fikirlerinize çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

melekekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
42
1
38
arkadaşalar 30 haftalık hamileyim.kaynanam doğumdan sonra bebeğe bakmaya geleceğini söylüyor.2 ay önce eltimde doğum yaptı ama kaynanam bıktırdı eltimi herşeye karışıyo bebeği annesine bile vermiyo nerdeyse söylenip duruyo yok bakamıyorsun yok bilmemne niye doğumdan beri eltimi bebekle ayrı odaya aldı.eltim iki aydır bebeğiyle ve kaynanamla aynı odada yatıyor yani eşiyle 2 aydır aynı odada yatmayı bırak başbaşa bile kalamadı.tamam kaynanam bakıyor bebeğe hakkını inkar edemem ama sinir hastası ediyor laflarıyla insanı.2 ay sonra bnede doğum yapacam aynı şeyleri bende yaşıycam ne yapsamda ay nı şeyleri yaşamasam lütfen yardım edin ya ciddi sıkıntı içindeyim sırf bu konu yüzünden.e kaynanama gelme de diyemem.eşimde istemiyo annem gelmesin sen bakarsın diyo ama annesi öyle düşünceli bir kadın değil eşim gelme dese bile gelir.birde herşeye söyleniyo kırk defa tekrarlıyo bişeyi ben ne yapacam ya.eltime bebeğini bile vermiyo kadın kucağına alsa bırakmıyo incitirsin koy yerine diyo.sinir hastası oldu eltim 2 ayda.çok korkuyorum ya bunları gördükçe lütfen bir akıl verin lütfen

=)ne yazcağımı bilemedim walla hangi devirde yaşıyoruz cnm aynı benim annem bir melek dizisi gibi ya bence tmm bebeğe baksın ama sen yinede tavrını koy herşeyini sen yap sadece zorlandığın durumlarda kaynanana ver okadarda değil aynı odada yatmak felan kaynanan istese bile kocan istermi böle bi durumu al çocuğunu koy odana yat kocanla sabahta uyanınca kaynanana ver uyumana devam et:)

ayyyyyy çok sinir bozucu ama kalp kırmadan ahddini bildimek lazım büyük konuşmayayım ama ben daynamam sen eşinle çok ciddi konuş tavrını koysun sende o kadar karışmasına izin verme sakın hem ne demek bebeği vermiyo kimin çocuğunu kime vermiyor en fazla kızar gider böyle bir şeye hakkı yok canım sakın izin verme sonra sinir yaparsın acısını eşinden çıkarırsın yok yere aranız bozulur ayrıca sakın odanı falan ayırma bebeğinizide alın odanıza yatın ama sen eşinle konuş ban eltime böyle yaptı görüyorsun ama ben böyle birşey istemiyorum de tavrını o koysun bence burda iş senin eşinde bitiyor Allah yardımcın olsun

tobe tobe harbi ne sinir bir durum
cocugu yapmasini biliyosam bakmasinida bilirim herhalde :)))))
eltinde amma sabirliymis ben o kadar sabredemezdim
ne diyimki allah sabir versin canim ama ezdirme kendini ne gerekiyosa soyle yap
ama ezdirme a.s.
allah tamamini erdirsin insallah canim bu arada...

canım kendimi görür gibi oldum sen de.benim ki de eltimin yanında kaldı.eltimi canından bezdirdi.çocuklara bakmasından tut da ev işine yemege karakterine kadar eleştirdi eltimi.eltim dayanamayıp kavga etti sonunda.kendini zorla kurtardı elinden .benım de bebeğim olacak ve şimdi bana ben bakarım demeye başladı,eşim de ben çalıstıgım için onun bakmasından yanaydı.ama ben kesinlikle en başından itibaren kesin bir dille reddettim.benim cocugumsa ben bakarım ıyıysıyle kötüsüyle kimseyi istemem dedim yüzüne.şu anda gündemden kalktı bu konu.ama doguma yakın yine konusulursa ücretsiz izine ayrılırım bir yolunu bulurum yine evime almam...:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

aman ne sinir bozucu bişey böyle saçmalık mı olurmuş tamam yardımcı olsun baksın bebeğe ama birazda bebeğini sana versin ki sen de alış bebeğine zorlandığın bişey olursa yardımcı olsun ay sinir oldum ona ne ya benim kaynanamda yanımda umarım o böyle bişey yapmaz daha benim bebeğim yok ama bi gün olursa ben yanımda kaynanamı değil kendi annemi isterim.seninde annen yakınsa onu çağır yanına bence çok iyi anlıyorum seni çünkü üst katımda kayınvalidem oturuyo herşeye karışmaları yok mu delirtiyo insanı.

arkadaşalar çok sağolun ama eşimin annesi öyle laftan sözden anlayan bir insan değil ne dersen de bildiğini okur.ne yapacam bilmiyorum.ben gelip bebeğe bakmasını istemiyorumki ben bebeğime gül gibi bakarım.eltim doğum yapalı 2 ay oldu daha bebeğine banyo bile yaptıramadı bırakmıyorki kaynanam altını bile kendi değiştiriyo eltim diyo ben annemiyim neyim anlamadım ağlayıpp duruyo ne yapacm ya offffffffff.sanırım kalbi bile kırılacak olsa dayanamayıp patlarım.istemiyorum kalp kırmak ama eltimin durumuna düşüpte bebeğime yabancı kalmakta istemiyorum.sonuçta oğlumu kendim yıkamak kendim bakmak istiyorum kırılırsada kırılsın.

