Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

İŞTE CNM HEPSİ COVİD ETKİSİ BENDE DE VAR AYNISI
Evet ama covidden önce de ben de başlamıştı diğer rahatsızlıklar.Bilmiyorum artık bekliycem biraz daha özellikle mide göbek sol kaburga altı beni rahatsız ediyor.hayırlısı bakalım ben fibromiyaljiden şüphelenmeye başladım.

Evet ama covidden önce de ben de başlamıştı diğer rahatsızlıklar.Bilmiyorum artık bekliycem biraz daha özellikle mide göbek sol kaburga altı beni rahatsız ediyor.hayırlısı bakalım ben fibromiyaljiden şüphelenmeye başladım.
romatoloji yede gidin tüm tetikleri yaptırın zaten orda da çıkmazsa fibromiyalji diyorlar

tüm batın tomografide çektirin ben hepsini yaptırdıgım için biliyorumda

Onu çektirdim sağda bir kist çıktı kadın doğuma gittim muayenede kendiliğinden yok olmuştu.bide taş çıktı böbrekte o da hep oluyor zaten başka da birşey yoktu.ilaçlı tüm batın çektirmiştim.bi işte endoskopi yaptırmayı düşünüyorum.

Yalnız covidden sonra bende iki kalçada ve belde de çok şiddetli ağrılar oluyordu şu sıralar biraz hafifledi ama yokluyor hep.yani doktora gidince de nereden başlayıp neyi anlatacağımı da bilmiyorum.kalçam mı belim mi sırtım mı mide bağırsak mı göğüsler mi sürekli bir yerlerim ağrıyor batıyor.ama öncelikle gastroya gitmem lazım sanki.çünkü kadın doğum üroloji genel cerrahi ve fiziğe gittim.fizikte boyunda dört fıtık çıktı bide kireçlenme.yani onlar hep vardı sırtıma koluma ağrı yapardı zaten yıllardır.ama bu sefer sanki tüm sistemde bir sıkıntı oluştu.şu sol kaburga altı ve mideye doğru batma kasılma ağrısı olan var mı acaba bazen de göbek çevresi böyle sanki bir sıkıntı gibi tarif de edemiyorum.açıkçası doktora gitmekten de korkuyorum artık.ilginç olan hamileyken hiçbir ağrım sızım yoktu.sırtımda yıllardır olan ağrı bile olmadı.doğumdan sonra ben kaygı bozukluğu yaşadım.sonra ilaç kullandım baya rahatlamıştım sonra doktor kesti.kaygım da baya düzelmişti.ağrım da yoktu o süreçte hiç.sonra hop bi anda karın bölgesinde bir rahatsızlık hissiyle başladı serüvenim altı ay önce.sonra meme göğüs koltukaltı kol vs yayıldı.insan bir girdaba giriyor stres artı ağrı olarak devam ediyor.bir ara kestim doktora gitmeyi en son ilaçtı tomodan sonra.ama yine de işte içim rahat değil

kulunç ağrısına çözüm bulan varsa ne olur bana da anlatsın artık safra kesesinden oldugunu düşünmeye başladım gecmiyor çünkü

Herkese acil şifalar diliyorum.Bu ağrılarım yaklaşık 3 ay önce başladı.Önce böbrek sandım çünkü sol ve sağ arka bölgemde başladı ve idrarımda kan çıktı.Ben tabi dehşet panik…Yurtdışındayım bir de..Burada her şey 10kat yavaş.Ağrılarıma kasık,bacak ,eklem,uyuşmalar gece terlemeleri eklenince dr randevu verdi ve neyse ki tomografi çektirebildim.Ama sonuç bir şey çıkmadı.Benim ağrılarım iyice arttı ,gece uykularım darmadağın oldu..Ve ben Türkiye’de tedavime baktırmak istedim.Kan sonuçlarım vs sıkıntı yok.Ama ritim bozukluğum vardı ve ilacımı ihmal etmiştim ,ona devam etmem söylendi ve fibromiyalji olabileceği söylendi.Açıkçası çok duramadım çünkü eşim ve çocuğumu yurtdışında bırakmıştım.(Bir de bu arada sülük yaptırdım o çok iyi geldi ağrı falan kalmayınca ben döndüm)
Yaklaşık 20 gün önce döndüm ,ama ağrılar tekrar başladı .sırt bölgemde ağrı yok denecek kadar az (sülükler oradan takılmıştı )ama bacaklarım ve kollarımda dehşet seyirmeler,ağrılar,uyuşmalar..ayak Parmak uçlarıma ve el parmaklarıma sanki iğne batırıyorlar gibi ağrılar :KK43:(Keşke romatolojiye de gitseymişim çok pişmanım bu seyirmeler çok korkutuyor beni :KK43:

