Bisküvi - Kurabiye Tarifi Fındıklı Marmelatlı Kurabiye & Çörekotulu Tuzlu Kurabiyeler - Efsane Un Sponsorluğunda

Nana

🕊🕊🕊🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2015
28.230
82.848
İyi günler hanımlar, telefonun azizliğine uğradım resimler biraz bulanık çıktı ama yinede vazgeçmedim

Çörekotulu Tuzlu Kurabiye Malzemeleri;
  • Un
  • 2 yumurta(sarısı üzerine)
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Yarım margarin
  • 1 tatlı kaşığı pudra şekeri
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 1 tatlı kaşığı sirke
  • Maydanoz
  • Çörekotu
  • Susam

Yapılışı;

Bir kaba margarini ve 2 yumurta akını (sarılar üzerine sürülecek) koyup biraz çırpıyoruz. Daha sonra maydanoz, çörekotu ve susam hariç tüm malzemeleri ekliyoruz. Ele yapışmayan bir hamur olması yeterli çok sert olmasın.

Hamurumuzu ikiye ayırıp birine biraz çörekotu diğerine de maydanoz ve çok az çörekotu ekliyoruz.

Hamurları şekil verip üzerine yumurta sarısı sürüp susam dökerek 180 derece fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz

Fındıklı Marmelatlı Kurabiye Malzemeleri;
  • Un
  • Yarım margarin
  • Yarış su bardağı pudra şekeri
  • 1 yumurta(sarısı içine, akı üzerine)
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Yarım paket vanilya
  • 1 çay bardağı fındık (çekilmiş)
  • Hindistan cevizi
  • Marmelat

Margarin, pudra şekeri ve yumurta sarısını ekleyip birkaç dakika yüksek hızda çırpıyoruz. Sıvı yağ ekleyip biraz daha çırptıktan sonra un(2 su bardağı), vanilya ve karbonat ekleyip yoğuruyoruz.

Hamurdan ceviz büyüklüğünde hamur alıp elimizde şekil verip önce yumurtaya sonra fındık içine buluyoruz(yarısını da hindistan cevizine).

Önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz. Pişen kurabiyelerin ortasına istediğiniz marmelatı koyun.

Afiyet olsun

Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim

Nana'cım ellerine ,emeğine sağlıkYarışmada bol şans diliyorum
Resimler görünüyor canım bir problem yok

Bebişim ellerine sağlık çok başarılı olmuş, yolla ordan bir tabak kilolarımıza kilo katalım

Ellerine sağlık nanam harika görünüyorlar başarılar dilerim ❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…