Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Teşekkür ederim kızlar antidepresanı kafama göre bırakmıstım tekrar başladım daha iyiceyim şimdi

Kızlar merhaba bendede bu hastalığın mevcut olduğunu söylüyor doktorlar başım cok ağrıyo vucüdumda seyirmeler var sizde avuç içi ayak yanması ayrıca üşüme varmı?
Benim de şu sıralar başım ağrımaya başladı ek olarak çok üsüyorum en ufak Bi rüzgar esse Bi yerlerden donuyorum resmen yazın da tam tersi yanımdaki insanlardan daha çok sıcaklıyorum

Bendede oluyor cnm korkma stres zaten bu hastalığı tetikliyor sol kol sol meme sol kulunç boyun ve baş hepsi birden ağrıyor

Herkeste hemen hemen aynı belirtiler aynı şikayetler yaa çoğu kez öyle olmadığını bildiğim halde neden göğsüm ağrıyor kalp krizi mi geçiriyorum kalp rahatsızlığım mı var diye düşünüyorum evham yapıyorum akşam yine yaşadım Bi de reflüm var benim üzerine göğüste yanma da ekleniyo işte o zaman iyice panik en son akşam yaşadım sinir oldum kendime ne olacaksa olsun artık öleceksen de öl dedim umursamadım Bi süre sonra geçti gitti

Hepimiz aynı seykeri yaşıyoruz bnm birde kulak eklendi üstüne surekli uğultu var ani işitme kaybı oluşmuş dünden beride baş dönmesi eklendi deliricem işin içinden çıkamıyorum doktora gitmeye de bıktım mecbur yine gidicem belirtiler Vertigo ya benziyor birde o çıkarsa yandım

Cnm o işitme kaybını bende yaşadım senin dediğin gibi hep uğultu hem çınlama vardı işitme testinde sağ kulakta yüzde 40 işitme kaybı çıktı doktor hemen orda içinde kortizonlu Bi ilaç da olan Bi serum taktırdı ve şikayetler yüzde 90 azaldı bir kortizonlu ilaç bir damla yazdı gönderdi Bi gün sonra başka Bi doktora gittim o da kendince Bi testten geçirdi hem de işitme testi yaptırdı işitme kaybı yok sende kızım boşa kortizon kullanma dedi bu dediğim 4 5 yıl önceydi. O günden beri ara ara sağ kulağımda çınlama tıkanma ve uğultu artı baş dönmesi olur bazen bir haftaya yakın sürdüğü oluyor sonra geçiyor kendi kendine doktorun dediğine göre bunun sebebi ilk işitme kaybı olduğunda ölen hücrelerden dolayıymış

Bende kortizonlu ilaç içtim uğultu geçti şimdi tekrardan başladı ve baş donmelerimde eklendi

herkese merhabalar
herkes gibi bu hastalığın tanısı konulana kadar gece uykusuzluklarim ve anksiyete krizlerim oldu acaba neyim var diye..ayak parmaklarım el parmaklarım dizlerimde sırtım boynum belim kalacak basım kısacası her yerim ağrıyor Dr anksiyete ilacı verdi 1 yıldır onu içiyorum iyi hissetiginde azalt dozu demişti azalttık 30 mg içtim bir haftadır mahvoldum bütün ağrıların geri geldi birde regl döneminde daha da kötü oluyorum şimdi akapunktur u düşünüyorum umarım bir sonuç verir çok yorgunum hep yorgunum .önerilerinizi ve tecrübelerimizi bekliyorum herkese geçmiş olsun arkadaşlar.Allah yardımcımız olsun.tamamen atlatabilecekmoyii miyim acaba o günü iple çekiyorum

Sabahtan beri tüm vücudum da iğne gibi batan gezen ağrı var,her yerime vuruyor.bel,topuk,parmaklarım.bazı bölgelerde batma türünde,bazı bölgelerde ise ağrı.vücudumda ağrının gezmediği yer kalmadı.korkudan uyuyamadım,internette araştırırken sizlerede sormak istedim.fibromiyalji olabilir mi?yoksa bende bişey mi var?

Bende de var malesef bu hastalik. Hic ilac kullanmadim agriyla bas etmeye calistim ama hamilelikte agrilarla artikbas edemiyorum. Sabaha karsi uyuyorum bacaklarim, ellerim cok agriyor ne opacak bilmiyorum

Fibromiyaljiye benziyor ama yinede kesin tanı icin doktora git derim ankasitiye de var galiba sende tedirginlik bana bişey olucak hissi bunları yaşıyor musun

Kızlar merhaba sağ karın ağrısı ve aşırı kabızlık ceken varmı aranızda?
Aşırı olmasa da kesinlikle önceki düzenim yok cnm önceden hiç Bi sıkıntı çekmezdim ma şimdi sürekli bir kabızlık durumu var ama öyle günlerce yapmama gibi Bi durumum yok çok şükür

Fibromiyalji ye benziyor cnm ama Bi doktora git nolur sen de benim yaptığım hatayı yapma netten sakın ola araştırma yapma çünkü bu da bir kas hastalığı olduğu için bazı belirtileri ortak olan diğer hastalıklar çıkıyor nette ms ve als gibi. O batma dediğin şey bende de ara ara oluyo hatta Bi ara tam 10 dk ayakkabımın içinde iğne diken Falan aradım resmen çünkü aynı iğne batması şeklinde oluyodu sonra baktım bacağımın üst kısmına doğru da oluyo ordan bildim fibromiyaljiden olduğunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…