve sonuç...
Photo Editor-20180917_225101.jpg
Photo Editor-20180917_225004.jpg
Photo Editor-20180917_224926.jpg
Photo Editor-20180917_223930.jpg
Photo Editor-20180917_223447.jpg

Tarif 4 kişilik olmasına rağmen ..bir kişilik kadar anca kaldı biz yedikten sonra :KK70: çok da lezzetliydi muhakkak deneyin derim

Afiyet olsun ....

Son düzenleme:
Canım ellerine sağlık :kk77:
Çok iştah acıcı görünüyor
Canım çekti :dondurma:

Yarışmada bol şans diliyorum :KK200:
İşte sırf bu yüzden sunum yapamadım eşim hadi artık hadi deyip durdu daha bı sürü hazırlık yapmıştım sofrayı kurnami beklemeyip tirtiklamaya başladıkları için tezgahın üzerinde çeke bildiğimi cecektim

Ne diye çekiyorsun deyip durdu haberi yok tabi ki yarışmadan :KK48:

Çok güzel yaptım dedim ondan çekiyorum :rapci:

Neden bu kadar ozeniyorsun dedi MasterCef izliyorum ordaki taktikleri uyguluyorum dedim :KK53::KK16:

İşte sırf bu yüzden sunum yapamadım eşim hadi artık hadi deyip durdu daha bı sürü hazırlık yapmıştım sofrayı kurnami beklemeyip tirtiklamaya başladıkları için tezgahın üzerinde çeke bildiğimi cecektim

Ne diye çekiyorsun deyip durdu haberi yok tabi ki yarışmadan :KK48:

Çok güzel yaptım dedim ondan çekiyorum :rapci:

Neden bu kadar ozeniyorsun dedi MasterCef izliyorum ordaki taktikleri uyguluyorum dedim :KK53::KK16:

:KK70::KK70::KK70:

Hehehehe:))))
Olsun tezgah üstü bile olsa güzel görünüyor...
Ellerine sağlık:))

Abla bu kadar da vicdansızlık olmaz...
Bize de yazık günah be 10 dakikadır hava boşluğunu yiyorum.
Keşke imkan olsa paket yapsak çok lezizidi şiddetle tavsiye ederim kamera arkasını da yayinlasaydim kesin birinciydim o kadar iddialı yım yani ama açlık başa vurdu bu kadarını çekebildim :))

Ekstra kıymalı börek ,cacık ve jalopone turşu vardı yanında ayyy acıktım yaaa bende :))

Ellerine sağlık müthiş lezzetli görünüyor. Yarışmada bol şans:KK200::kk77:
Tşk ederim yorumlarda begenmeniz bile yetti

Eşim yerken sunu dedi en kral yere gidip kişi başı 200 TL versem bu kadarını yiyemezdim sanırım açlıktan çok ama çok beğendik ara sıra yaparız zaten bunu

Muhakkak deneyin :)

Tşk ederim yorumlarda begenmeniz bile yetti

Eşim yerken sunu dedi en kral yere gidip kişi başı 200 TL versem bu kadarını yiyemezdim sanırım açlıktan çok ama çok beğendik ara sıra yaparız zaten bunu

Muhakkak deneyin :)

Ben bunu eşime yapsam eşim üstüne benide yer:KK30: ama denicem hemde en kısa zamanda bayıldım çünkü tekrar ellerine kollarına emeğine sağlık:KK200::kk77:

X