Herkese acil şifalar diliyorum.Bu ağrılarım yaklaşık 3 ay önce başladı.Önce böbrek sandım çünkü sol ve sağ arka bölgemde başladı ve idrarımda kan çıktı.Ben tabi dehşet panik…Yurtdışındayım bir de..Burada her şey 10kat yavaş.Ağrılarıma kasık,bacak ,eklem,uyuşmalar gece terlemeleri eklenince dr randevu verdi ve neyse ki tomografi çektirebildim.Ama sonuç bir şey çıkmadı.Benim ağrılarım iyice arttı ,gece uykularım darmadağın oldu..Ve ben Türkiye’de tedavime baktırmak istedim.Kan sonuçlarım vs sıkıntı yok.Ama ritim bozukluğum vardı ve ilacımı ihmal etmiştim ,ona devam etmem söylendi ve fibromiyalji olabileceği söylendi.Açıkçası çok duramadım çünkü eşim ve çocuğumu yurtdışında bırakmıştım.(Bir de bu arada sülük yaptırdım o çok iyi geldi ağrı falan kalmayınca ben döndüm)
Yaklaşık 20 gün önce döndüm ,ama ağrılar tekrar başladı .sırt bölgemde ağrı yok denecek kadar az (sülükler oradan takılmıştı )ama bacaklarım ve kollarımda dehşet seyirmeler,ağrılar,uyuşmalar..ayak Parmak uçlarıma ve el parmaklarıma sanki iğne batırıyorlar gibi ağrılar :KK43:(Keşke romatolojiye de gitseymişim çok pişmanım bu seyirmeler çok korkutuyor beni :KK43:
AYNILARINI YAŞIYORUZ COVİD GEÇİRDİNİZ Mİ

Merhaba arkadaşlar boğazım şişmiş yutkunamıyorum çok agrıyo acıyor sanırım enfeksiyon kaynaklı hiç bi yerim tutmuyo vücudumda yanmalar başladı yine gözlerim bile yanıyo. Agrılar sağ tarafımdan sola geçti haliyle sol olunca korkuda yapıyo sol gögsümün ordan koltuk altıma koluma doğru agrı yanma oluyo. Agrı ne zaman sola geçse beni korkutuyor. Mide bulantısı baş dönmesi boğaz agrısı halsizlik sanırım iyice üşüttüm. Sizde durumlar nasıl arkadaşlar nasıl oldunuz

Merhaba arkadaşlar boğazım şişmiş yutkunamıyorum çok agrıyo acıyor sanırım enfeksiyon kaynaklı hiç bi yerim tutmuyo vücudumda yanmalar başladı yine gözlerim bile yanıyo. Agrılar sağ tarafımdan sola geçti haliyle sol olunca korkuda yapıyo sol gögsümün ordan koltuk altıma koluma doğru agrı yanma oluyo. Agrı ne zaman sola geçse beni korkutuyor. Mide bulantısı baş dönmesi boğaz agrısı halsizlik sanırım iyice üşüttüm. Sizde durumlar nasıl arkadaşlar nasıl oldunuz
BENDE DE COVİD SSONRASI SİNÜZİT BAŞLADI ONLA MÜCADELE EDİYORUM vücut ağrıları hala devam ediyor birde dün nette araştırma yaptım lenf kanseri vs gibi şeyler buldum durumlar fena psikoloji çökük ne okusam kendime yoruyorum ay bu bende de var diye