bence önceden tavrını yok.insan taş olsa dayanamaz.ne o öyle.yok kucağına alma,falan filan..eltin nasıl dayanmış,tuhaf bi durum.benneyaptımkikesinlikle sana tavsiyem.,bu tip davranmasına kesinlikle mahal verme.:eek:klava::eek:klava:

ben üstesinden gelebilirim bir süre düşümü sıkıp zorluğu yaşamak istiyorum..ilk başlarda yanımda kimse olmasın diye düşünüyorum diye söyle bencede..
yaşayarak kötü olmaktansa yaşamadan önlem almak en doğrusu..
ne diyecekki..
kalkıp dövecek değil hoş sen böyle dedin diye..

arkadaşalar çok sağolun ama eşimin annesi öyle laftan sözden anlayan bir insan değil ne dersen de bildiğini okur.ne yapacam bilmiyorum.ben gelip bebeğe bakmasını istemiyorumki ben bebeğime gül gibi bakarım.eltim doğum yapalı 2 ay oldu daha bebeğine banyo bile yaptıramadı bırakmıyorki kaynanam altını bile kendi değiştiriyo eltim diyo ben annemiyim neyim anlamadım ağlayıpp duruyo ne yapacm ya offffffffff.sanırım kalbi bile kırılacak olsa dayanamayıp patlarım.istemiyorum kalp kırmak ama eltimin durumuna düşüpte bebeğime yabancı kalmakta istemiyorum.sonuçta oğlumu kendim yıkamak kendim bakmak istiyorum kırılırsada kırılsın.

afedersin ama kalbi kırılırsa kırılsın.senin psikolojinin bozulması dahamı iyi..Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookazcık kötü olcıksın..bu dünyada iyilerin kıymeti bilinmiyo.ne kadar iyilik yapsan.kötüler kazanıyokaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

bu nasıl ıs bende hıc anlamdım kaynana nasuolö yanınızda yatarrr kocan nasıl kabullenır bune hele hıc anlmadım

Son düzenleme:
inanın doğumu bile düşünemiyorum benim şu an başka şeyleri düşünüp başka heyecanları yaşamam gerekirken ben bu sıkıntılarla uğraşıyorum.allahım yardım et bana ne olur şimdiden bozuld psikolojim

iyide kocası istemedikten sonra ona mı düşmüş yahu..
çok düşünme sen bu kadını..
seni dinlemeyip gelse bile eline vermezsin ipleri.
sakin ol canım.içindeki bebeği bu kadın için germeye değermi..:teselli:

siz cahilsiniz bilmessiniz ben 8 tane doğurmuşum büyütmüşüm diyor.yok ama ben bukadarına sabredemem ne olursa olsun gerekirse kavga ederim gitsin evine

Ay bu ne saçma bir şey , bence bebeğe kendin bakmalısın ve en önemlisi odanı ayırmamalısın eşler bu duruma yabancılaşıyorlar yoksa .Bence eşin söylesin annesine bakmaya falan gelmesin gelecekse de 1 hafta kalıp yatak odana karışmadan gitsin öfff ya dellendim

melekekim;siz cahilsiniz bilmessiniz ben 8 tane doğurmuşum büyütmüşüm diyor.yok ama ben bukadarına sabredemem ne olursa olsun gerekirse kavga ederim gitsin evine

isterse on tane doğursun insan ilk çocuğna heves eder boşver sen onu düşünüp moralini bozma biraz dişini göter çok gelmek istiyosa gelsin üç gün sonra gitsin evine ağırlığını koy ve kafana takma bebeğini düşün

arkadaşalar 30 haftalık hamileyim.kaynanam doğumdan sonra bebeğe bakmaya geleceğini söylüyor.2 ay önce eltimde doğum yaptı ama kaynanam bıktırdı eltimi herşeye karışıyo bebeği annesine bile vermiyo nerdeyse söylenip duruyo yok bakamıyorsun yok bilmemne niye doğumdan beri eltimi bebekle ayrı odaya aldı.eltim iki aydır bebeğiyle ve kaynanamla aynı odada yatıyor yani eşiyle 2 aydır aynı odada yatmayı bırak başbaşa bile kalamadı.tamam kaynanam bakıyor bebeğe hakkını inkar edemem ama sinir hastası ediyor laflarıyla insanı.2 ay sonra bnede doğum yapacam aynı şeyleri bende yaşıycam ne yapsamda ay nı şeyleri yaşamasam lütfen yardım edin ya ciddi sıkıntı içindeyim sırf bu konu yüzünden.e kaynanama gelme de diyemem.eşimde istemiyo annem gelmesin sen bakarsın diyo ama annesi öyle düşünceli bir kadın değil eşim gelme dese bile gelir.birde herşeye söyleniyo kırk defa tekrarlıyo bişeyi ben ne yapacam ya.eltime bebeğini bile vermiyo kadın kucağına alsa bırakmıyo incitirsin koy yerine diyo.sinir hastası oldu eltim 2 ayda.çok korkuyorum ya bunları gördükçe lütfen bir akıl verin lütfen
bence hiç üzülme tavrını koy sana böyle yapamasın gerekirse diren nasıl olsa eşinde senden taraf dua et ki eşin de annesinin tarafını tutupta illaki annem ilgilenecek demiyoo.benim kaynana da böyle çok bilmişlik yapar herşeye karışmaya kalkar ama benim benim huyumu biliyo öyle bana karışamaz .eşimd ebu yönden benim tarafımı tutar zaaten öz annesi değil o yüzden bizim üstümüzde çok fazla etkisi yok..hiç üzülme tatlım üzülüpte bebeğinide strese sokma derim hem senin annen de gelir doğuımunda yanında olursa o zaman senin kaynana çok fazla zıplayamazzz...

X