Fetüste ödem ve ense kalınlığı:((

Firstlight48

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2020
18
6
44
12+5 gunluk hamileyken artik 3 aylik oldu düşük tehlikem kalmadi diye sevinirken ultrasonda bebegimde ödem ve 4mm ense kalınlığı olduğunu duyunca şok oldum.Ama hala umutluydum geçici biseydir diye.1 gün sonra doçente gittim durum cok kötü dedi.Perinataloğa gönderdi o da cok olumsuz konustu ödem var,ense kalınlığı 5.8mm hemen cvs yapmamiz lazim dedi,sonuclari trozomi 18 ve 21 gelen hastalari gosterdi.Perişan halde hemen cvs yaptirdim.simdi sonuc bekliyorum.Çökmüş-bitmiş durumdayim.Böyle bi durum yasayan ve sağlıklı bebeği olan varmi?bi umut işte

Sizinle aynı durumdayım bende 10 haftayım cvs nasıl yaptırdınız zormu nasıl bir işlem bende kan verdim sonucu bekliyorum nifty testi mi ney adı

Sizinle aynı durumdayım bende 10 haftayım cvs nasıl yaptırdınız zormu nasıl bir işlem bende kan verdim sonucu bekliyorum nifty testi mi ney adı
Dr.um önermişti ama perinatalog Fetal DNA kesin sonuc vermiyor dedi ve hemen cvs yaptı. Cok aci verici degil ama benim iğne fobim var.sonrasi ağrı oluyo biraz.yatip dinlenmek lazim.Sizde ödem de varmiydi sadece ense kalınlığımı yüksek çıktı?

Şuan için onu da tam anlayamadılar 10 hafta 2 gün ama 3 ve biraz üstü çıktı bu hafta İçin normal değil dediler

Doktorlar kötü konuşuyor hep sonucunuz çok kötü hazırlıklı olun diyorlar çok acımasız doktorlar
Bizede cok kötü konuştular,hic vicdan merhamet yok.hele denizlideki perinatalog hadi alalım desem sevinecekti sanki.cok umutsuzluğa düşürdü beni.resmen çöktüm,perişan haldeyim.Sizin durumunuz daha iyi bence 3mm cok yüksek degilki

Malesef olmadi(( trizomi18 geldi sonuc nefes alamiyorum.3 aylik oluncaya kadar neler çektim.tam seviniyodum düşmedi diye hamile pantolanlari bile almistim.ben napicam simdi nasil yasamaya devam edicem
Yaa uzuldum Rabbim yardimciniz olsun.
Peki doktorlar ne diyor..
Tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama guclu olun

Şuan için onu da tam anlayamadılar 10 hafta 2 gün ama 3 ve biraz üstü çıktı bu hafta İçin normal değil dediler
Slm bende 12. Haftadayım benimde 3 mm çıktı ense kalınlığı bugun perinotoğa gittim oda aynısını söyledi fetal DNA testi yaptırmamızı önerdi çok canım sıkkın benimde siz yaptırdınız mi fetal dna

Bizde 5.8mm cikip ödemde olunca direkt cvs yaptilar.ödem yoksa cok telaslanmayin bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…