BENDE DE COVİD SSONRASI SİNÜZİT BAŞLADI ONLA MÜCADELE EDİYORUM vücut ağrıları hala devam ediyor birde dün nette araştırma yaptım lenf kanseri vs gibi şeyler buldum durumlar fena psikoloji çökük ne okusam kendime yoruyorum ay bu bende de var diye
Geçen sene benim lenflerim şişmişti doktor kötü huylu olabilir diye ilaçlı mr çekmişti o dönemde bende bütün belirtileri yaşıyordum kaç ay lenfoma oldugumu düşündüm zaten asıl tam bu olaydan sonra ağrılarım çıkmaya başladı

Geçen sene benim lenflerim şişmişti doktor kötü huylu olabilir diye ilaçlı mr çekmişti o dönemde bende bütün belirtileri yaşıyordum kaç ay lenfoma oldugumu düşündüm zaten asıl tam bu olaydan sonra ağrılarım çıkmaya başladı
NE ÇIKTI BENİMde kulak arkamda şişti korona sonrası nette lenf kanseri çıkıyor ya oy oy

Benim sirt agrilarim grip oldum geri geldi cok kotu ve refluden dolayi faranjit oldu surekli balgam gogus agrisi aklima gelmesin diyorum da akcigerim temizdir umarim. Sizde oluyor mu boyle durumlar? Cunku film rontgen tomografi istemiyorum onların zarari inanilmazzz

Benim sirt agrilarim grip oldum geri geldi cok kotu ve refluden dolayi faranjit oldu surekli balgam gogus agrisi aklima gelmesin diyorum da akcigerim temizdir umarim. Sizde oluyor mu boyle durumlar? Cunku film rontgen tomografi istemiyorum onların zarari inanilmazzz
İki gündür bende gribim bide polen alerjim başladı boğazımda sürekli balgam. Öksürük baş ağrısı burun akıntısı halsizlik dahada arttırdı agrılarımı sırtım gögsüm çok ağrıyor

Gögüs kafesimde sol gögsümde karnımın oralarda yanma hissi var. Bugun sol tarafım sıkışıyo gibi rahatsız ediyo beni. Bide gribim zaten onun verdiği halsizlik baş ağrısı var. Böyle agrılarda sızılarda tedirgin oluyorum bi alışamadım 😢

Merhaba benim de yaklaşık 6 aydır sürekli yer değiştiren ağrılarım var.ilk karın bölgesinde başladı göbek çevresinde böyle bir sıkıntı hissi gibi.sonra böbrek kasıklar vs gezdi.genel cerrahi ürüloji ve kadın doğuma gittim.ilaçlı tomografi çekildi.pek birşey çıkmadı.sonra grip gibi oldum covid testi yapıldı negatif çıktı.o zaman da ağrılar sol kol meme koltukaltı göğsüme yayıldı batma ve yanma gibi.sonra bele geçti vs devam etti.boynumda fıtık var ama o böyle ağrı yapmaz biliyorum.şimdi de altı aydı sol kaburganın altında hafif hafif sızlayan batan bazen sanki mide tarafına doğru kasılma gibi oluyor ve hiç geçmiyor.midem sol kaburga altı ve göbek çevresinde çok şiddetli değil ama rahatsız eden bir durum var.gastroya gitmedim midem için ama korkuyorum bazen öne doğru eğilemiyorum bu kasılmadan.mide bölgesine ve göbek çevresine dokununca da hassasiyet var.acaba fibromiyaljimiyim ben de anlamadım.uyuyunca gayet rahatım.ama kalkınca başlıyor bu rahatsızlık hissi.diğer kol sırt bel onları geçtim artık da bu mide göbek çevresinde olan sıkıntı hissi beni korkutuyor açıkçası.fibromiyalji olup böyle sıkıntısı olan var mı

Merhaba benim de yaklaşık 6 aydır sürekli yer değiştiren ağrılarım var.ilk karın bölgesinde başladı göbek çevresinde böyle bir sıkıntı hissi gibi.sonra böbrek kasıklar vs gezdi.genel cerrahi ürüloji ve kadın doğuma gittim.ilaçlı tomografi çekildi.pek birşey çıkmadı.sonra grip gibi oldum covid testi yapıldı negatif çıktı.o zaman da ağrılar sol kol meme koltukaltı göğsüme yayıldı batma ve yanma gibi.sonra bele geçti vs devam etti.boynumda fıtık var ama o böyle ağrı yapmaz biliyorum.şimdi de altı aydı sol kaburganın altında hafif hafif sızlayan batan bazen sanki mide tarafına doğru kasılma gibi oluyor ve hiç geçmiyor.midem sol kaburga altı ve göbek çevresinde çok şiddetli değil ama rahatsız eden bir durum var.gastroya gitmedim midem için ama korkuyorum bazen öne doğru eğilemiyorum bu kasılmadan.mide bölgesine ve göbek çevresine dokununca da hassasiyet var.acaba fibromiyaljimiyim ben de anlamadım.uyuyunca gayet rahatım.ama kalkınca başlıyor bu rahatsızlık hissi.diğer kol sırt bel onları geçtim artık da bu mide göbek çevresinde olan sıkıntı hissi beni korkutuyor açıkçası.fibromiyalji olup böyle sıkıntısı olan var mı
Merhabalar fibromiyalji ile ilgili yazdiklarinizi okudum. Ben 8 aydir ayni sikintiyi cekiyorum. Karin bolgesinde yanma ve kasilma ile basladi. Sonra sag kaburga altinda yaygin agri. Sonra surekli yer degistiren tutundugu yerde 1 aydan fazla kalan agrilar. Endoskopi beyin govde MR kan tahlilleri tomografi kemik olcumu kanser taramisi her sey temiz cikti tum birikimimi hastaneye verdim diyebilirim ve hala emin olamayip gidiyorum. En cok gogus sirttan gogus bolgesine dogru agri rahatsiz ediyor. Sizin durumunuz nasil? Bana fibromiyalji tanisi kondu. Antidepresan kullandim biraktim. Agri merkezinde igne oldum kisa sure etki etti. Maalesef boyle. Sizin sikintilarinizi kendime benzettim yazmak istedim.

Benim sikintim 8 aydir devam ediyor. Gobek bolgesinde kramp kasilma gibi bir rahatsizlik hissi ile basladi. Sonra sag kaburga kemiklerimde batma tutulma agrisi ardindan tum eklemlerde hassasiyet sirt gogus kafesi agrisi.... Bu surecte hamile kalamadigim icin sikintilar yasadim. Sonra zehirli troid hastaligi cikti ondandir dedim. Ameliyat oldum tum troid bezimi aldilar.hic bir sey degismedi. Covid korkusu ve eve tikilmak ankisiyetemi tetikledi. Tup bebek tedavisi gordum aldigim hormonlarla beni daha da kotu yapti. bu surecte işimden ucretsiz izne ayrilmak zorunda kaldim. Tum birikimimi doktor ve tetkiklere harcadim. Herkes simariklik yaptigimi dusundu. Dahiliye, beyin ,sinir cerrahi, ramotoloji agri merkezi, endokrin... Vs tum bolumlere gittim. Mr tomografi endoskopi batin ultrason kan tahlili kemik olcumu ... En az 5 kere farkli yerlerde yaptirdim. Psikiyatr a gittim. 5 ay anti depresan kullandim. Ancak tup bebek tuttu ve hamile kalinca antidepresani birakmak zorunda kaldim. Sonuc olarak ben bir yere varamadim. Esnek ol mutlu ol gibi tavsiyeleri alip eve dondum. Beynimdeki agri merkezinin bozuldugunu soyleyenler oldu. Covid olmussundur ondan dediler. Travma uzunti kaynakli olabilir dediler ... Su an gogus ve sirt agrisindan hic bir is yapamiyorum. 1 poser bile kaldiramam. Gogus kafesim kirik gobo agriyor. Ayrica bu agri gezici. Mesela midem kasildiginda sirtim agrimiyor. 1 ay basima 1 ay sirtima 1 ay kasiklarima bagirsaklarima 1 ay mideme nobet gibi tutulup geziyor. Buna benzer seyler yasayan var mi cozum bulan??

X